AK Parti'den Muharip Gaziler Derneği'ne ziyaret

AK Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesini ziyaret etti.

AK Partiİl Başkan Yardımcısı İl Sosyal İşler Başkanı Ayşe Özkul Erdem ve beraberinde İl Yönetim Kurulu üyelerinden Erdoğan Demirci, Erdal Yıldırım ve Yüksel Sözer, Dernek Başkanı Saadettin Torkul ve gazilerle görüştü.


Ziyarette konuşan Erdem, böyle bir günde gazilerle birlikte olmak, onlarla sohbet etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını belirtti. Erdem, "Derneğimizi ve Gazilerimizi geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da, bu anlamlı günde ziyaret etmek istedik. Saygıdeğer Gazilerimizin duygu ve düşüncelerine ortak olmak, onlarla her zaman yan yana olduğumuzu söylemek için buradayız. Bu vesileyle tüm Gazilerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, tekrar bir araya gelme temennisiyle saygılarımızı sunuyoruz" dedi.

3 Temmuz 2013 tarihinde kanunlaşan Torba Yasa yeniliklerinden ve hükümetin icraatlarından bahseden Erdem, "Hükümetimiz, daha önce bürokratik formalitelerle uğraşıp zaman ve emek harcayan gazilerimizi ve şehit yakınlarımızı düşünerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde ?Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı'nı kurmuş ve bundan böyle şehit yakınlarımız ile gazilerin her türlü meselesi ile doğrudan ilgilenme imkanı sağlamıştır.

Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin hayatlarını onurluca idame etmeleri için nakdi tazminat, maaş vs. her türlü maddi ve manevi destek sağlanmaktadır. Son değişikliklerle bu desteğin kapsamı genişletilmiştir. Torba Yasada şehit ailelerimize iki, gazilerimize bir istihdam hakkı tanındı. Terör mağduru sivil vatandaşlarımız da unutulmadı ve onlara da istihdam hakkı verildiği gibi hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın aylık bağlanır hale getirildi. Gazilerimizin yanı sıra 25 yaşından küçük çocuklarına, anne ve babalarına ücretsiz seyahat, faizsiz konut kredisi, su ve elektrik ücreti indirimi ile derece kademe ilerlemesinin genişletilmesi de yeni düzenlemede yer aldı. Sakarya'daki şehit ve gazi ailelerimiz de bu imkanlardan fayda sağlayacaklar ve toplum içerisindeki yerlerini böylelikle biraz daha güçlendirecekler" şeklinde ifade etti.

Ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Dernek Başkanı Sadettin Torkul, "Hükümetimizin Gaziler için sağladığı imkan ve kolaylıklardan dolayı memnunuz. Özellikle ayrı bir birim olarak, Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı oluşturulması ile, bürokratik işlemlerle boğuşmadan tek elden işlemlerimizi kısa sürede halletme imkanı buluyoruz" dedi.

22 Eylül 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?