MHP'den Üstün'e: 'Bizi konuşturmasınlar'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, dün partisinde bir basın toplantısı düzenledi. Bülbül, Milletvekili Açba'nın hafta başında yaptığı açıklamayı eleştiren AKP Milletvekili Üstün'e cevap vererek, "Bizi konuşturmasınlar" dedi. "Ey Ayhan Sefer Üstün, Şeker fabrikasında olanları bir anlat diyecekler." dedi.

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, bir süredir ara verdiği haftalık değerlendirme toplantılarına başladı. Dün parti binasında değerlendirme yapan Bülbül, ülke gündemi ve son gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

'Yüzümüzü güldürecek bizi sevindirecek gelişmelerden çok uzaktayız' sözleriyle açıklamasına başlayan Bülbül, Türkiye Cumhuriyet tarihi içerisinde belki de geçirilmiş en zor dönemlerden birini yaşandığını belirtti.

Bülbül, "Bu noktada Türkiye'nin geçmiştekinden ve daha fazla birliğe beraberliğe bu birlik beraberlik ruhuna ihtiyacı olduğunu bütün siyasi kademelerimizde Genel Başkanımızdan Belde Başkanlarımıza kadar her yerde her şekilde bunları ifade etmeye çalışıyoruz ve Türkiye'de bu şuurun gelişmesi içinde birçok meselede çok farklı şeyler söylenecek olsa dahi bu birlik beraberliğin temini noktasında bir çok hususta daha dikkatli davranmaya gayret ediyoruz. Bunun ise yegane sebebi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceği ile ilgili olarak duyduğumuz endişedir. Bu endişemizi haklı çıkaracak ta birçok gelişmeyle karşı karşıyayız. Son bir yıldır ortaya çıkan tablo Türkiye'nin çok farklı odaklarca beslenen desteklenen terör kıskacı içinde olduğunu bize göstermektedir" Dedi.

Bülbül, "15 Temmuz'un 16 Temmuza bağlayan gecenin sabahında nasıl bir o birlikteliğin ne anlama geldiğini gören anlayışın bugünde aynı şuurda hareket etmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bugün çünkü tehlike darbe adı altında olmaya bilir ama Türkiye'nin çözülmesinde Türkiye'nin kaos içerisinde iç savaş ortamı içersinde sürüklenmesine yönelik olan tehlike hala günceldir ve bu tehdit hala devam etmektedir" diyerek uyarıda bulundu. Son günlerde yaşanan ve PKK saldırılarında ölen şehitlere dikkat çeken Bülbül, 30 gün boyunca demokrasi meydanında nöbet tutanlara bir teklifte bulundu. Bülbül, Valilik, büyükşehir himayesinden, herkesin katılımıyla terörün tamamını birlikte tepki gösterme çağrısında bulundu.

15 Temmuz sonrası açığa alınanlarla ilgilide konuşan Bülbül, bu süreç içinde 80 bin civarında kamu görevlisinin açığa alındığını ifade ederek,

"Faillerin üzerine gidilmesi gereken bir ortamda mağdurların konuşulduğu, Fetöye yönelik operasyonların izlenmesine etkisizleştirme adına rol oynadığını, her yerde ifade ettik. MHP olarak açığa alınmaları ilk günden itibaren takip ettik, vatandaşımızın bu noktada yakınmalarını partimizin bütün organları olarak dinledik not ettik. Hükümetinde talebi esas alınarak, bu talepleri genel merkeze ve ilgili makamlara iletilmesini temin ettik. MHP olarak kimseye bir şey göstermek, bir şeylerin şovunu yapmak gibi bir ihtiyaç hissetmedik. Bu mağduriyetler üzerinden hesap gütmedik. Ama bilinmelidir ki partimiz, dün, bugün ve yarında bu mağduriyetlerin giderilmesi için mücadele edecektir" Derken, yeni mağduriyetlerin oluşmaması için çalışacaklarını söyledi.
Pazartesi günü Milletvekili Zihni Açba'nın yaptığı basın açıklamasına değinen Bülbül, milletvekilinin vatandaşların mağduriyetini aktarırken, "Açba yaptığı açıklamada, Hukuk zemininden ayrılınmaması gerektiğini, cezaların şahsi olduğunu, hiç kimsenin ailesinin bundan sorumlu tutulmaması gerektiğini ifade etti. Bunlar hukukun genel kaidesidir. Bugün mağdur olanların, açığa alınanların, görevden alınanların içinde masum insanlar olabileceğini kabul etmek gerekir" dedi.

Bülbül, "Suçu kesinleşmemiş, yargılanmamış kişilerin ailelerinin zarar görmesinin önüne geçilmesi hukukun bir gereğidir" dedi.

Açba'nın gündem oluşturan açıklamalarıyla ilgili de konuşan Bülbül, " Bu vesile ile Milletvekillimiz, astsubay ve uzman çavuş lojmanlarında bulunan yakınlarının yakınmalarını, kendileri için kullanılan ifadeleri olduğunu söyledi. Böyle bir densizliği üç beş kişi yaptı diye sohbet ortamında dile getirilen bu hususun, 15 Temmuzda şanlı mücadeleye leke düşürmesi mümkün olabilirmi. Bu böyleyken, bu mağduriyetleri ifade etmek için Sakarya'da bizzat Ayhan Sefer Üstün, çok sert ve neredeyse hareket derecesinde, bir karışık bulması. Çok ciddi şekilde dikkatimizi çekti. Bu feryadın sebebi nedir. Bunun sebebini bilmiyoruz. Bir korkularımı var. Bizim ne dediğimiz belli. Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın. O gün yaşanan şeylerin nelere sebep olduğunu, sonrasında yapılan işlemlerde bazı mağduriyetlerin olabileceğini sizin genel başkanınız, söylüyor. Cumhurbaşkanı söylüyor. Onların bunu kabul ettiği ortamda Ayhan Sefer Üstün'ün bu tavrı nedir. Bir sıkıntısı mı var, korkusu mu var." dedi.

Üstün'ün geçmişte İnsan Hakları Komisyonu başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Bülbül,

"Hatta bu görev sırasında Türk Milletinin insan yerine koymayacağı insanlarla bile dahi ilgilenmek, kutsamak gibi bir takım faaliyetlerin içersinde oldu. Bunu Türk Milleti, Sakarya unuttun mu. Bunların yarın ona sorulmayacağını mı düşünüyor. Sakarya'da kesinlikle böyle bir şey olmamıştır diyerek, böyle bir şey varmı yokmu diye soruşturmadan, bize hakaret etme yolunu seçeceğine, Sayın Açba'yı arayarak bilgi isteyebilirdi. Böyle bir tepki verdiğiniz zaman bizi zorla konuşturursunuz. Biz Türkiye'de birlik ve beraberlik ortamı bozulmasın diye birçok şeyi sorumlu davranmak adına kısık sesle veya şimdi zamanı değil diyerek beklemeyi tercih ediyoruz. Memleketin uğraştığı belalar ortada. Şimdi siz kalkıp böyle bir sıkıntının olduğu dönemle böyle bir ifade de bulunduğunuz zaman, Birileri size birşeyleri hatırlatır. 30 bin kişinin katili PKK'nın ele başısı, bebek katili, APO'ya ve ona karşı duyduğu sempatiyi dile getiren Ayhan Sefer Üstün, o ailelerin masum olabileceği ihtimalini hiç mi görmez" dedi.

ŞEKER FABRİKASI

Üstün'ün " Memlekette dikili ağaçları olmayanlar' ifadesine de değinen Bülbül, "Siz bundan neyi kast ediyorsunuz. Siz Milletvekili Açba'nın hiçmi fidan dikmediğini kast ediyorsunuz.. Eğer memlekete hizmet noktasında dikili ağaçtan bahsediyorsanız, memleketin köküne incir ağacı diktiğinizi de kimsenin unutmayacağını düşünüyorum. Bunlar sizler kendi bahçenizi FETÖ ile yeşillendirirken, milletin bahçeleri sefaletten çöl oldu. Millet bunları unutacakmı?. Bunların hesabını vereceğiniz günler gelmeyecekmi? Hadi şimdi 17-25 Aralık milat diyorsunuz. Peki, 17-25 Aralık milat olmaktan çıkarsa ki çıkacak. Bir hukukçu olarak söylüyorum. Bu mümkün mü, 2004 yılında Milli Güvenlik belgesine bir tehdit olarak girmiş FETÖ ve cemaat, 17-25 Aralıkta nasıl sınırlandırılabilir. İnsanlar şunları soracak, " Ey Ayhan Sefer Üstün, "Şeker fabrikasında olanları bir anlat diyecekler. Önce vatandaştayken kota baskısı ile çalışamaz hale getirilen şeker Fabrikasını, sonradan Bank Asya'nın el koymasına nasıl müsaade ettiniz?. Bank Asya'nın elindeyken nasıl çalışır hale geldi. Bank Asya bunu karlı bir fabrika olarak Ülker Gurubuna nasıl sattı. Arazi fiyatına, sanki üzerinden fabrika yokmuş gibi. Bundan nemalanan Bank Asya kimim bankasıydı. Bugün o bankada mevdutı var diye, millet memuriyetini kaybederken, siz o milyon dolarların, o paraların o kaynakların hesabını vermek zorunda kalmayacakmısınız." Diye sordu.

"Bir aydan beri neredesiniz' sorusuna da cevap veren Bülbül, "Bir aydan beri o meydanda arka sırada samimi bir şekilde dikilen vatandaş çok şanlı bir duruş gösterdi de, o ön sıradakilerin yarısı tutuklandı. Yarın o sıralarda duranların başına ne gelebileceğini kendileri bile bilmiyor. Bizim onlarla meydanda illa omuz omuza durmamızmı gerekiyor? Tavrımız nettir ve duruşumuzdan da hiçbir şüphemiz yoktur. Türkiye'nin başına bela olabilecek her şeyin karşısında MHP dimdik durmaya devam edecektir. Ama kendilerini uyarıyorum şimdiden ucundan bir şey söylüyoruz. 17-25 Aralığı milat saysakta, ondan sonra sürdürülen bütün beraberliklerin farkındayız. Bunu devlette kendileri de biliyor. Bizi konuşturmasınlar. Devlet bu soruşturmaları yapsın. Haklı haksız ayrılsın, haksız kimseye dokunulmasın, ama o noktada cezayı hak eden ve bu milletin içersinde bu beraberliği yapan kim varsa hepsinden hesap sorulsun. Onların kimler olduğunu bu millet herkes biliyor" dedi.

"Sakarya'da dernekler bazında bu cemaate destek veren dernekler kimdir kişiler kimdir diye sorulduğunda insanlar tek tek bu insanları ihbar etmek için isimleri sayıyor" sözleriyle açıklamasına devam eden Bülbül,

" Ama, o vatandaşlara farklı bir soru sorulsa, mecliste FETÖ'nün en etkili olduğu parti hangisidir diye sorulsa, vatandaşın yüzde 90 AKP der. Ben zannetmiyorum, MHP ve CHP desinler. Bizde sızma yokmudur vardır. O ayrı. Her yapının içinde vardır. İyi ahlak derneği değiliz. Siyasetten nerede sorarsanız sorun, FETÖ'nün en etkili olduğu yapı hangisidir diye verilecek tek cevap Adalet ve Kalkınma Partisidir. Herkes eline bir mum alsın kendi derdi ile uğraşsın. Bize çamur atmaya kalkmasınlar, bizim duruşumuzda, geçmişimizde bellidir. Alacakları cevap misliyle olur, sonra altından kalkamazlar. Bunu da net şekilde ifade ediyorum.

29 Eyl 2016 - 10:35 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.475.411 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

11

HASAN SANCAK - 14 SENEDEN BERİ DEVLETİN BAŞINDA OLAN AKEPE YÖNETİMİNE ŞAK ŞAK YAPACAKSINIZ SONRA MUHALEFET NE YAPTI DİYECEKSİNİZ

MUHALEFET HERŞEYİ ANLATTI AMA ANLAMADINIZ ŞİMDİ CEREMESİNİ HERKES ÇEKİYOR

BİZLER ŞAHİTTİZ.

ŞU ANKİ MHP MİLLETVEKİLİMİZDEN, İL BAŞKANIMIZDAN, YÖNETİMİNDEN, İLÇE BAŞKANLARI VE YÖNETİMLERİN ÇOK MEMNUNUZ, YANAR DÖNER, BEN YOKSAM PARTİ KARALAMASI YAPAN KİŞİLERDEN MHP Lİ OLAMAZ. BU KUTLU DAVAMIZDA SİZLERE BAŞARILARINIZIN DEVAMINI YÜCE RABBİMDEN DİLERİM.ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
10

ulkucu - Sn.Bülbül fındık kabuğunu doldurmayan meselerle uğraşıyorsunuz

Sakarya da bir milyona yaklaşan insanların problemleri çare bekliyor.

Skarya da ve Türkiye de Muhalefet yok.......

Sn Bülbül özellikle sen partinizden ihraç talebiyle disipline sevkettiklerinizle ilgili yetkili kurulların kararlarını beklemeden yaptığınız açıklamaları sanki unutmuşsunuz.

Mhp ne Ülkücü harekete yakışmayan açıklamala yaparak partimize Sakarya da ve Türkiye de DİP yaptırıyorsunuz.

Allah CC Ülkücü hareketi korusun ve kollasın AMİN....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
09

MHP'SİZ - SİZ KONUŞSANIZ NE OLUR SAYIN İL BAŞKANI SAKARYADAKİ VARLIĞINIZ BELLİ Mİ? SİZ MİLLETVEKİLİNİZE HALKA HANGİ USLÜB İLE KONUŞACAĞINI ÖĞRETİN ÖNCE CÜRÜMÜNÜZ KADAR YER YAKARSINIZ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
08

Demet bekar - Öncelikle Zihni beye insanlık adına tşkr ediyorum ....vatanına hizmet vermiş bu uğurda ömrünü tüketmiş dağda yıllarca canı pahasına pkk ile mücadele etmiş bu vatanın onurlu askerlerine bir kumpasla leke sürülmüştür .bu er yada geç açığa çıkacak bizim yanımızda olanlar onurlu ,başı dimdik dururken sakaryadaki kumpası anlamayan yargısızca infaz eden karısına kızına yan gözle bakanlar önce vicdanlarına sonrada insanlıklarına yenik düşecekler biz dün pkklı olmadık bugün de fetöcü olmayacağız satılmadık satılmayacağız bizim için söz konusu vatansa gerisi teferruattır gerisi boş alnımız açık çok şükür adalet yerini birgün bulacak...onurlu askerlerin onurlu eşleri...ne mutlu Türküm diyene!!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
07

helal olsun - Zihni Açbanın açıklaması kimlerin canını yaktıysa iyi yakmıs lafı da gediğine koymuş ki üstüne alınanları gördük mhp olarak masumları savunmada geç kaldınız ama savunun illaki masumların olduğunu bilin.. ben bir asker eşi olarak eşim sakaryada kandırılarak götürüldü terör saldırısı diye o günü o geceyi eşim ve ben eşim valilikte ben lojmanlarda yaşadık benim eşim bu vatana bu millete gönül vermiş onurlu türk askeriyken Sakaryada vatan haini ilan edildi... doğulardan gelemezken biz yıllarca siz evlerinizde rahat rahat uyurken hergun esimin sehit olma haberini bekledim ben siz neyin tartismasini yapiyosunuz cocugum ve ben sakaryada bi lince ugramadik o gunleri ben yasadim be ne diyosunuz siz vebalimize girdiniz sucsuzlara inanmayarak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
06

rüştü kaya - SİZİN KUYRUK ACINIZ BELLİ. MERAL AKŞENER. YEMEDİ DEĞİLMİ.ŞİMDİ OLAYI SULANDIRIYORSUNUZ. ZATEN 15 TEMMUZ GECESİ GÖBEK ATIYORDUNUZ. AMA BAHÇELİ HEPİNİZİ DÜRECEK. BU RAPORLAR ÖNÜNE GİDİYOR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
05

Kemal Aydın - Muhalefet susmuyo, gerçekleri söylediği için işinize gelmiyo çünkü gerçekler acı ama gerçek...!

sizler sadece duymak istediğiniz hoşunuza giden nefsinizi okşayan gerçek olmayan şeyleri duyuyorsunuz. Maalesef buda bir gerçek..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
04

murat - Bı konuşun da sesınızı duyalım beledıyelerrde o kadar imar yolsuzluğu olur susarsınız başka yerlerde susarsınız bu muhalefet nıye susar zaten anlamış değiliz .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
03

Bahri - Zaten Ayhan sefer üstün sahneye cıkması korkunun başlangıcı. Çünkü koltuk gitti pek tabiki ortada kaldı. Bireyleri değiştirmesi ve gündemde kalma adına sağa solo birşeyler söylemesi gerekli. Onun için diyorumki senin oğlunun yeğenlerinin hangi dershanede okuduğunu 15 Temmuz dan önce bu millet iyi bilir tabiki 16 Temmuz itibariyle korkudan cocuklarınızı hemen alıp farklı okullara verip kurtuldunuz? Sadece sen değil Sakarya siyasetini dizayn herkez?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
02

paradi - açba nın sakarya milletvekili olduğunu yeni duyuyoruz ne yapmış sakaryaya burda parti olarak değil insan olarak eleştiriyoruz teşkilatta rahatsız açba dan sahip çıkıyoruz lüksüne girmeye gerek yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35
01

İŞTE BU KADAR - İŞTE BU KADAR BASİT. GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR. MHP EN ZOR ZAMANDA HERŞEYE RAĞMEN VE SİNEYE ÇEKEREK MİLLET İÇİN, VATAN İÇİN, BAYRAK İÇİN, EZAN İÇİN, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN PARÇALANMAMASI İÇİN HÜKÜMETİN YANINDA YER ALMIŞTIR. BURADA ZİHNİ BEY'İN SÖYLEDİKLERİNİ ANLAYAMAMIŞ VEYA ANLAMAK İSTEMEYEN BAZI CAHİLLER GENÇLERİ VE ŞAKŞAKÇILARINI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞIYOR. ZİHNİ BEY'İN KONUŞMASININ HİÇ BİR BÖLÜMÜNDE AKP LAFI GEÇMEMİŞTİR. BU SALDIRI VE BU RAHATSIZLIK NİYE. HER ASKERE VE AİLESİNE SALDIRIP KÜFRETMENİN DOĞRU OLMADIĞINI SÖYLERKEN SİZ BUNUN DOĞRU OLDUĞUNU MU SAVUNUYORSUNUZ. ZİHNİ BEYİN GÜNDEME İHTİYACI YOK. O ZATEN BİR EFSANE. BU ÜLKE VE BU MİLLET İÇİN ÇOK BEDELLER ÖDEMİŞ DEĞERLİ BİRİDİR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Eylül 10:35Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?