AK Parti İlçe Danışma Meclisi AKM'de yapıldı

AK Parti İlçe Danışma Meclisinde konuşan İl Başkanı Recep Uncuoğlu, terörün bitmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti İlçe Danışma Meclisinde konuşan İl Başkanı Recep Uncuoğlu, terörün bitmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. İl halkının sağduyusu, anlayış ve hoşgörüsü ile yıllardır birlikte yaşamayı başarmış olduğunu belirten Uncuoğlu, "Sakarya'mızda birçok etnik köken var, her biri kendi kültürünü yaşatmaya devam ediyor olmakla birlikte, birbirleri ile akrabalık bağları da kuruyorlar. Sakarya'da birlikte yaşayabiliyoruz. Türkiye'de de böylesi barış ve huzur ortamının oluşması için, iktidara gelirken verdiğimiz terörün biteceği sözümüzü tutmanın derdi içindeyiz." dedi.

AK Parti Adapazarı İlçe Danışma Meclisi AKM'de yapıldı. İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nun yanı sıra, AK Parti Sakarya Milletvekili TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün,Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, İlçe Başkanı Mustafa Ak, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

İlçe Başkanı Mustafa AK'ın açılış konuşması ile başlayan toplantı, sırasıyla Süleyman Dişli, Zeki Toçoğlu, kadın ve gençlik kolları başkanlarının konuşmaları ile devam etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'dan sonra söz alan Ayhan Sefer Üstün, komisyon çalışmalarının devam ettiğini, terör konusunda bir çözüme ulaşılması, mağduriyetlerin giderilmesi için hızlı adımlarla yol aldıklarını belirtti. Âkil insanlar konusuna da değinen Üstün, ortada ciddi bir bilgi kirliliğinin olduğundan bahsederek, "Âkil insanlara her türlü iftira atılıyor. 45 bin TL maaş aldıkları iddia ediliyor, böyle bir şey yok. Âkil insanlar Sakarya'ya da gelerek görüşlerini açıklayacak. Biz diyoruz ki, destek olmak isteyen destek olur. Karşı çıkan da medeni bir şekilde fikrini açıklar. Birileri kalkmış haddini bildireceğiz diyor. Bakın arkadaşlar açık bir şekilde söylüyorum. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye çetelerin hâkim olduğu, karanlık güçlerin oyun kurduğu bir ülke değil. O günler geride kaldı. Sakaryalı kardeşlerimizin barış sürecine desteği yüzde 70 oranında. İnanıyorum ki bu destek daha da yukarılara çıkacaktır. Kimse durumdan vazife çıkarmaya kalkmasın. Kimse bayrak sevgisini, memleket sevgisinin arkasına sığınıp memleketi karıştırmaya kalkmasın." dedi.

Teşkilat anlayışımız ve yapılanmamız kimsede yok

Danışma Meclisinde son konuşmayı AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu yaptı. Teşkilat çalışmalarına değinen Uncuoğlu, "Bugün Sakarya'da %65 oranında oyumuz var. Biz bugün, hem bu güvene layık olmak, hem de verdiğimiz sözleri tutabilmek için durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Teşkilatımız, yaptığımız çalışmalarla adeta kılcal damarlar şeklinde büyümeye devam ediyor. Sandık yönetimlerimizi asıl ve yedekler halinde tamamlamış ve Sakarya'da bulunan 2444 sandığın hepsinde bu yolla sandık teşkilatları oluşturmuş durumdayız. İlçelerimizde, beldelerimizde, mahalle ve köylerimizin hepsinde yönetimlerimizi kurmakla kalmadık sandık bazında teşkilatlanarak sandık yönetimlerimizi de faaliyete geçirdik. Bu demek oluyor ki Sakarya'nın her köşesinde doğruyu ve gerçeği anlatabilecek bir potansiyele sahibiz. Bu demek oluyor ki vatandaşımız, kaliteli hizmete ulaşıyor olmanın yanı sıra en yukarıya, meclisin komisyonlarına, Bakanlıklara kadar sesini duyurabilecek bir muhataba sahip. Düzenli toplantılarımızı devam ettiriyoruz. Bizim gibi danışma meclisi yaptıklarını ve faaliyet içerisinde olduklarını iddia edenler ise nedense sahnenin ön tarafını

gösteriyorlar, çünkü arkalarında böyle güçlü bir teşkilat yapısı yok. Olmadığı gibi faaliyetlerinin sürekliliği de yok." şeklinde konuştu.

Kararlılık ve cesaret isteyen sorunlara el atıyoruz

AK Parti'nin çalışmalarının milletin menfaatine göre düzenlenen bir takvim doğrultusunda ilerlediğini belirten Recep Uncuoğlu, "Türkiye'de böyle bir teşkilatçılık olmak zorunda çünkü AK Partinin el attığı sorunlar çok fazla kararlılık, çok büyük cesaret ve çalışma isteyen sorunlardır. AK Parti, yaptığı siyasetle sinek öldürmeyi değil, bataklığı kurutmayı hedef almıştır. Bu nedenle seçim var diye, kimsenin rahatı kaçmasın diye yapacaklarından geri durmadı. Kendine bir takvim oluşturdu; bu takvim ne uluslararası alandaki gelişmelere, ne durum gereği, ne de seçime göre yapıldı. Bu takvim sadece milletin menfaatine göre düzenlendi. Bu yönde yapacağı işleri ne erteledi, ne de vazgeçti. Milletin kendisine olan güvenini gördü ve bu güvene layık olmak için çalışmaya devam etti." dedi.

Tarihin kendileriyle başlayıp biteceğini sandılar

Uncuoğlu konuşmasının devamında, "Bu ülkeye, bugüne kadar yapılmamış hizmetler yapıldı. Kimsenin cesaret edemediği sorunlara el atıldı. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden kurumları güçlendirip anayasal çerçevede işlemelerini sağlayan, kurumlara yeni imkanlar tanıyan ve güçlendirip milletin menfaatine, devletin saygınlığına uygun çalıştırmaya başlayan AK Parti hükümetidir. Bugün yedi kıtada vatandaşına, Büyükelçisine, iş adamına itibar kazandıran, Başbakanımızın gayreti ve hükümetimizin çalışmaları ile yine AK Parti iktidarıdır. Bir meseleye sahip çıkmakla, o meseleyi çözmek için yapılanları kıskanmak arasındaki farkı göremeyip, tarihin kendileri ile başladığını ve kendileri ile biteceğini düşüneneler, bugün bayrak arkasına saklanıp yalan ve iftiralarla milletimizi tahrik etmeye çalışıyor, yalan ve iftiralarla siyaset yaptıklarını sanıyorlar." dedi.

Biz bir söz verdik

AK Parti olarak iktidara gelirken terörün biteceği sözünü verdiklerini hatırlatan Uncuoğlu, "Terörün bitmesi için adımlar attık. Bu süreçte, sorunu birlikte çözüme kavuşturmak için muhalefet partilerimizle de görüşme talebinde bulunduk. Çünkü bu problem sadece AK Parti'nin değil, Türkiye'nin problemiydi. MHP, hatırlayın, ?bizim söyleyecek, sizinle görüşecek bir şeyimiz yok' deyip iki sözlü, bir yazılı randevu talebimize olumsuz cevap verdi. Türkiye meselesinde, silahla çözümden başka bir önerisi olmayan MHP, şimdi bu süreci de tıkamak için kafa karıştırmaya, iftiraya devam ediyor. Dünyada benzer süreçlerin hiçbiri silahla çözüme kavuşmamıştır. Hepsi masa başında sonuçlanmıştır. Silahın gölgesinde sorun çözülmez. Bizim milletimize sözümüz var: Terörü sonlandıracak ve Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız." şeklinde konuştu.

Salyangoz satmaya değil, istişare etmeye geliyorlar

Âkil insanlar konusuna da değinerek MH İl Başkanının sözlerini eleştiren Uncuoğlu, "Bir çalışma başlattık. İstedik ki herkes fikrini, duygusunu, önerisini paylaşsın, herkes bu çözümde söz sahibi olsun. Bu amaçla Âkil İnsanlar heyeti oluşturuldu. Şimdi kalkmış MHP İl Başkanı Bülbül, ?Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya geliyorlar. Onlar âkil değil, sefil.' Sizin düşünce tekeliniz mi var, onunla mı milletin menfaatini koruyup kolluyorsunuz? O insanlara ?sefil' diyebilme hakkını nereden elde ediyorsunuz? Salyangoz satmak, nerede ne satacağını bilmeyen acemi tüccarlar için kullanılan bir tabir; o insanların hiçbiri acemi değil ve buraya Sakarya halkı ile istişare etmeye geliyorlar. Sakarya'mızın bir özelliği de var, onu da biliyorlar: Biz, Sakarya'da, birçok etnik grubun birlikte

yaşamayı başardığı bir uzlaşma, hoşgörü ve anlayışla hayatımızı sürdürebiliyoruz. Her etnik köken kendi kültürünü sürdürebiliyor, birbirleriyle akrabalık bağları kurabiliyor. Biz böylesi güzel bir örneğin temsilcisiyken MHP İl Başkanı, bayrağın arkasına gizlenerek Sakarya halkımızı galeyana getirme peşine düşmüş ve bu yaptığının siyaset olduğuna da kendini inandırmış. Halkımız bu yalanlara kanacak zamanları çoktan geçirdi. O dönemler bitti. Şimdi güven ortamının tesis edilmesi için kendisi de bu süreçte yer alacak ve sağduyu örneğini en güzel biçimde gösterecektir.

Kırmızı halı değil, gölge etmemenizi bekliyoruz

Muhalefet partisine seslenen Uncuoğlu sözlerini "Diyorlar ki ?kırmızı halı sermemizi beklemeyin'. Biz sizden kırmızı halı beklemiyoruz; siz insan onurunun yükselmesi, demokrasi ve barış adına atılan hangi adım için kırmızı halı serdiniz ki? Bizim sizden beklentimiz, halkımızın duyguları ile oynayıp gerçekleri saptırmamanız, iftiralar ve yalanlarla istismar siyaseti yapmamanız ve bu süreç milletimizin menfaatine işlerken gölge etmemenizdir. Sosyal medyadaki oynanmış fotoğraflardan ve içi boş sözlerden medet umanlar, Sakarya'daki barış ve anlayış iklimine zarar veremeyeceklerdir. Biz, milletimize verdiğimiz sözü yerine getirmek için kararlılıkla bütün gayretimizi göstereceğiz." diyerek sözlerini bitirdi.

27 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?