Balkan göçmenlerinin hak arama mücadelesi

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Bulgaristan'daki zulüm yıllarının sorumluları için açıklama yaptı.

Hacıoğlu,yaptığı açıklamada 1980li yıllarda Bulgaristanda zulme, işkenceye uğramış soydaşlarının Balkanlarda Adalet, Haklar ve Kültür ve Dayanışma Derneğince (BAHAD) açılan davaya müdahil olacaklarını söyledi.

Eylülde görülecek davada Sofyaya mahkeme salonuna giderek dernek üyelerinin haklı mücadelesine destek vereceklerini ifade eden Hacıoğlu, şunları söyledi:

'' Bundan sonra açılan davalarında takipçisiyiz.

Bulgaristandaki zulüm yıllarının sorumluları mutlaka adalet önünde hesap vermelidir. Konferedasyon olarak Türkiyenin ve balkan ülkelerinde yaşayan hemşehrilerimizin de nerede olursa olsun haklı sebeplerine sahip çıkacağız.

Mahkemeler de müdahil olacağız. Önümüzdeki günlerde konfederesyonumuzda yeni akademisyen, hukukçu, iş adamı ve diğer dallardaki danışma kurulu çalışmalarımızın son aşamasına geldik.

Önümüzdeki günlerde çalışmalarımıza başlayacağız'' dedi.

06 Ağustos 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?