Sirk önünde 3 kişilik eylem!

Adapazarı İlçesinde gerçekleştirilen eylemde Sakarya Hayvan Hakları Gönülleri, sirklerde eziyet çektirilen hayvanlara dikkat çekmek istedi. Ancak o eyleme sadece 3 kişi katıldı

Adapazarı İlçesi Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde gerçekleşen eylem de Sakarya Hayvan Hakları Gönülleri adına basın açıklaması yapan Yaşar Kazıcı, şunları söyledi..

"Sirklerde hayvan kullanımı oldukça uzun zamandır insan çekmek adına uygulanan bir yöntemdir. İnsanları eğlendirmek, şaşırtmak, dikkat çekmek ve bunun üzerinden para kazanmak amacıyla hayatları boyunca esarete mahkum edilen kediler köpekler, atlar, eşekler, yunuslar, aslanlar, kaplanlar gösteri varsa sahnede yoksa loş sevgisiz soğuk kafeslerde yaşanan hayatlar. Doğalarında olmayan hareketleri yapmaya mahkum edilen bu kader mahkumlarının esareti ancak bu sirklere gitmezsek son bulacak.

SEVGİ HAPSETMEKTİR

Çocuklarımıza hayvan sevgisi öğretmek gibi bir iddia ile onların biriktirdikleri harçlıklarına göz diken bu sistemi daha ne kadar destekleyeceğiz? Çocuklarımıza hayvan sevgisini denizlerden koparılan yunuslarla mı, ormanlarda olması gerekirken sahnede ateş çemberinden atlatılan aslanlarla mı öğreteceğiz? Onlara sevgi hapsetmektir gibi bir mesajı vermekten öte ne kazandıracak bu sevgi? Hayvanların doğalarında yaşaması gerektiğini öğretmek varken neden çocuklarımızın zihninde çemberden atlayarak insanları eğlendiren bir aslan imajı oluşsun ki? İlla sirklerde, hayvanat bahçesinde, yunus parkında öğrenilecekse bu sevgi öğrenilmesin daha iyi diyoruz ve hayvan kullanılan sirklere gitmemenizi istiyoruz" dedi.

16 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?