Akyazı Belediye Meclisinde veda toplantısı

Akyazı Belediye Meclisi Yaşar Yazıcı başkanlığında son kez toplandı. Meclis toplantısına veda konuşmaları damga vurdu.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Belediyesi Mart ayı Olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis toplantısı, Yaşar Yazıcı başkanlığında yapılan son meclis toplantısı olma özelliğini taşıdı.

Meclis toplantısı meclis gündemi maddelerinin oylanmasıyla başladı. Gündem maddeleri ilgili komisyonlara oy bilirliğiyle havale edildi. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından gündem dışı konuşmalara geçildi.

Gündem dışı ilk olarak Ak parti Meclis üyesi Emir Uzman söz aldı. Uzman; "bir dönem belediye meclis üyeliği yapmak nasip oldu. Çalışma arkadaşlarıma ve başkanıma teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra MHP'li meclis üyesi Özer Türkan söz aldı. Türkan; "2 dönemdir Akyazı Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapıyorum. Bu görevim esnasında başkanımızla bazı tartışmalar olmuştur, eleştiriler olmuştur. Kendisi anlayışla karşılamıştır. O yüzden kendisine teşekkür ediyorum. Bilmeden veya bilerek kimseyi kırdıysam özür dilerim. Benden yana haklarım helal olsun. Sizlerde haklarınızı helal edin" dedi.

Özer Türkan'ın ardından MHP'li meclis üyesi Harun Köymen söz aldı. Köymen; "görev süremiz boyunca güzel çalışmalar yaptık. Yapmaya da çalıştık. İlçemiz menfaati için elimizden geleni yaptık. Herkesin haklarını helal etmesini istiyorum" dedi.

Belediye meclis üyelerinden son olarak AK Partili meclis üyesi Ali Ateş söz aldı. Ateş konuşmasında; "siyasete başladığımda henüz çok gençtim. Okuldan yeni mezun olmuştum. Büyüklerimiz elimizden tuttu ve bugünlere geldik. Bizim insanlarımız çok çabuk unutuyor bazı şeyleri. Akyazı'da çok şey yapıldı. Her şeyden önce Akyazı'da bir zihniyet devrimi yapıldı. Bugünden sonra yeni belediye başkanımız olacak. Allah onlara yar ve yardımcı olsun" dedi.

Meclis üyelerinin konuşmalarının ardından meclis toplantısında bir ilk yaşandı ve meclis üyesi dışında ilk defa bir gazeteci kürsüye çıkarak konuşma yaptı. Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'nın daveti üzerine kürsüye gelen Salim Özyılmaz, gazeteciler adına konuşmasını yaptı. Özyılmaz; "Öncelikle Akyazı'da bir dönemi geride bıraktık. Başkan Yazıcı'yı yaptığı çalışmaları en yakından takip edenler biz gazetecileriz. Bugüne kadar birçok konuda çok kez eleştirilerimiz oldu. Bu eleştirilere hiçbir gazeteciye karşı ne bir kırgınlık, ne bir kızgınlık tutumlarında bulunmamıştır. Yaptığımız eleştirilerden hatta ders çıkardığı dahi olmuştur. Göstermiş olduğu bu olgunluktan ve basın dostu bir başkan olmasından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca Sakarya'da gazetecilerin gününü aksatmadan kutlayan, bizleri hatırlayan tek başkandır" dedi.
Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'ya yaptığı hizmetlerden dolayı gazeteciler adına teşekkür plaketi emekli öğretmen gazeteci Kenan Certel tarafından verildi. Belediye meclis üyelerinden Ak parti grubu adına Serpil Sevim Eroğlu'na gazeteci Alaattin Onur, MHP Grubu adına Özer Türkan'a gazeteci Ali Yıldırım çiçek takdim etti.

Son olarak Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı konuşma yaptı. Yazıcı konuşmasında; "1994 yılında meclis üyesi olarak bu göreve başladım. 1999 yılının nisan ayında belediye başkan yardımcısı olarak göreve devam ettim. 2002 yılında belediye meclisinin kararıyla belediye başkanı oldum ve görevimi bugüne kadar sürdürüyorum. Bütün çalışma arkadaşlarımızla ilçemize ne verebiliriz, fazla vermişiz, eksik vermişiz, kafamız çalışmış çalışmamış, elimizden gelenin en iyisi yapmanın gayreti içerisindeydik.
Zaman zaman Kenan hocamın bana eleştiri getirdiği konulardan birisi eğitime çok fazla destek veriyorsun. Bunu bir gün eleştirirler. Eğitim önceliğimiz olmuştur. Bir toplumu eğitim ve kültür olarak belirli bir konuma getirmedikten sonra, ekonomik ve sosyal olarak kalkındırmanın etkisi olmayacaktır. Tüm çalışma arkadaşlarım adına söylüyorum, şükürler olsun ki başımızı yere eğmeden vatandaşlarımızın arasında rahatça dolaşabileceğiz. Görevimiz sona erse de, bizler buradayız. Allah her birimize hayırlı ve uzun ömürler versin" dedi.

Son olarak Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı tarafından belediye meclis üyelerine tek tek plaket takdim edildi.

Alaattin Onur

05 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?