Yılmaz'dan birlik,beraberlik çağrısı

Has Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mahmut Yılmaz, 28 Şubat açıklamasındabirlik, beraberlik ve bütünlük çağrısı yaptı

Has Parti Adapazarı İlçe başkanı Mahmut Yılmaz,28 Şubat'ın Türkiye'deki herkesi mağdur ettiğini söylediği açıklamasında şu sözleri kullandı: '' 28 Şubat; sadece Refah - Yol hükümetine değil, kurum ve kuruluşlarıyla SİYASETİN ve SİYASİ İRADENİN tamamına; sadece İmam Hatiplilere ve Meslek Liselerine değil EĞİTİM SİSTEMİNİN TAMAMINA; sadece 3-5 dindar esnafa veya iş adamına değil EKONOMİK SİSTEMİN tamamına; sadece partilere ve siyasete değil MİLLETİN TAMAMINA karşı yapılmıştır. 28 Şubat sadece siyasete müdahale değil, ülkenin sosyolojisine müdahaledir; Yeni Türkiye'nin can damarını kurutma teşebbüsüdür. 28 Şubat, milletin çocuklarına had bildirme operasyonudur.
İşte bunun için 28 Şubat; 12 Eylül'den ve 27 Mayıs'tan daha ağır sonuçlar doğurmuş bir müdahaledir. Çünkü 28 Şubat, toplumun yaşam tarzına, inanışına, ekonomik tercihlerine, eğitim taleplerine, birlikte yaşama iradesine bir müdahaledir. 28 Şubat halka karşı girişilmiş topyekün bir savaştır''.

Yılmaz, ''12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın ve 27 Nisan'ın siyaset, hukuk, ekonomi ve millet üzerinde olumsuz tesirlerini ve devam eden uygulamaları hep birlikte kaldıralım. Bu köhne düzeni tüm Türkiye birlikte değiştirelim. Bunun için öncelikle 28 Şubat'ın sebep olduğunu mağduriyetleri gidermekle işe başlayalım. Üniversitelerden atılan öğretim üyeleri ve öğrenciler, Ordudan uzaklaştırılan TSK mensupları, İşlerini kaybeden iş adamları, Görevinden uzaklaştırılan devlet memurları... Ne kadar 28 Şubat mağduru varsa, hepsinin mağduriyetlerini giderelim, haklarını iade edelim. Devlet, tüm bu mağduriyetler için tazminat ödesin''diye konuştu.
Yılmaz, ''Bu vesileyle, tankların kendisine karşı yürütüldüğü ve sürecin en büyük mağduru olan dönemin Başbakanı Sayın Necmettin Erbakan'a rahmet diliyor ve kendisini şükranla anıyoruz.. Süreçte demokratik tavrını aynı şekilde göstermiş olan Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu da şükranla anıyor ve bir defa daha rahmet diliyoruz. Darbeye karşı kararlı şekilde duran dönemin milletvekillerine, aydınlarına, yazarlarına ve yöneticilere de teşekkür ediyorum'' dedi.
Yılmaz sözlerini, ''Ve bugün bu topraklarda Yeniden Büyük Türkiye kurulsun diye milletin dertleriyle dertlenen bütün sivil toplum örgütlerine, siyasi parti temsilcilerine, milletvekillerine, belediye başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bizler bir bütünün parçasıyız ve Allah'ın izniyle Hz.Yakub'un çocukları gibi kıskançlık krizlerine girmeden iyide, güzelde, doğruda birleşirsek yarınlarımız daha da aydınlık olacaktır.
Bu doğrultuda, Bin yıl sürmesi gereken; tankın sesi değil, medeniyet değerlerimizdir; adalet, özgürlük ve paylaşım irademizdir. Bin yıl sürmesi gereken; tankın sesi, zalimin sesi değil; hakkın, haklı olanın, adaletin, marufun, merhametin, milletin sesidir'' diye bitirdi.

29 Şubat 2012 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?