Akyazı MYO heyeti Almanya'dan döndü

Akyazı Meslek Yüksek Okulu tarafından 2013 yılı içerisinde Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde hazırlanan ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca kabul edilen CNC Deneyimi Projesi kapsamında Almanya'ya giden MYO heyeti yurda döndü.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Alaattin Onur / AKYAZI

İki yerli ve üç de yabancı ortağı olan projenin katılımcıları: Sakarya Üniversitesi Akyazı Meslek Yüksekokulu Makine Bölümü'nden mezun olan gençler, projenin yerli ortağı kurumlarda CNC tezgâh operatörü olarak çalışan, yeni işe başlamış, mesleki bilgi ve tecrübesi yetersiz gençler, proje ortağı firmaların yetkilileri, Akyazı MYO'da görev yapan öğretim elemanları, Akyazı ilçesinde ve Sakarya ilindeki Mesleki eğitim kurumlarının bazı öğretmenleri ile yine sektörde çalışan iki engelli çalışandan oluşan heyet 20'şer kişilik 2 akış halinde toplam 40 kişilik ekip 2-22 Şubat 2014 tarihleri arasında Almanya'ya giderek burada projede öngörülen sanayi tesislerinde incelemelerde bulundu.

Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçük Almanya gezisi dönüşü şu açıklamada bulundu. "Proje ekibi olarak Almanya gezimizin oldukça yararlı bir gezi olduğunu ve memnun bir şekilde yurda döndüğümüzü söyleyebilirim. Projemiz başarı ile tamamlandı ve yurda döndük. Proje ile istihdama katkı sağlamak, mesleki eğitimin kalitesinin yükseltilmesi, Avrupa işgücü piyasasının gelişmesi, eğitim kurumlarıyla iş dünyası arasındaki işbirliğinin Avrupa genelinde artırılması, bölgede Avrupa vatandaşlığı bilincinin oluşması, katılımcılar ve refakatçi öğretmeler tarafından yenilikçi uygulamaların transfer edilerek bölgede mesleki eğitim veren kurumlarda uygulanması amaçlanmıştır. Boş kalan zamanlarımızda da tarihi ve turistik yerleri de gezme imkanı bulduk" Diyen Okul Müdürü Hasan Küçük Gezimiz sırasında ekibimize mükemmel bir misafirperverlik gösteren Alman yetkililere rehberlerimize teşekkür ediyorum." Dedi.

09 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.030.668 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?