Sakaryalı kurtarma ekibi Ankara'da

S.A.B.A.H. T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde eğitim aldı

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği'nin üyeleri; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde aldığı bir haftalık eğitimle ''Kentsel Arama Kurtarma'' konusunda uzman hale geldi.

Merkezi Sakarya' da bulunan ve kısa adı S.A.B.A.H. olan Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği'nin üyeleri; T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi'nde (AFADEM) aldığı bir haftalık eğitimle ''Kentsel Arama Kurtarma'' konusunda uzman hale geldi.

Yaklaşık 19 kişilik bir ekiple Ankara'ya giden S.A.B.A.H. üyeleri; 1 hafta boyunca, arama kurtarma ile ilgili çok sayıda eğitimler alırken, özellikle enkazda arama kurtarma, yüksek binalardan kazazede indirme konularında eğitimlere yoğunlaştı.

Arama Kurtarma Afet ve Acil durumlara hazır hale geldiler

Aldıkları bu eğitimler sayesinde Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği olan S.A.B.A.H. Arama Kurtarma Afet ve Acil durumlara hazır hale gelme konusunda çok önemli bir aşama kaydettiğini ifade eden S.A.B.A.H. Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Durkut; ''Özellikle kendi insanımıza ve bize ihtiyacı olan herkese yardım elimizi uzatmak için gerekli olan tüm çabayı göstererek yararlı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bir can için her şeye değer'' dedi.

Eğitimlerin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir'i de ziyaret eden ekip; burada Ata'nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

31 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.915.847 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?