Ak Parti Kocaali'de Danışma Toplantısı yapıldı

AK Parti Kocaali İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi. Kocaali İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı ve teşkilat mensupları katıldı.

AK Parti Kocaali İlçe Danışma Meclisi gerçekleştirildi. Kocaali İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, İlçe Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ve yönetimlerinin yanı sıra Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı ve teşkilat mensupları katıldı.

İlçe Başkanı Basri Burak AK'ın açılış konuşması ile başlayan danışma meclisi, aylık faaliyetlerin sunulması ile devam etti. Mahalle temsilcilerinin konuşmasının ardından son konuşmayı yapmak üzere AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu söz aldı. AK Parti iktidarı olarak milletle birlikte hareket edip yeni bir Türkiye inşa etmek için çalıştıklarına vurgu yaparak, "Biz rüştümüzü ispat ederken onlar, can çekişircesine iftira etme peşindeler." dedi.

Uncuoğlu, "Biz, AK Parti olarak hizamızı, istikametimizi milletimizden alıyoruz. İddia ediyoruz ki milletimizin derdini en iyi biz anlıyoruz, çünkü onların içinden geliyoruz. Muhalefet, kürsülerden seslenip kafa karıştırma peşindeyken biz, teşkilatlarımızla her yerde, her işin doğrusunu anlatıp, sorunları çözüyoruz. Marka değerindeki partimizin faaliyetlerini anlatıyoruz. Biz, yapılan muhtıra girişiminde bile, sadece anayasadaki hükmü hatırlatıp yolumuza devam ettik. Siz de durmayın işinize bakın dedik. Şimdi, bu sayede normalleşen bir Türkiye var. Vesayet ürünü 82 Anayasasını 12 Eylül 2010'da değiştirirken neler konuşuyorlardı hatırlayın: Darbeciler yargılanamaz, yalan söylüyorlar; HSYK'nın, Anayasa Mahkemesinin yapısı değişecek de ne olacak; Bireysel başvuru hakkı da neymiş diyorlardı. Bugün, onları diyen muhalif milletvekillerinin tüm tahkir ve taciz çabalarına rağmen meclisimiz gece-gündüz çalışarak milletimizin faydasına birçok yasa çıkardı, çıkarmaya devam ediyor. Üstelik onların uyguladıkları gibi ?biz yaptık oldu' demiyoruz. Yasa, yönetmelik haline geliyor, illerde uygulamaya konuluyor ve vatandaş diyor ki bu yasada eksik var, uygulamada zorluk ve haksızlık var. Teşkilatlarımız burada devreye giriyor ve milletimizin sesi meclise ulaşıyor, komisyonlar tekrar inceliyor, gerekli düzeltmeler yapılıyor. Bu çalışmalarla 4. Yargı paketimizi, yeni imkanlar getiren yasaları çıkarmaya devam ediyoruz. Bizim siyaset ve teşkilatçılık anlayışımız milletimizle birlikte hareket etmekten geçiyorken onlar, bu milletin sesi olacak kürsüleri yalan ve iftira için kullanıp işgal ediyorlar. Biz başarıyı sahaya inip, milletle birlikte, onların içinde, onları dinleyerek elde ettik; ucuz kahramanlıkla değil." şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanının açıklamalarına da değinen Uncuoğlu, "İddia ediyorum 18. Madde uygulamasının ne olduğunu hâlâ bilmiyorlar. Ben avukatım bu işleri bilirim diyor. Bu işler avukatlıkla, mühendislikle değil, gerçeğe kulak tıkamamakla bilinir. ?Ey vatandaş, senin yerinin %40'ını alacaklar' demek hangi yüzyıla ait bir anlayıştır? 18. Madde uygulaması adil bir sistemdir ve şehirleşmek, ortak kullanım alanları oluşması için herkesten adil bir şekilde ortaklık istemektir. Şuyulandırmadır 18. Madde uygulaması. Biz yeni büyükşehir olmadık. Bugün vatandaşımız, mücavir alanlardaki yerleri için 18 uygulayıp öyle imara açın diyor. Ortak kullanım alanlarına sahip olmak için, yerinin değerlenmesi için kendi gelip 18

uygulaması yapın diyor. Malum medya üzerinden, sokakta gördüklerinize dedikodu mahiyetinde konuşmalar yaparak başarı elde edemezsiniz." dedi.

Tek bir oyu bile emanet bildiklerini belirten Recep Uncuoğlu, "Biz yetkiyi milletimizden alıyoruz, hesabımızı da onlara veriyoruz. Biz dünyayı, toplumu kapsayan yüksek siyaset hedeflerimizle Türkiye'yi milletimizle birlikte dönüştürür ve Türkiye'mize birlikte itibar kazandırırken, yeniden eski Türkiye şartlarına geri dönme hesabı yapanlara karşı yeni anayasa çalışmaları ile bu isteklerin önüne geçmek için yeni sistemler oluştururken, nerede dik duracağımızı da gösteriyoruz. Büyük devlet olma yolunda ilerlerken bize yakışmayan terör belasını defetmek için çaba gösteriyoruz. Bu hassas süreçte iftiranın ve fitnenin ardı arkası kesilmeyecektir. Bu süreci karalamak ve kirletmek istemeleri, üzerinde siyaset yaptıkları zeminin kayıyor, beslendikleri damarın kesiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Tek çözümleri ?terörün kökünü kazımak gerek' demek olanlara soruyorum: Vicdanların kökünü nasıl kazıyacaksınız? Hatıraların kökünü nasıl kazıyacaksınız? Bin yıldır birlikte yaşamayı başarmış insanlarımızın arasına fitne sokmak, kardeşliği bir kenara bırakıp suni gerekçelerle savaşın demek, siyaset yapmak demek değildir." dedi.

Sorulara cevap verilmesinin ardından Kocaali Danışma Meclisi sona erdi.

13 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?