KESK, memura yapılan zamma tepki gösterdi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sakarya Temsilciliği AKM önünde basın açıklaması yaptı. KESK'in açıklamasına yaklaşık 30 kişi katılırken açıklamada memur için yapılan zamma tepki gösterildi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

KESK adına basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Kazım Bibinoğlu, "KESK olarak tüm kamu çalışanlarının kendi işkollarında onlarca sorunları ve talepleri olduğunu ve bu taleplerin takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Bütçeden genel taleplerimiz ise çok net. Kayıplarımızın telafisi için her kamu emekçisinin maaşına en az 300 lira zam yapılmasını, herkese iş ve ücret güvencesi sağlanmasını, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını, maaşlarımızın vergi artışından etkilenmemesini, kadın emekçilere pozitif ayrımcılık uygulanmasını, baskı tutuklama ve sürgüne son verilmesini istiyoruz. Bizler savaşın, rantın, gericileştirme projelerinin maliyetlerinin ödemeyi reddediyoruz. Bu bütçeyi kabul etmiyoruz" şeklinde konuştu.

Katılımcı ve Demokratik bir bütçe istediklerini belirten Bibinoğlu, "Kaynakları faiz olarak sermayeye aktaran değil herkese eşit, ücretsiz, nitelikli ve ulaşılabilir kamu hizmeti üreten bir bütçe istiyoruz. Kamuda istihdam eksikliğinin giderildiği, tüm çalışanların iş ve ücret güvencesinin sağlandığı gelir dağılımda adaleti sağlayan bir bütçe istiyoruz. Bütçeden hakkımızı istiyoruz. Aileleri ile birlikte 15 milyonu aşkın kamu emekçisinin, emeklinin taleplerini yok sayan, emekçilerin alın teriyle kazanılmış hakları çöpe atan, yoksulluğu dayatan satış sözleşmesini tanımıyoruz" dedi.

Yapılan açıklamanın ardından KESK üyeleri olaysız bir şekilde alandan ayrıldı.

20 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.987.019 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?