KOSGEB sistemi aşırı yoğunluktan çöktü

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğiyle KOBİ Gelişim Destek Programının (KOBİGEL)'e işletmeler büyük ilgi gösterince sistem aşırı yoğunluğa dayanamayarak çöktü.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) KOBİGELKOBİ Gelişim Destek Programı 2017 Çağrısı başvuruları

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayıp 20 Eylül Cuma Gece Saat 23.59'da sona erecek.

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında imalat sanayi sektöründeki KOBİ'lere yönelik "Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ'lerin Payının Arttırılması" konulu yeni hazırlamış olduğu 500 Milyon TL bütçeli Proje Teklif Çağrısına KOBİler büyük ilgi gösterdi. KOSGEB Veri tabanına Kayıtlı olan işletmeler " Projeni Yap KOBİGEL ile Desteği Kap'sloganı ile başlayan program için KOSGEB'in veri tabanına girerek proje hazırlamaya çalışınca daha önceki yıllarda olduğu gibi sistem aşırı yoğunluğa dayanamayarak çöktü. Mesai saatlerindesisteme girmekte zorlanan işletmeler gece yarılarına, bilgisayar başında sabahlamak zorunda kaldılar.

Bu gece son bulacak başvuru süresinin uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz açıklanmadı.

Öte yandan proje kapsamında İmalat sektörü KOBİ'lerine verilecek desteğin üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira. Üst limitler aşılmamak kaydıyla, uygun bulunan gider kalemleri ve tutarlarının KDV hariç kısmı üzerinden yüzde 60 oranında destek verilecek. Çağrıya proje sunacak işletmelerin, KOSGEB veritabanına kayıtlı ve aktif olmaları gerekiyor. Bilanço usulünde defter tutmak kaydıyla, orta yüksek ve yüksek teknolojili imalat sanayisi sektörlerindeki KOBİ'lerin tümü, proje başvurusunda bulunacak. Başvuru yapacak işletmelerde Orta düşük ve düşük teknolojili sektörlerdeki KOBİ'lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin lira ve yıllık ortalama çalışan sayısının en az 3 olması şartı aranıyor.

20 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?