Toçoğlu Bilecik'te konuştu: "Derdimiz millete hizmet"

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Bilecik Siyaset Akademisi'nin açılış programına katıldı

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Bilecik Siyaset Akademisi
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Bilecik İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Siyaset Akademisi'nin açılış programına katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Bilecik İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, Siyaset Akademisi'nin hayırlı sonuçlar vermesini temenni ederek, "Akademimizin açılışında Genel Merkezimizin ricasıyla ilimize gelerek bizleri onurlandıran çok değerli Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Milletimizin desteğiyle eğitimli kadrolarımızla milletimize hizmet edeceğiz" diye konuştu.

Sorumluluğumuzu biliyoruz
Siyaseti 'insan' için yapan bir kadronun mensupları olduklarını dile getiren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, "Attığımız her adım milletimiz için. Tarihimizden referans alarak üzerine daha fazla hizmet koyarak geleceğe ulaşmamız gerekiyor. Sorumluluğumuz çok daha önemli. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Sorumluluğu bilerek hizmet üretecek kadrolar işte bu Siyaset Akademilerinde eğitim görüyor. Bu eğitimler geleceğimizin daha aydınlık olabilmesi için son derece önemli. Siyaset Akademimize katılarak bizleri mutlu eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

İnsanların en hayırlısı
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kutlu Doğum Haftası'nı kutlayarak sözlerine başladı. Bereketli günlerde yapılan bu çalışmalardan bereketli sonuç alınması temennisini akademi öğrencileriyle paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, "Peygamberimizin (s.a.v) bizlere yol gösteren bir sözü ile konuşmama başlamak istiyorum. 'İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir.' Siyaset akademilerimizde ders alan kardeşlerimiz insanlara hizmet etme düşüncesi ile bir aradalar, buradalar. İyi ki buradalar. Kendilerini kutluyor, teşekkür ediyorum" dedi.

Siyaset boşluğu kaldırmaz
İnsanlara hizmet etmenin en kısa ve en etkin yolunun siyaset olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, "Siyaset boşluğu kaldırmaz. İnsana hizmet gayesiyle çalışanlar, eğer siyasetten uzak dururlarsa, doğacak olan boşluk, farklı gayelerle siyaset peşinde koşanlar ve siyaseti itibarsızlaştıranlar tarafından doldurulur. Şükür ki 2002 yılından itibaren siyaset asıl fonksiyonlarını icra etmeye, kadrolar da, gayesi milletimize hizmet olanlarla dolmaya başladı. Siyasetin her kademesinde, hizmet etmenin yolunu iyi bilerek, hep birlikte ülkemiz ve milletimiz için gayret sarf etmeliyiz" diye konuştu.

AK Parti'de siyaset yapmak
AK Parti'de siyasetin öneminden bahseden Başkan Zeki Toçoğlu, "Siyasetin itibarını korumak biraz da bizim elimizdedir. Eğer siyaset yapan, düzgün, sözünde duran, söylediğini yerine getiren, yapamayacağını vaat etmeyen, fedakâr insanlardan oluşursa siyasetin itibarı da korunmuş olur. AK Parti'de siyaset yapmak gerçekten fedakârlık ister. İşte bugün bile Siyaset Akademisi'ne katılarak burada ders almanız fedakârlık yaptığınızı ortaya koyar. AK Parti'de siyaset yapmak doğru düzgün adamlar, doğru düzgün insanlar olmayı gerektirir. Sayın Başbakanımızın belirttiği gibi 'Biz halkımızın efendisi değil, halkımızın hizmetkârıyız.' düsturu ile hareket ederek zaman mefhumu tanımadan halkımıza hizmet etmek durumundayız. Sözüne güvenilir, sözünde duran, sözünü tutan insanlar olmak durumundayız. Sadece seçim için hareket etmek AK Partilimize yakışmaz, partimizde de o insanlar barınamaz" şeklinde konuştu.

Gelecek daha güzel olacak
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu konuşmasının son bölümünde yerel siyaset ile ilgili dikkat edilmesi gereken konulara değindi. Yerelde siyaset yapmanın iki önemli unsuru olduğunu söyleyen Başkan Toçoğlu, "Birincisi halkın emaneti olan parasını bir diğeri ise imarını yönetmektir. Biz milletimizin emanetçisiyiz. Milletimizin hizmet ürettiğimiz paranın üzerinde hakkı var düşüncesini aklımızdan hiç çıkarmadan, kaynakları doğru yerde kullanmak suretiyle hizmet etme sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun her zaman bilincinde olmak, son derece hassas ve dikkatli olmak durumundayız. Dünya üzerinde olmazsa bile ahiret hayatında yaptığımız her faaliyetten sorumlu olduğumuzun idrakinde olmak zorundayız. Eğer bu düşüncede olmazsa geçmişte yaşanan sıkıntıları tekrar yaşamakla karşı karşıya kalırız. Geçmişte yıllarca yapılamayan, sürekli ertelenen binlerce işin böyle bir çırpıda yapılması işte böyle inanca sahip kadroların gayretli çalışmaları ile olmuştur. İnşallah gelecek bu gayretimiz ve çalışmalarımızla çok daha güzel olacaktır" ifadelerini kullandı.

15 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?