Mevlana haftasını kutladılar

Büyük Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi'yi Anma Haftası çerçevesinde, Yeşiltepe İlköğretim Okulu tarafından etkinlik düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf ABD Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Sezai Küçük, tarafından okul öğrencilerine yönelik, "Hakk Aşığı Gönüller Sultanı Mevlana" konulu bir konferans verildi. Konferansta Mevlana'nın hayatı, eserleri, Mevlana Ahlakından örnekler ve Mevlana'nın özlü sözleri anlatıldı.

Yrd.Doç.Dr. Sezai Küçük; "Asırlar önce Anadolu coğrafyasına hoşgörü ve insanlık sevgisi tohumları eken Hz. Mevlana yirmi birinci asrın maddeyle yoğrulmuş iklimine taze soluklarıyla hayat üflemeye devam etmektedir. Hz. Mevlana sadece ülkemizde değil; Avrupa, Amerika ve daha birçok coğrafyada anılmakta, kitapları okunmakta ve fikirleri yayılmaktadır." dedi.

Yeşiltepe İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Mutlu; "Hz. Mevlana, kendisinden asırlar sonra bile dünya insanlarının duygu ve düşünce ikliminde ufuklar açılmasına vesile olan bir hazinedir. Onu anlatmaya cümleler yetmez. Mevlana Celalettin-i Rumî'yi rahmetle anıyoruz" dedi. Okul müdürü Mutlu; konferansın düzenlenmesinde emeği geçen Sınıf Öğretmeni Fatih Oğuzhan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Fatma Dursun Oluğ?a teşekkür etti.

Ödül alan öğrenciler

Yeşiltepe İlköğretim Okulu?nda düzenlenen "Mevlana Haftası Afiş Yarışması"nda dereceye giren öğrenciler birinci kademeden Kürşat Arabacıgil, M.Furkan Başar, Emirhan Yazıcı, ikinci kademeden Hamit Kerim Temiz, Sinem Çeken, Hacer Biltekin, Murat Küçük'e ödüllerini Yrd.Doç.Dr. Sezai Küçük, okul müdürüHüseyin Mutlu ve müdür yardımcısı Yavuz Selim Albayrak verdi.

21 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?