Yedirenk tanışma programı düzenledi

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Biz Bir Milletiz Projesi kapsamında Hoşgeldin Kardeşim Programı düzenledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Yoğun katılımla gerçekleşen Tanışma Programındakonuşan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Dünyanın dört bir yanından ülkemizi tercih ederek geldiniz hoş geldiniz sefa geldiniz. Değerli kardeşlerim burası sizin eviniz bizde sizlerin kardeşleriyiz.Burada olduğunuz süre içerisindeeğitim ve öğretim hayatınız boyunca her zaman yanınızda olmaya çalışacağız.

Evrensel kardeşlik değerlerini referans alarak"Biz Bir Milletiz"sloganıyla yola çıkan Yedirenk; farklı coğrafyalardan üniversite eğitimi almak için ülkemizi tercih eden misafir öğrencilere yönelik, eğitim ve rehberlik hizmeti vermek, gönüllü çalışmalar yapmak üzere kurulmuş uluslararası bir öğrenci derneğidir.

"Biz Bir Milletiz"sloganıyla yola çıkan Yedirenk, misafir öğrenciler için eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Düzenlediğimiz bu faaliyetlerle farklıcoğrafyalardan gelmiş binlerce öğrenciye aynı milletin fertleriolduğumuz bilincini aşılamaya çalışıyoruz.

Bizlerrenk, dil, din, ırk, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilere eğitim hayatları boyunca en iyi şekildehizmet verebilmek için çalışıyoruz.

Medeniyet değerlerimizi önceleyerek, ilgilendiğimiz her bölgenin toplumsal, sosyal ve kültürel değerlerini göz önünde bulundurarak en iyi çalışmayı ortaya koymaya gayret ediyoruz.

Öğrencilerimizin, farklılıkları bir zenginlik unsuru olarak gören, yeryüzünde attığı her adımda kardeşlik bilincini hatırlayan birer fert olarak yetişmeleri en önemli amacımız.

Misafir öğrencilerimizin Yedirenk çatısı altında evrensel kardeşlik bilincine sahip, donanımlı, organizasyon kabiliyeti yüksek,Ülkemizi, ülkesini ve dünyayı tanıyan, ihtiyaçlarının farkında,farklılıklara karşı müsamahalı birer "gönüllü medeniyet elçisi" olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir.

Bu kapsamda bir dizi faaliyetler yürütmekteyiz.Bu faaliyetlerin en başında akademik çalışmalar yer almaktadır. Uluslararası öğrencilerin akademik gelişimini desteklemek eğitim süreçlerinde karşılaşabilecekleri zorluları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla Türkçe kursları, konferanslar, seminerler ve buna benzer eğitim faaliyetleri düzenlemekteyiz.

Sosyal faaliyetlerle Uluslararası öğrencileri destekliyor kamplar, geziler, sportif faaliyetler düzenliyoruz. Barınma ve burs desteği sağlayarak, ekonomik sorunların çözümüne katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Değerli kardeşlerim biz aynı milletin fertleriyiz. Biz HZ.Ademintorunlarıyız. Farklı coğrafyalardan da olsak farklı dillerde de konuşsak, farklı kültürlerden de olsak, ten rengimiz farklıda olsabiz kardeşiz biz bir milletiz şeklinde konuştu.

22 Şubat 2018 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?