Eski Başhekim'den Afrin Şehitleri için duygusal yazı...

Afrin Şehidinin vasiyetinden etkilenen SAÜEAH eski Başhekimi Prof. Dr. Zekeriya İlçe, duygu dolu bir yazı kaleme aldı.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski Başhekimlerinden Prof. Dr. Zekeriya İlçe, Suriye'nin Afrin bölgesinde düzenlenen 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın vasiyetinden çok etkilenerek bir yazı kaleme aldı.

İlçe, terörle mücadele için Suriye'de yürütülen harekatta şehit düşen askerlerimizin vasiyet niteliğindeki sözlerinin vicdanlarda bir kez daha değerlendirilerek büyük bir uyanışa vesile olmasını beklediğini dile getirdi.

İşte Prof. Dr. Zekeriya İlçe'nin duygu dolu o yazısı:

Bizi Kim Uyandıracak

Ölmüş, hadi öyle demeyelim uyuyan bu kalpleri kim uyandıracak. Ülkemiz nasıl bir badireden geçmekte bunu ne zaman görüp idrak edeceğiz. Oynanan oyun büyük, buna da tamam.

Ülkemiz güneyden uzaktan kumandalı dinsiz bir terör devleti ile kuşatılmak istenmekte.

Böylece Manen İslam dünyası ile coğrafi bağımız koparılmak istenmekte, diğer taraftan kendilerince ülkemizi izole ederek kolayca yutacaklar. Ayrıca bölgenin maddi kaynaklarını ve ipek yolunu ele geçirecek, İslam'ın son kalesini düşürecekler.

Bunu hepimiz görüyor ve biliyoruz. Bunu bilen gören Devletimiz, Cumhurbaşkanımız, Ordumuz, Polisimiz görev başında. Ne diyor askerlerimiz Düğüne gidiyoruz, boşuna mı kınalandılar, kızıl elmaya gidiyoruz, beklemeyin diyorlar. Ne güzel şehadete gidiyorlar aynı ataları gibi şehadete gidiyorlar. Ya Anadolu insanı ne yapıyor. Gönülden onlarla, gönlünden kopanla orada ya bizler? Yani okumuşlar, cebi pak olanlar?

Aman kimseyi de kırmak istemem herkesi bu kefeye koymuyorum. Hainler gafiller hemen açıklama yapıyor da ya bize ne oluyor. YÖK, Rektörler, Dekanlar, Profesörler, Doçentler ve diğerleri avazı çıktığınca bağırıyor da ben mi sağırım. Ya zenginlere ne demeli? Hz Ebubekir gibi tüm malını terörle mücadeleye, hak batıl mücadelesine bağışladı ve geriye ailenize ne bıraktınız denince, Allah ve Resulünü ya da devletimizi dediler de benim mi haberim yok...

Bunları yazarken bir taraftan kendimden utanıyorum.

Şehit oluyor ve Suriye'deki Türkmen çocukları, Safranbolu'da Zehra teyzeyi düşünüyor. Zehra teyzeye şehitlik maaşının %10' unu bırakıyor, yazarken kendimden bir kez daha utanıyorum. Ne diyor şehidimiz Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar "Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10'unu yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı helal edin"

Okullara, Parklara şehitlerimizin adını veriyoruz ne güzel, peki onların bizlere bıraktığı emanet eşler, evlatlar, anneler, babalar, kardeşler ne halde hiç düşünüp akıl ediyor muyuz? Oysa Allah Kur'an da ne diyor, sık sık hiç düşünüp akıl etmez misiniz?

Kim ölü biz mi yoksa Şehit Bilal mi? Allah onun için onlara ölüler demeyin diyor. Biz hain değiliz, Anadolu insanı oynanan oyunun farkında, ama uykuda galiba, hadi uyanalım, farkında olalım, dua edelim sesimizi çıkaralım ki Mehmetçiğimiz, Polisimiz ve tüm unsurlarımız moral bulsun.

Şehit Bilal'imiz rahat uyusun nasıl mı biz uyanalım, Afrin için şehitlerimiz için milletçe aylığımızın, gelirimizin % 1'ini devletimiz tamam diyene kadar Cumhurbaşkanlığımız ve Başbakanlığımızın ilgili hesaplarına yatıralım hiç olmazsa böylece görevimizi yerine getirelim.

Prof. Dr. Zekeriya İlçe,Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı'nda görev yapıyor.

13 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

AYHAN ÇELİK - vatanını en ok seven görevini en iyi yapandır. ocuk cerrahi servisi kapanıyor burda hocam? çocuk cerrahı olarak ka hasta muayne ediyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 12:09


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?