İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya Sakarya için konuştu...

Medyabar haber merkezini ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, önemli açıklamalarda bulundu

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, medya kuruluşlarına yaptığı ziyaretler kapsamında Medyabar haber merkezini ziyaret etti.

Şirket temsilcisi Zafer Tokuş, Medyabar.com Genel Yayın Yönetmeni Aziz Güvener, Medyabar.com yazarı Raif Uğan ve editörler ile uzun süre sohbet eden Fatih Kaya gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

YENİ iL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde dile getirdiği 'Yeni İl Emniyet Müdürlüğü binası' için konuşan Fatih Kaya,
"Yeni bina Maltepe Mahallesi'nde eski Bayındırlık İl Müdürlüğünün bulunduğu alanda yapılacak. Proje üzerinde çalışmalar devam ediyor. Özel Harekat ve Asayiş Şubeleri dışındaki tüm birimlerin bir arada olacağı, yüksek güvenlikli bir alan olacak. Biraz eğimin de olduğu alanda mümkün olduğunca binaları yakın ve tünel geçişlerle yaparak, çevrede boş alanlar bırakmak istiyoruz" dedi.

SIĞINMACILARA YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Medyabar.com'a özel açıklamalarda da bulunan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şehirdeki sığınmacılara yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sakarya Valiliğinin bir süre önce yayınladığı 'yabancıların seyahat iznine' yönelik kararıyla ilgili yoğun çalışma yaptıklarını kaydeden Kaya;
"Şehrimizde kayıtlı bulunmayan sığınmacıların, kayıtlı oldukları şehre gönderilmeleri ve hiçbir kayıtları bulunmayanların sınır dışı edilmesi için çalışma yapıyoruz. Terminal, gar gibi seyahat noktalarının yanı sıra, sığınmacıların yoğun yaşadığı bölgelerdeki denetimlerimizi artırdık. Son denetimlerde çok sayıda kayıtsız sığınmacıyı ilimizden gönderdik. Önceden kayıtlı bulunmayan sığınmacıların bekleyeceği yer için sıkıntı yaşıyorduk. Nezarethaneleri kullanmak zorunda kalıyorduk. Şimdi Kocaeli'de bulunan 400 yataklı Yabancı Kabul ve Geri Gönderme Merkezi ile çalışıyoruz. Sınır dışı edilecek olanları artık oraya gönderiyoruz" diye konuştu.

BİTLİS'TEKİ PROJE

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ilimize atanmadan önceki görev yeri olan Bitlis'te hayata geçirdiği "Yüksek Güvenlikli İnsansız Kontrol Noktası" projesi ile dikkat çekmişti.
Şüpheli araçların uzaktan ses sistemi ve kameralarla incelendiği noktalar ülke gündeminde uzun süre konuşulmuş, güvenlik güçleri terör saldırılarından korunmuştu.

ŞEHİR GİRİŞ ÇIKIŞLARI

Medyabar ziyaretinde şehir giriş çıkışlarındaki güvenlik ve denetim noktaları için de konuşan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,
"Burada yapacağımız sistem Bitlis'teki gibi çok yüksek güvenlik önlemi taşımayacak. Ancak, hem polislerimizin güvenliği hem de trafiğin rahat işlemesi için Erenler, 32 Evler gibi yerlerdeki noktalarımıza düzenleme yapacağız. Beton kalıplarla denetim alanları oluşturacağız" ifadelerini kullandı.

06 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?