Bu bir bisiklet eğitim haberidir!

AFAD İl Müdürlüğünde gönüllülere yönelik bisiklet kullanımı, bisikletin önemi konularında eğitimler verildi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ileBisikletliler Derneği Sakarya Şubesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi Başkan YardımcısıMert Atalay tarafındanbisiklet, güvenli bisiklet eğitimi, afet anında bisikletin önemi, afet ve acil durumlarda bisiklet kullanımı eğitimleri verildi.

AFADİl MüdürüHüseyin Kaşkaş; 'İlk etapta belki bisiklet kullanmanın afet ile ne ilgisi var diye düşünülebilir. Aslında çok ilgisi var. Zira bir afet anında afetzedelere anında ve hızlı ulaşmak çok önemlidir. Bir afet anında yolların kapanabileceği, motorlu araçlarla ve otomobillerle ulaşımın çok zorlaşacağı ve belki de mümkün olmayacağını biliyoruz. Ayrıca o esnada enkaz altında kalan kişilerin canlı olup olmadığını tespit edebilmemiz için büyük bir sessizliğe ihtiyacımız oluyor. Oysaki motorlu araçlarla buralara ulaşıldığında motor sesinden gürültüden enkaz altındaki insanların seslerini duymak güçleşiyor. İşte tam bu problemi ortadan kaldırmak için bisiklet o esnada en uygun bir ulaşım aracı olmaktadır. Özellikle başka afet eğitimi almış olan gönüllülerimiz afet mahalline hızlı bir şekilde ulaşmak ve ilk müdahaleyi yapabilmek için bisiklet kullanmaları önem arz ediyor. Her ne kadar yollar kapanmış olursa olsun bisikletle buralara ulaşmamız mümkün olabilir. Bu bakımdan AFAD Gönüllülerimizin afet ve acil durumlarda bisiklet kullanımı eğitimi alması en azından gönüllülerimizin birer bisikletinin bulunması bu anlamda önem arz etmektedir. Afet öncesinde de sportif faaliyetlerde kullanmak, spor yapmak amacıyla yine önemlidir. Zira AFAD gönüllülerinin her zaman aktif ve sportif olması, bir afete müdahale edebilecek kondisyona sahip olmaları gerekir. Bu anlamda bisiklet afet öncesi, sırası ve sonrası işimize yarayacak olan önemli bir ulaşım aracıdır. Bunun için gerek bu eğitimi veren Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi yetkililerine ve eğitmenimize teşekkür ediyorum" dedi

07 Şubat 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?