Kutluata Sapanca Gölü'nü meclise taşıyor

MHP Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Sapanca Gölünün sorunlarına karşı derhal önlem alınması için araştırma önergesi istemiyle konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) taşıyor.

Diğer MHP milletvekillerinin de imzasına açılmış bulunan Kutluata'nın meclis araştırma önergesinde, "Sanayi kuruluşlarının gölden kontrolsüz su kullanması, gölü besleyen derelerin özel kuruluşlar tarafından alıkonulması, göl üzerine yöneltilen diğer tahribatlar ve çevresel kirlik faktörleri nedeniyle göldeki kot düşmesi ve önemli çekilmenin başlı başına çevre felaketine yol açtığına dikkat çekildi.
Tehdit altındaki Sapanca Gölünün geleceği ile alakalı olarak Hükümetin bu duruma seyirci kalmaya devam edeceğinin anlaşılması üzerine, TBMM'nin konuya el atmasının tek çare olarak görüldü. Bu girişimle sadece Sakarya'nın değil, Türkiye'nin milli bir sorunu haline gelmiş olan konunun ivedikle çözüm bulması ve tedbir alınması istenecek"
ifadelerini kullandı.

29 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?