Sendikaların 'nöbet' atışması

Türk Sağlık Sen'in Hendek Devlet Hastanesi'ndeki personele yönelik 'nöbet' iddiasına, yetkili sendika Sağlık Sen'den açıklama geldi

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Hendek Devlet Hastanesi doğumhanesinde görevli ebelerin nöbetleri konusunda ayrımcılık olduğunu, yetkili sendika Sağlık Sen'in temsilcilerinin nöbet tutmadığını ileri sürmüştü.

Sağlıktaki yetkili sendika olan Memur-Sen'e bağlı Sağlık Sen Sakarya Şubesinden TÜrk Sağlık Sen'in iddiasına cevap geldi.

Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez'in açıklaması şu şekilde:

"Basında yer alan Hendek Devlet Hastanesinde bir ebeye ayrımcılık haberine üzerine cevabımız

Haberde bahse konu olan Hendek Devlet Hastanesinde ebe açığı olduğu ve Sağlık Sen işyeri temsilcisinin ebe olduğu ve kendisine ayrımcılık yapıldığı üzerine yetkisiz ve etkisiz sendika haber yapmış...

Biz Sağlık Sen olarak bütün sağlık çalışanlarının ettikleri hizmet gördükleri vazife açısından ayrı tutulması gerektiğinin altını her platformda çiziyoruz.Sahadan gelen talep ve isteklerin karşılanması için genel merkezimiz ve biz gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Bu gün sağlık çalışanları adına elde ettiğimiz kazanımları sıralamaya başladığımızda herhalde Türk Sağlık Sen'in işi gücü olmayıp "Hendek sendikacılığı" yapan başkanı konuşacak fırsat bulamaz.

Lisans tamamlamadan tutun da giyim yardımlarının nakden ödenmesi 112 çalışını kardeşlerimizin yıllardır sıkıntı yaşadığı yemek konusu yemek paralarının ödenmesinin sağlanması ve daha yüzlerce kazanımı sıralayabiliriz.

Son söz olarak kendi temsilcisini kırk takla atarak Doğumevinden Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğine aldıran, o da ebedir. Yenikent hastanesinde temsilcilerin daha yeni göreve başlayan hemşireyi depoya aldırabildi, bu kadar hemşireye ihtiyaç varken... daha bir çok örnek sıralayabilirim çünkü işiniz bu ve biz bu ilde buna müsaade etmeyeceğiz.. .onlarca haber yaptın çünkü başka işin yok bizim işimiz çok sağlık çalışanlarının sorunlarını çözmeye devam edeceğiz..

Kamuoyuna saygıyla duyrulur..."

Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez'in bu açıklamalarının ardından Türk Sağlık Sen Sakarya şube Başkanı İrfan Korkmaz'dan açıklama geldi.

Başkan Korkmaz tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Hendek devlet hastanesi doğum servisinde yaşanan ayrımcılık ve adaletsizlikle ilgili açıklamamızın ne kadar doğru olduğunu ses çıkaranların gürültüsünden anlıyoruz.Bizim açıklamamıza cevap veren siyasetçiler ve bürokratlar tarafından yetkilendirilmiş malum-sen ne hikmetse açıklamasında kendi temsilcilerinin durumu ile ilgili bir tek söz etmeyerek bizim söylediklerimizin doğruluğun tescillemiştir. Çünkü sükut ikrardandır. Kendileri de temsilcilerinin görevlendirilmesindeki haksızlığı, ayrımcılığı ve adaletsizliği iyi bilmektedirler.

Bize cevap verme yerine kazanımlarımıza devam ediyoruz masalının söylemeyi huy edinen bu zata son toplu sözleşmedeki hüsranı hatırlatırız. Mevcut enflasyonun yüzde 10'nun üzerinde olduğu, MTV'ye yüzde 40 zammın yapılmak istendiği bir durumda memur maaş zammı olan yüzde 4'ü, yüzde 3.5'u nereye koyacaklarını merak ediyoruz.

2014'ten beri yıpranma payı müjdesi veren bu zihniyet şimdide tutmuş 112'lere yemek ücreti kazandırdık diyor. Bu bile ne hale düştüklerinin göstergesidir. 2016 yılı ocak ayında yürürlüğe girmesi gereken bu düzenleme ancak Eylül 2016'da yürürlüğe girdi. O da bizim girişimlerimiz ve konuyu kamuoyunun gündemine getirmemiz sonucunda oldu. Bu 9 aylık süreçte gıklarını bile çıkaramadılar. Attıkları imzanın arkasında durmadılar.

Bu malum-sen şube başkanı açıklamasında bizim ebe temsilcimizi 40 takla atarak genel sekreterliğe aldırdığımızı iddia etmektedir. Takla atmak, idarecinin kul kölesi olmak gibi kavramlarla iç içe olanların her konuşmasında bunları kullanması normaldir. Ama bu açıklama Gürültü çıkaranlar aynı zamanda çalışana ne kadar uzak olduklarını da pervasızca sözleriyle kanıtlamış oldular.

Söylemek isterim ki bizim temsilcimiz ebe değil hemşiredir. Yüzde 98 engelli bir çocuğu vardır ve nöbetten muaftır. Engelli çocuğu olan kamu görevlilerine kolaylıkla ilgili Başbakanlık genelgeleri de ortadadır.

Göreve başlayınca Yenikent devlet hastanesinde depoya alınan hemşireyi oraya idare göndermiştir. Bizim temsilcimizin tasarrufu gibi bir şey olmaz. Ayrıca bu hemşirede bizim değil sağlık-sen'in üyesidir. Bu açıklama ile kendi kendilerini adeta ifşa etmişler, üyeden bile haberlerinin olmadığını ilan etmişlerdir.

Kısacası her şeyden bir haber fütursuzca çamur atanlar, attıkları çamurun pisliğinde boğulmaktadırlar. Biz her zaman hak, hukuk ve adaletin yanındayız. Haksızlık karşısında da asla dilsiz şeytan olmayacağız. Nerede bir haksızlık varsa itirazımı yapacağız."

BU HABERLE İLGİLİ

05 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

11

SAĞLIKÇI - HEMŞRELER HEMŞRELİK YAPSIN MEMUR ONLARIN İŞİNİ YAPIYORMU HASYANELERDE HEMŞİRE AÇIĞI BÜYÜK HALA MEMUR İŞİ YAPIYORLAR MADEM MEURLUK YAPACAKSIN NİYE HEMŞİRELİK OKUDUN DÖNERİDE HEMŞİRE ÜZERİNDEN ALACAKSIN MEMURLA AYNI İŞİ YAPACAN MEMUR SENDEN AZ ALACAK HAKSIZLIK SENDİKA BUNA DUR DEMELİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
10

Porr - Gorevlendirmelere son verilsin.her memur kadrosu hangi hastanede ise orada calissin.ve siyasiler ellerini hastanelerden ceksin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
09

Faruk. Kurnazca - En. Kötü. Sendika bile sendikasızlıktan iyidir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
08

Bir bilen - 1=Abdullah bey babamın oğlu değil lakin ne kazandı ise veya ne kaybetti ise hep naifligi kibarlık yuzundendir.

2=Türk Sağlık sen döneminde de çalıştık sonuç uzun siyah palto ve beyaz çorap ile tehditler ki ne tehditler..

3= MHP İl Başkanı nezaket li insan Levent Bülbül gider ama Sözüm ona Baş harfinden T olan sendikanın idareci gitmez gidemez.. gitmemeli de.. sayesinde nice kazanılara hep beraber İnşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
07

Mustafa Arslan - Biliyoruz ki malum şahısları ve malum sendikaları rahatsız eden tek şey sendikanızın isminin başında bulunan "TÜRK" ibaresi. Biz isminiz ve icraatlarınızla gurur duyuyoruz. Ne mutlu TÜRKÜM diyebilenlere selam olsun...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
06

hendekli - bu açıklamayı baş hekim beyle baş hemşire yapması gerekir yeter artık ilçeyi bu kadar rendice ettiğiniz hey siyasiler bunların vabali sizden sorulacak gönderin baş hekim ve baş hemşireyi artvinin Borçka ilçesinde görev yapsınlar bizim ilçemizin adını daha fazla medyaya yansıtıpta alay konusu yapmasınlar iktidar partisi ilçe başkanına saygılarımla şirin ilçemizi kimsenin bu halde konuşturmaya hakkı yok ikisinide Borçka ilçesinde görevlendirin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
05

adsl - savunma komik olmuş. onlar yapınca bişey olmuyo biz yapınca mı suç olduya getirmiş :)) sıvamış yani. etkili ve yetkili kişi çıkıp desene yok öyle ayrımcılık temsilcim alnının hakkıyla en yüksek döneri alıyor nöbet tutuyor hem ebe olduğu için doğumhanede diye..ayrımcılık diye birşey söz konusu değil desene... ama yok bi terlik parası etmeyen giyim yardımıymış bilmem neymiş.kıvır babam kıvır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
04

MİSAFİR - AÇILAMAYA GÖRE SAĞLIKDA TÜRK SAĞLIK SEN ETKİLİ YETKİLİ OLMASADA DEPOYA GİDEN HEMŞİREYİDE ORAYA VEREN DE Mİ TÜRK SAĞLIK SENDEN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
03

hendekli - yapılan bu haksızlığı sendika çekişmesine indirgedik ya helal olsun. bazıları ayda sekiz on nöbet tutsun bayramlarda bile ailesiyle olamasın ama sendikaya sırtını yaslayan bazı uyanıklarda keyfine baksın. rahatınızı bozmayın bizler çalışırız hemde sizin yarı paranıza. idarecilerinde kulakları çınlasın.

Not: sendikaya,torpile,haksızlığa sonuna kadar karşıyım. ama malum sıkıntı yaşamıyalım diye ETKİLİ ve ÇOOK GÜÇLÜ sendikaya mecburen üyeyim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
02

GÜRSOY - sendikalar didişsin birbirini yesin olan gariban sağlık çalışanına olsun. yok efendim şu sendikada yapmış şuda şunu almış. yapmayacaksınız adaletli olacaksınız. konuşmaya gelince haktan hukuktan bahset sonrada kendi adamını kayır kolla en yüksek dönerle nöbet bile tutturma, çalışması gereken yerde değilde en ballı yerde çalıştır.oh ne ala memleket. (bu arada ebe hanım bayağa etkiliymiş haber bizi doğruladı)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43
01

hasan demir - Yetkilisiniz ne yapıyorsunuz yaptığınız parti toplantılarında elşaklatmak parti desteklemek sokağa çıkıp memur hakkınımı savundunuz Yüzdelik küçük rakamları buyuk bir marifetmiş gibi labali şekilde takdim ediyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 05 Ekim 10:43


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?