Elmas HİTT Üniversitesi'nde konferansa katılacak

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Hitit Üniversitesi'nde düzenlenen "Meslek Yüksekokullarında Kalite: Mevcut Durum, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu konferansa katılacak.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Hitit Üniversitesi'nde düzenlenen "Meslek Yüksekokullarında Kalite: Mevcut Durum, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu konferansa katılacak.

"Meslek Yüksekokullarında Kalite: Mevcut Durum, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu ulusal konferans, 6-7 Mart tarihlerinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ve çok sayıda üst düzey yöneticinin katılımıyla Hitit Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Elmas, konferansın ikinci gününde "MYO'larda Eğitim-Kalite İlişkisi: Müfredat, Altyapı ve Uygulama Modelleri" isimli oturumun moderatörlüğünü yapacak.

Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi Projesi (METEK) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK işbirliğiyle yapılacak konferansta, meslek yüksekokullarının yapısı, eğitim kalitesi ve eğitimden istihdama geçişte yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin tartışılması amaçlanıyor. İki gün sürecek olan konferansa YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Durmuş Günay ve Prof. Dr. Mehmet Şişman, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, YÖK MYO Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Mahmut Özer, çok sayıda üniversitenin rektörü, akademisyenler ile çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katılacak.

AB ile Türkiye tarafından ortaklaşa finanse edilen ve 2012 yılında başlayan METEK projesi kapsamında mesleki teknik eğitim sisteminin kalitesinin güçlendirilerek bu yönde bir izleme, değerlendirme, destekleme ve toplumda kalite kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılarak, öğretmen ve yönetici eğitimlerini düzenlenmesi ve kalite konularında toplumda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

05 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?