Kurtuluş Başbakan'a bu mektubu yazdı!

Adaylık sürecinde entrikalar olduğunu dile getirenOrhan Kurtuluş Başbakan'a Şikayette bulundu..!

MEDYABAR.COM- Karasu İlçe Başkanlığı'na aday olan, ancak divan başkanlığının olamazsınız diyerek, seçime giremeyen Orhan Kurtuluş'un Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektubun tam metni..
Sayın genel başkanımız ve başbakanımız,
Tüm camiamızı derinden üzen tek tip adamlılık ve siz anlamazsınız modeli bizleri derinden üzmekte ve gelecek adına kaygı ve kedere sevk etmektedir.
Tırnaklarımızla kazıp ellerimizle diktiğimiz fidanımızı (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ 'ni) yıllarca suladık. Ümitle sabırla bekledik meyvelerinden halkımıza ve insanlığa ikram etmek için. Bekledik ki meyvelerinden gelen geçen yesin.
Gün oldu gözümüze uyku girmedi, Gün oldu midemize lokma girmedi, kar demedik kış demedik. Muhtar bile seçilemez denen genel başkanımızın yanında adam gibi durduk ve başımıza taç ülkemize başbakan yaptık.
Ta ki ;''sessiz çoğunluğun sesi kimsesizlerin kimi'' olsun dedik.
''Yeter artık karar milletindir'' dedik.
''Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak'' dedik.
'' Bundan böyle sevdaların vaktidir'' dedik.
Ancak bu fidanı dikiminde ve sulanmasında emeği olmayanlar satın alınca, bahçemizdeki ağaç taşlanmaya dalları budanmaya başlandı.
Tüm dünyanın ve ülke halkımızın büyük çoğunluğunun lezzetle tattığı bu meyveyi, maalesef köküne ilaç vererek kurutmaya ya da dalında aşı ile tadı çok acı olan meyveler ekip yetiştirilmeye çalışılmaktadır.
Bu durum bizleri de sizin gibi derinden üzüntüye sevk ediyor. Umarım bir gün gelir tekrar o güzel ürünlerden tüm emeği olanlar ile beraber yemeye başlarız.
Bu yazıyı kaleme almama sebep olan olayları bilmenizi istiyorum.
Adalet ve kalkınma partisi karasu teşkilatının kurulduğu 2001 Kasım ayından itibaren değişik kademelerde görev yapmış bulunuyorum.
Kurucu yedek üye, asil yönetim kurulu üyesi istifalardan olayı(Şubat 2002). Kadın kolları kuruluşundan sorumlu üye, Skm üyeliği,
1.olağan kongre sonrası seçim işleri başkanlığı ve ilçe seçim kurulu üyeliği, skm eğitim komisyonu başkanlığı, 2.olağan kongre sonrası istifa ile Sakarya 2.olağan kongre il yönetim kurulu üyeliği adaylığı ve 2006- 2009 Sakarya ÖKM ve YKM il başkanlığı,2009 Ocak-Temmuz sosyal işler il başkanlığı görevlerinde bulundum. Temmuz 2009 da 3.olağan kongrede DAVUT TERZİOĞLU ile beraber yönetim kurulu üyeliğine seçildim. 2009 Eylülde görevden istifa etmiş sayılana dek her hafta toplantılara katıldım. Tüm çalışmalarda aktif olarak görev aldım.
Partimin ilçemizde ve ilimizde başarılı olabilmesi için tüm gayretimle çalıştım.
Karasu ilçesi 4.olağan kongrede sahip olduğum bilgi ve tecrübe ile ilçemiz Karasu'muza arkadaşlarımın da önerisi ile ilçe başkanlığına adaylığımı koydum.
İl başkanlığımız ve tşk gnl bşk yrd HASAN ALİ ÇELİK beyin yürüttüğü süreçte başkan adayı olarak gösterilmedik. Açıklanan aday arkadaşımıza her konuda destek olmaya çalıştık.
Tüm çabalarımıza rağmen Karasu'da 2009 yerel seçimlerin kaybedilmesinde aktif rol alan bazı kişilerin listeye girmesine engel olamadık. Bu rahatsızlığımızı il başkanımıza ve sayın vekilimiz Hasan Ali Çelik beye ileterek duruma müdahale etmelerini istedik. Ancak durumu düzeltmek yerine bazı belde başkanlarını ve köy temsilcilerimizi aramışlar ve genel merkezin adayına oy verin diyerek adeta biz arkadaşlarımızın aday liste çıkarmasına sebebiyet vermişlerdir.
Bu durum kongre sabahı bizi ayaklarına çağırarak listenizi geri çekin denmesi ile iyice gerilmiştir. Arkadaşlarımın devam kararı ile aday listemizi divan başkanlığına verme kararı alınmıştır.
Divan başkanı eşimin kadın kolları ilçe başkanı olması nedeni ile tüzüğün 46/16 maddesi ve iç tüzüğün 28/c gereği aday olamayacağım belirtilmiştir.
Bizler bu güne kadar parti tüzüğünü çok defalarca okuma fırsatı bulduk.
Ancak genel merkezimizin gösterdiği bld bşk adayına destek olmayıp başka bayraklar altında 2009 seçimlerinde çalışanlar aday olarak listeye girebildiği halde bizler kuruluşundan bu güne kadar hizmet edenler seçilme garantisi olmadığı halde aday olarak kabul bile edilmedik. İlçe başkanı seçilmem halinde genel merkez MKYK kararı gerekmesine rağmen divan başkanı kendisini MKYK'nın yerine koymuştur.
Yapılan hatalar sonucu seçim kazanılamayacağını bildiklerinden böylesine bir uygulamayı bizlere uygun görmüşlerdir.
Asıl önemli olan iç tüzüğün 28/a maddesi göz ardı edilerek bir başka skandala imza atılmıştır. Milletvekillerinin seçim bölgesinde eşi ve sıhrî akrabaları aday olarak gösterilemez denmektedir. Sayın vekilimiz halasının kızının yeğenini göreve getirerek iç tüzüğe aykırı hareket ederek kadrolaşmanın asıl örneğini net bir biçimde ortaya koymuştur.
28/c maddesine göre aynı zamanda eşleri ve yakın akrabaları ana ve yan kademelerde başkanlık yapamazlar demektedir.
Benim seçme ve seçilme hakkım elimden alınmıştır.
Kadın kolları başkanlığı görevini 5 yıldır sürdürmekte olan eşim divan başkanlığına istifasını vermesine rağmen istifasının süresinde yapılmadığı söylenerek geri çevrilmiştir. Bu onur kırıcı davranış üzerine kadın kolları ve birçok delegemiz kongre salonunu boşaltmışlardır.
Kürsüde yapmış olduğum konuşmalara müdahaleler yaparak ortamın iyice gerilmesine sebebiyet veren divan başkanı Süleyman Özmen almış olduğu talimatları yerine getirmenin gururu ile biz o kadar demokrat bir partiyiz ki başka siyasi partilerden yöneticileri partimize yönetici yapma başarısı gösteriyoruz demiştir.
Delegelerin tercihine önem vermeyen, istenmeyen kişileri yönetime getirmeye çalışan bu yöneticilerimize lütfen gereken uyarıları yapınız ve hatalardan dönmelerini sağlayınız. Bizler ilçe teşkilatımızın geleceği ile alakalı kararların kongre delegeleri marifeti ile belirlenmesini istiyoruz. Dargınlık olacak deyip yeni dargınlar ordusu oluşmasına kesinlikle karşıyız.
Yakın tarihteki siyasi partilerin halkın desteğini neden kaybettiğine bakılırsa seviniriz.
Partimiz siyasetteki boşluğu doldurmak isteyen halkımızın büyük teveccühü ile kurulmuş ve doğruları yaptığına inandığı genel başkanına artarak devam eden desteği sayesinde büyümeye devam etmiştir.
Benzer durumda Kocaali ilçesi seçimleri ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Sebebi sadece ama sadece egolarını teşkilatlar üzerinde tatmin etmeye çalışanların yapmaya çalıştığı hem tüzüğe hem de spk yasalarına aykırı tutumlarıdır.
Bizler haklarını mahkeme salonlarında değil kongre salonlarında aramak istiyoruz
Teşkilatlarımızı yönetecek kadroları kendimiz belirlemek istiyoruz.
Sizlere sesleniyorum bu hatalar kişisel menfaatleri uğruna kadrolaşmaya çalışanların hatalarıdır.Üzülerek ifade etmeliyiz ki gelecek adına birileri çirkin hesaplar peşindedirler.
Biliyoruz ki ülkemizin ulusal arenada başarı ile temsil edilmesi gerekmektedir(bunu başarı ile Türk milletinin duaları sayesinde yapıyorsunuz.)
Ve yine biliyoruz ki bu davaya gönül veren hizmet erbabının yetişmesi de teşkilatlarımızın içinden olmalıdır. Lütfen bu duruma da sessiz kalmayınız. Uzun yıllar teşkilat ana kademesinde görev alanların ahbap çavuş ilişkilerinden kurtulması için de gerekenler tarafınızdan yapılmalıdır.
KARASU İLÇESİ 4. OLAĞAN KONGRESİNDE oylamaya katılmayarak protesto eden 295 delege ve tek aday dayatmasına boyun eğmek zorunda kalan 65 delegemizle sizlerden konuya hassasiyetle eğilmenizi bekliyoruz.
HER ŞEY KARASU'MUZ İÇİN, HER ŞEY SAKARYA'MIZ İÇİN,HER ŞEY ÜLKEMİZ İÇİN,
Selam ve dua ile
ORHAN KURTULUŞ

20 Aralık 2011 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.988.285 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?