Bir varil yağ, bir ağaca dönüşüyor

Petrol Sanayi Derneği (PETDER) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen "Bir Varil Bir Ağaç" projesi ile toplanan her varil atık motor yağı için bir fidan dikiliyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Petrol Sanayi Derneği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile imzalanan "Bir Varil Bir Ağaç" projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 milyon 350 bin 41 kilogram atık yağ toplandı. Protokol gereği Bakanlık, Büyükşehir Belediyesi adına Ankara Gölbaşı ? Karataş köyü mevki yol kenarı ağaçlandırma çalışması yapacak.

Petrol Sanayi Derneği (PETDER) ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen "Bir Varil Bir Ağaç" projesi ile toplanan her varil atık motor yağı için bir fidan dikiliyor. Çevre ve insan sağlığını tehdit eden atık motor yağlarının zararları ile ilgili olarak toplumun bilinçlendirilmesi ve kayıt dışının önlenmesi açısından önemli bir proje olarak görülen Bir Varil Bir Ağaç Projesi, atık motor yağı üretenlerin duyarlılığını arttırarak yönetmelik dışı uygulamaların önüne geçilmesini hedefliyor.

1 milyon 350 bin kilogram yağ toplandı

Büyükşehir Belediyesi, araçların bakım ve onarımları sonucu oluşan atık yağları toplayarak projeye önemli bir destek veriyor. Kontrolsüz ortamlarda yakılan, 10 numara yağ gibi yakıtlara katılan veya çevreye bırakılan, çevre ve insan sağlığına zarar veren atık yağlar Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanıyor. Bugüne kadar 1 milyon 350 bin 41 kilogram atık yağ toplayan Sakarya Büyükşehir Belediyesi adına Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yapılan protokol gereği Ankara Gölbaşı ? Karataş köyü mevki yol kenarı ağaçlandırma çalışması başlatılacak.

23 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?