Akyazı'da duygu dolu bir ziyaret

MHP Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Akyazı Muhtarlar Derneği ve ardından ilçe teşkilatını ziyaret etti. Esnafı da turlayan Kutluata, Polis Haftası vesilesiyle son olarak 1998 yılında Tunceli’de şehit düşen Polis Olgun Küpçü’nün annesi Mukadder Küpçü’yü evinde ziyaret etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

MUHTARLARDAN YOĞUN KATILIM

Akyazı Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek temaslarına başlayan Kutluata'ya Akyazı İlçe Başkanı Ahmet Birinci,İl ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Dernek Başkanı Murat Öz ve muhtarlar tarafından karşılanan Kutluata, muhtarlara ülke genelinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verirken muhtarların sorularında açık bir dille cevaplandırdı. Muhtarları selamlayarak konuşmasına başlayan Kutluata, "Öyle bir dönemdeyiz ki ülkenin çok büyük sıkıntıları var. Sanayileşme ve şehirleşme olmadan bir kanunla herkes şehirli oldu. Beldeler ve köyle mahalle oldu. Eyalet sistemine doğru gidiyoruz. Bize göre asgari ücretin altında olmadan muhtar geliri olması gerektiği seçim vaatlerinde dile getirdik. Sizlerin sorunları ülkenin sorunlarından ayırmadık"

KÖYLERDE 2B SORUNU

Zor bir dönemde olduğumuza dikkat çeken Kutluata, "Kendini savunmasız bırakmış bir millet durumundayız. Dünyanın hiçbir yerinde kendi ordusunu hapse atıp elini kolunu bağlayıp,bir terörist grupla baş edemedik ne istiyorlarsa verelim ve bunun adına da barış diyelim dedikleri çözümle ülkeyi bir yere götürüyorlar. Dikkat edelim bu bir siyaset değil bir milletin yok olma ya da var olma meselesidir" dedi. Konuşmasının devamında muhtarların sorularını cevaplayan Kutluata, kendisine yöneltilen 2B sorunu üzerine konuştu. Tapusu iptal edilen köylerle alakalı olarak TBMM'de soruna çözüm adına önerge verdiklerini anlatan Kutluata, " 2-B yasasının tekrar ele alınması gerekiyor.
2 B ile ilgili yanlışları ve bu yanlıştan dönülmesi için mecliste gerekeni yapacağız"dedi.

TAPU İPTALLERİ

Kutluata, "Vatandaşlarımızın kullandığı orman arazilerinde orman vasfı kalmamıştır. Bu insanları buradan sökmek yerine, buradan geçindiklerini, seslerini çıkarmadıkları, bir taleplerinin olmadıklarına göre bunlar yerleri üzerinde resmi olarak durmalılar. Böyle bir düzenleme ile birincisi bütçe geliri elde edilecek, ikincisi vatandaşın elinde resmi belgesi yani tapusu olacak. Orman arazilerine tapu vermişsiniz, sonra iptal etmişsiniz. Nedeni ise yukarıdan fotoğraf çekilmiş, yeşil gözüken yerler orman arazisi olarak belirlenmiş. Komşusu bütün her şeyi talan etmiş, hiçbir şey bırakmamış. Onun tapusu iptal edilmiyor. Yeşilliği muhafaza eden vatandaş cezalandırılıyor.Bunu mecliste dile getirdik ve çözümünü de söyledik ama diğer hemşerileriniz dahil hayır oyu kullandılar" dedi.

DUYGULANDIRAN ZİYARET

Muhtarlar dinleyen Kutluata, sohbet ortamında geçen toplantının ardından MHP Akyazı İlçe teşkilatını ziyaret etti. Burada partililer ile uzunca bir süre sohbet eden Kutluata, çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. İlçe Başkanı Ahmet Birinci ise çalışmalarına hız katarak devam ettiklerini anlattı. Kutluata, "MHP seçim zamanında değil, her zaman vatandaşın yanındadır. Zaten bu milletin kendisidir. Hiç durmamız sürekli çalışmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. Esnafı ziyaret eden Kutluata son olarak hain bir saldırı sonucu 27 yaşında şehit düşen Polisimiz Olgun Küpçü'nün baba ocağını ziyaret etti. Anne Mukadder Küpçü ise ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Kutluata temaslarını tamamlamasının ardından ilçeden ayrıldı.

09 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?