Akil insan Ahmet Gündoğdu SAÜ'de konuştu

Bugün Sakarya Üniversitesinde gerçekleştirilen "Demokrasi Mücadelemizde Başörtüsü" programına konuşmacı olarak katılan Ahmet gündoğdu basın mensuplarına barış süreci hakkında bilgiler verdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Azim Çelik'in haberi..

Bugün Sakarya Üniversitesinde gerçekleştirilen "Demokrasi Mücadelemizde Başörtüsü" programına konuşmacı olarak katılan Ahmet gündoğdu basın mensuplarına barış süreci hakkında bilgiler verdi. Aynı zamanda seçilmiş olan "akil" adam niteliğini taşıyan Gündoğdu barış süreci dışında konular hakkındada basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Yapılan programa Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu , MTTP İl Başkanı Ahmet İlker Pekgöz, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, MTTP İl teşkilat üyeleri, SAÜ öğrencileri ve basın mensupları katıldı.

Yapılan programda basın mensuplarına ropörtaj veren Ahmet Gündoğdu barış süreci hakkındakonuşmasında;

"Hz. İbrahim'in ateşine su taşıyan serçe misali kovalarımızı suyla doldurduk milletin ateşini söndürmek için yola çıktık bu ateşe odun taşıyanlara uyarımız bundan sonra İbrahim'in ateşine çubuk parçası taşıyan kargayı örnek almak yerine serçe misali milletin yanında olalım ve bu sorundan bu millet kurtulsun."

"Türkiyenin bir PKK ve Terörist sorunu var teröristle mücadele devletin işi, birde törer sorunu var.Demokratikleşememe sorunu var kardeşlik projesinin önündeli engelleri kaldırma sorunu var , Çanakkale ruhunu yeniden teslim etme sorumluluğu var. Biz Akil insanlar olarak bu terör sorununun çözümünde bataklığı kurutmak için bir katkı vermeye karar verdik. Bu karar doğrultusunda terör hakkında uğraşıyoruz. Benim alanım bölge olarak marmara bölgesi ama Memur-Sen olarak türkiyenin bütün illerini kapsayan bir çalışma. Cumartesi günü marmara bölgemizin 420 şube başkanımızla marmara bölgesi akil insanlar topluluğunu bir araya getirdik. 5 saatlik bir toplantı yaptık. Derdimiz artık öldürerek, yavrularımızı şehit ederek öldürmekten geçinenlerinde şehit cenazelerini istismar ederek acı üzerinden geçim kaynağı elde edenlerinde ellerinden bu oyuncaklarını karşı koyanlar tabanda çok yoktur. Tavanda tepede bazı siyasetciler bazı sendikacılar karşı koyuyorlar, onları vicdanlı olmaya davet ediyorum ne öneriyorsunuz, terör bitsinmi yoksa bitmesinmi? Bitsin diyorsanız çözüm önerinizi istiyoruz. Çözüm önerinizi bekliyoruz. Bu teklifin gelişiyle biz akil adam olmadık, biz zaten akildik akil örgüt, akil insan, akil adam olmak; şehit yakınını üzmeden şehitlerimizi incitmeden istikameti millet olan her türlü illegal yapılanmanın karşısında olmak ve milletle birlikte bu süreci başarıya ulaştırmak. Onun için 63 kişilik bir akil adamdan değil 73 milyonun %99'undan bahsetmek lazım ki gittiğimiz illerde bugüne kadar benim gittiğim il sayısı 7'dir. Halkımıza bunu anlattığımızda çözümden yana olduğunu görüyoruz." dedi.

Program yapılan konuşma sonrası son buldu.

Haberin Videosu

15 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?