Serdivan Fikir Sanat'ta öykü gecesi düzenlendi

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nin ortaklaşa düzenlediği Öykü Gecesi Serdivan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Trabzon'dan Serkan Türk, İstanbul'dan Güray Süngü, Ankara'dan Gamze Güller'in katıldığı öykü dolu gecenin moderatörlüğünü şair ve aynı zamanda Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapan Ercan Yılmaz üstlendi.

'Uzak Yaz', 'Tanrının Yalnız Kırları', isimli kitaplarından örnekler veren Serkan Türk; 2010 yılında yayımladığı ve Oğuz Atay Roman Ödülü'nü kazandığı 'Düş Kesiği', 'Deli Gömleği' ve 2012 yılında yayımladığı 'Hiçbir Şey Anlatmayan Hikâyelerin İkincisi' isimli kitaplarıyla Güray Süngü; 'Beşinci Köşe' ve 'İçimdeki Kalabalık' isimli kitaplarıyla Gamze Güller insanı, dünyayı ve yaşamı öykücü gözünden anlattılar.

Öykü Gecesi'ne katılan bir diğer önemli isim de Sakaryalı ünlü yönetmen Aybars Bora Kahyaoğlu oldu. Gecenin sonlarına doğru Ercan Yılmaz'ın sorduğu sorular ışığında katılımcıları bilgilendiren Kahyaoğlu, bir yönetmen gözüyle dünyayı nasıl yorumladığını anlattı.

Dinleyicilerden gelen soruları da cevaplayan öykücüler gecenin sonunda kendi seçtikleri öykülerinden okudular. Öykülerin ardından, yazarlar kitaplarını imzaladılar.

11 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?