Şehirde Bu Olaylar Oldu. Asayiş Bülteni...

Emniyet sorumluluğundaki bölgelerde son birkaç gün içerisinde yaşanan olaylar asayiş bültenine böyle yansıdı

ASAYİŞ OLAYLARI 21/12/2015

ADAPAZARI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: MALA ZARAR VERME

OLAYIN ÖZETİ :20.12.2015 günü Y.K., S.C. isimli şahıslar ile C.K. isimli şahıs arasında C.K.'nın aracını sokak üzerine park etmesi ile alakalı sözlü tartışma olayı yaşanmış, ifadelere göre S.C., C.K.'nın aracının camına yumruk atmak suretiyle zarar vermiş, taraflar birbirinden karşılıklı olarak şikayetçi olmuşlardır. Olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

SUÇ NEVİ

: TEHDİT(ŞAHIS ALEYHİNE)

OLAYIN ÖZETİ :20.12.2015 günü saat 22.10 sıralarında Müşteki R.S. beyanında şüpheli A.T. isimli şahsın kendisini tehdit ettiğini davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiştir. Olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ :20.12.2015 günü saat 22.00 sıralarında Müşteki N.Ç. beyanında; kendi kullanmış olduğu ilaçlardan 4-5 adet içtiğini ve rahatsızlandığını beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

SUÇ NEVİ

: YARALAMA İHMAL VE KAZAEN(MÜESSİR FİİL)

OLAYIN ÖZETİ :22.11.2015 günü hakkında tutulan adli rapora istinaden çocuk şube müdürlüğünde alınan ifadesinde M.C.S.; olay günü çarşı içinde bilmediği bir yerden torpil aldığını evin içinde yaktığını, ancak daha sonra söndürmek için geri eline aldığında torpilin elinde patlayarak yaralanmasına sebep olduğunu kimseden şikayetinin olmadığını beyan etmiş, tahkikat başlatılmıştır.

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ :18.12.2015 günü Saat:15:24 sıralarında SEAH de tedavi altına alınan N.G. isimli şahıs hakkında düzenlenen Zehirlenme konulu genel Adli Muayene formuna istinaden Polis Merkezi Amirliğimizce tahkikata başlanmıştır.

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ :17.12.2015 günü Çocuk Şube Müdürlüğünce beyanı alınan Müşteki N.C. isimli şahsın çocuğu olan S.C. isimli yaşı küçük mağdurenin başının ağrımasından ve kullanmış olduğu Aspirin isimli ağrı kesici ilaçlardan da ağrısının geçmemesinden dolayı tedavi amaçlı gün içerisinde 13 adet içmesi neticesinde zehirlendiğini, kimseden dava ile şikayetinin bulunmadığını bildirmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

SUÇ NEVİ

: KAYIP EŞYA

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat:13:21 sıralarında Polis Merkezi Amirliğimize gelen T.B. isimli Suriye Vatandaşı şahıs kendi adına düzenlenmiş pasaportunu kaybettiği beyanla müracaatta bulunması üzerine tahkikata başlanmıştır.

SUÇ NEVİ

: DOLANDIRICILIK

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki A.Ö. isimli şahsın çalıştığı işyerinde 34 ZT plaka sayılı aracın sürücüsü olan şahsın sahte 50 TL. para verdiğinin bildirilmesi üzerine ekiplerimizce yakalanan M.A. isimli şüpheli şahsın üzerinden başka da sahte para çıkmamış, şahıs evrakın ikmalen gönderilmesi talimatının alınmasından ötürü yapılan işlemlerine müteakip Serbest Bırakılmış olup, olayla ilgili tahkikata devam edilmektedir.

SUÇ NEVİ

: KASTEN YARALAMA

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat:18:00 sıralarında Polis Merkezi Amirliğimize gelen M.G.D. isimli şahıs iş yerinde bulunduğu esnada iş yerine gelen müşterisi İ.A. isimli şahıs tarafından alacak verecek melesi yüzünden çıkan tartışma sonucu darp edildiğini beyanla müracaatta bulunması üzerine tahkikata başlanmıştır

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ :20.11.2015 günü saat: 12.00 sıralarında yaşı küçük olan B.T. beyanında; okula götürmek üzere akşamdan hazırladığı pet su şişesinin yanlışlıkla çamaşır suyu doldurduğunu, okulda iken de içtiğini rahatsızlanıp hastaneye gittiğini kimseden şikayetçi olmadığını beyan etmiş, babası H.T. beyanında şikayetçi olmadığını beyan etmiş olup tahkikata başlanılmıştır.

ARİFİYE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: İŞ KAZASI

OLAYIN ÖZETİ :16.12.2015 günü saat 15:00 sıralarında M.Ç.'ın çalışma ayağını burkması sonucu meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak tahkikat başlatılmıştır.

SUÇ NEVİ

: KAYIP EŞYA

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat:19.30 sıralarında polis merkezine gelen M.K., içerisinde sürücü belgesi ve bankamatik kartları bulunan cüzdanını kaybettiğini beyanla müracaatta bulunması üzerine tahkikata başlanmıştır.

ERENLER İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: İŞ KAZASI

OLAYIN ÖZETİ :18.12.2015 günü saat 08:30 sıralarında Müşteki Ş.T. isimli şahsın alınan beyanında şahıs çalışmış olduğu iş yerinde merdivenlerden iner iken dengesini kayıp ederek merdivenlerden 5-6 basamak düştüğünü konu hakkında kimsenin ihmali olmadığını ve kimseden Davacı ve Şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.

SUÇ NEVİ

: YANGIN (İHMALEN)

OLAYIN ÖZETİ :18.12.2015 günü Müşteki T.U. beyanında; ikametinden sabahleyin çıktığını saat:13.00 sıralarında ikametine geldiğinde bir kalabalığın olduğunu gördüğünü ve sebebinin ikametinin yandığını ve komşuları tarafından söndürüldüğünü gördüğünü ve hemen çocuklarını sorduğunda hepsinin iyi olduğunu sadece maddi zararın olduğunu bu yangın olayında maddi zararının 5-6 bin TL olduğunu yangının nasıl ve nereden çıktığını bilmediğini bu olayla alakalı olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan eder.

SUÇ NEVİ

: 6136 SAYILI KANUNA MUHALEFET

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü Saat:20.40 sıralarında yapılan Asayiş Uygulamasında durdurulan 54 DY plaka sayılı oto içerisinde bulunan B.T. simli şahsın oturduğu koltuğun altında silah olduğu görülmüş, koltukta oturan B.T. isimli şahıs ile yapılan mülakatta, silahın kendisine ait olduğunu, ruhsatsız olduğunu, Polisleri görünce belinden çıkartıp koltuk altına koyduğunu beyan ederek silahı bıraktığı koltuk altından alıp Görevlilere Rızası ile teslim etmesi üzerine tahkikata başlanılmıştır.

SERDİVAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ : 05.12.2015 günü ailesi tarafından Sakarya Çocuk Hastanesine getirilen Mağdure N.A.'a fazla D vitamini verilmesi konusuyla alakalı Adli Dr. Raporu tanzim edilmiş olup olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır.

GEYVE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: TEHDİT(ŞAHIS ALEYHİNE)

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat 18.00 sıralarında R.G.; 54 LN plakalı aracıyla gezdiği esnada aralarında husumet bulunan T.U.L isimli şahsın kendisini 54 EP plakalı araç ile kovaladığını, araçla önünü kesercesine yan yana durdukları esnada kendisini tehdit ettiğini, polis merkezine kadar geldiğini, şikayetçi olduğunu beyanla müracaatta bulunmuş, tahkikat başlatılmıştır.

HENDEK İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: YARALANMA (İHMAL VE KAZAEN)

OLAYIN ÖZETİ :Müşteki C.Ç., 20.12.2015 günü kendisine ait bisiklet ile yeni Hastane yolunda düştüğünü konuyla ilgili kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

KARAPÜRÇEK İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ

SUÇ NEVİ

: KAYIP EŞYA

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat 20:40 sıralarında Polis Merkezi Amirliğimize gelerek müracaatta bulunan İ.Y. isimli şahıs eve geldikten sonra üzerini değiştirirken cüzdanının cebinde olmadığını fark ettiğini, cüzdanının içinde bütün iki yüz Türk Lirası, çeşitli bankalara ait bankamatik kartları, 14.000 TL lık çek olduğunu , çeki başkaları tarafından kullanılmaması için iptal ettirebilmek için Polis Merkezi Amirliğine geldiğini beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

PAMUKOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: KAYIP EŞYA

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 saat 14.00 sıralarında Müşteki Ş.Ç. ifadesinde; Sakarya Nehri civarında avlanırken Kralpoze marka av tüfeğini nehre düşürdüğünü ve aramalarına rağmen bulamadığını, kimseden davacı şikayetçi olmadığı beyan etmiş olup, olay ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

SUÇ NEVİ

: KAYIP ŞAHIS

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat 18.30 sıralarında N.K. ifadesinde; Oğlu B.K.´nun 20/12/2015 günü saat:09.00 da Adapazarı Çark Caddesine gittiğini ve o saatten itibaren eve gelmediğini, telefonuna ulaşamadıklarını, Oğlunun akıbetinden endişe duyduğunu ve oğlunun bulunmasını istediğini" beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

SAPANCA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

SUÇ NEVİ

: İŞ KAZASI

OLAYIN ÖZETİ :02.12.2015 günü saat 20.30 sıralarında Mağdur O.A. ifadesinde; makine operatörü olarak çalıştığnı,02/12/2015 günü saat:18.00 sıralarında iş yerinde çalışırken kullanmış olduğu malzeme elinden kaymak suretiyle sol işaret parmağının üzerine düşerek parmağının ezilmesine neden olduğunu, iş çıkış saatine denk geldiği için fabrikanın servisi ile tedavisine Sakarya da bulunan Toyota Devlet Hastanesinde devam edildiğini, bu olayın tamamen kendi dikkatsizliğinden kaynaklandığını Bu olay ile ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.

SUÇ NEVİ

: 6136 SAYILI KANUNA MUHALEFET

OLAYIN ÖZETİ :20.12.2015 günü saat 22.45 sıralarında B.Ç. isimli şahsın ruhsatsız CZ 75 marka silahı taşıdığı tespit edilmiş olup olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

SUÇ NEVİ

: ZEHİRLENME

OLAYIN ÖZETİ :19.12.2015 günü saat 16:00 sıralarında H.D. ifadesinde; B.D.'nın öz kızı olduğunu,19/12/2015 günü işte çalıştığı saatlerde eşinin kendisini arayarak B.?nın anneannesinin ilaçlarından içtiği için devlet hastanesine gittiğini söylediğini, kendisinin de hemen iş yerinden çıkarak ailesinin yanına gittiğini, bu sırada eşi ve kızının Sakarya kadın doğum ve çocuk hastanesinde bulunduklarını, kendisinin de yanlarına gittiğinde gerekli kontrollerin yapılmış olduğunu, kızının buradaki doktorların söylediklerine göre sağlık durumunda herhangi bir problemin olmadığını ve ayrıca eşinin şüphelendiği gibi bu ilaçlardan kullanmadığının belirlendiğini, bu konu hakkında bildiklerinin bundan ibaret olduğunu ayrıca bu olaydan dolayı kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir.

SUÇ NEVİ

: KAYIP EŞYA

OLAYIN ÖZETİ :19.12.2015 günü saat 19:00 sıralarında S.A. ifadesinde; kendisine ait olan ve yeğeninin kullandığı Iphone cep telefonunun yeğeninin Sapanca Çarşı merkezinde bulunduğu esnada kaybetmiş olduğunu beyan etmiş, tahkikata başlanılmıştır.

SUÇ NEVİ

: YANGIN (İHMALEN)

OLAYIN ÖZETİ :21.12.2015 günü saat 14:30 sıralarında Müşteki A.Y. isimli şahsa ait depoda yangın olayı meydana gelmiş, şahıs Polis Merkezine intikal etmediğinden dolayı ifadesi alınamamış olup gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

22 Ara 2015 - 15:27 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.486.725 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Covid-19 vakalarının arttığı Sakarya'da sizce ne yapılmalı!