Görme engelliler ''Selvi boylum al yazmalım'' izledi

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu, ''Bir Engelde Sen Kaldır; Engelsiz Sinema' programı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu'nun ortaklaşa gerçekleştirdiği ''Bir Engelde Sen Kaldır; Engelsiz Sinema'' programı kapsamında, ''Selvi Boylum Al Yazmalım'' filmi gösterildi. Görme engelliler için film sahneleri tek tek anlatılırken, oyuncuların mimikleri de seslendirmeye dâhil edilerek görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, ''Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak farklı alanlarda çok çeşitli çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında ''Engelsiz Sinema? projesini gerçekleştiriyoruz. Bugün de ''Selvi Boylum Al Yazmalım? filmini engelli vatandaşlarımızla birlikte izliyoruz. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Selvi Boylum Al Yazmalım

Salonda bulunan vatandaşlar film gösterimi başlarken, üzerinde ''Hayatı paylaşmaya engel yok'' yazan göz bandajlarını takarak özel olarak hazırlanan ''Selvi Boylum Al Yazmalım'' filmini izledi. Film sahneleri tek tek anlatılıp, filmdeki diyalogların haricindeki yaşanan sahneler de bu seslendirmeye dâhil edilerek görme engellilerin filmi yaşamaları sağlandı. Gerçekleştirilen programdan çok memnun kalan engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi?ne ve Sakarya Üniversitesi Sinema Topluluğu öğrencilerine teşekkür etti.

22 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?