Milletvekili Yavuz'dan dolmuşçu esnafına ziyaret

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya'da bulunduğu zamanlarda, programların yanı sıra esnaf ile buluşarak sohbet ediyor

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Bu haftaki programı kapsamında Beşköprü-Gazeller Taksi Dolmuş Durağı'nı ziyaret eden Yavuz, Durak Başkanı Selahattin Yazıcıoğlu, Taksi-Dolmuş Kooperatif Başkanı Hanefi Borazancıoğlu ve Beşköprü-Gazeller Taksi Dolmuş Esnafı ile bir araya gelerek sohbet etti. Birlikte yemek yenilen ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen sohbette, esnafın sorunlarını ve önerilerini dinleyen Yavuz, "İlimizin nabzını tutmak, vatandaşımızın huzur ve refahı için gerekli çalışmaların sürekliliğini sağlamak amacıyla esnafımızla da bir araya gelip hasbihal ediyoruz. Hem iktidarımızın hem de AK Partili yerel yönetimlerimizin yaptığı olumlu çalışmalar Sakarya'nın her geçen dönem daha müreffeh bir şehir haline gelmesini sağlıyor. Böylelikle şehrimiz büyümesini Türkiye ortalaması üzerinde sürdürüyor" dedi.

Sakarya'nın sosyo-ekonomik gelişiminden de bahseden AK Parti Milletvekili Yavuz, "İlimiz her geçen gün hızla büyüyor.Pazartesi günü açıklanan adrese dayalı nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusumuz binde 15 artarak 902 bin 267 ye yükseldi. Hükümetimizin çalışmaları, yatırımları sonucunda, şehirlerimizin yaşanabilirlik istatistiklerini gösteren Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksine göre ilimiz 2003'te 23. Sırada yer alırken, 2011 yılında 18.sıraya yükseldi" dedi.

Hükümetin icraatlarına paralel olarak AK Partili belediyelerin de Sakarya'yı cazibe merkezi haline getirme yolunda çalışmalarına kararlılıkla devam ettiklerinin altını çizen Yavuz, "Artık günlük hedefler değil, uzun vadeli hedefler belirlenerek şehre bir vizyon kazandırılmaya çalışılıyor. Bunun en büyük örneklerinden birisi Büyükşehir Belediyemizin Ulaşım Master Planı çalışmasıdır. Yaklaşık 30 bin vatandaş ve esnafla, sivil toplum örgütleriyle yüz yüze görüşmeler yapılması sonucu ortak bir akıl oluşturularak plan son şeklini alacak. Şehrin Ulaşım konusunda 15 yıllık vizyonu böylelikle şimdiden netleşmiş olacak" dedi.

Beşköprü-Gazeller Durağı esnafı ile bir süre daha sohbet eden Milletvekili Ali İhsan Yavuz, durak esnafına kolaylıklar dilerken, Durak Başkanı Selahattin Yazıcıoğlu da yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Milletvekili Ali İhsan Yavuz'a teşekkür etti.

03 Şubat 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?