SAÜ Vakfı Okulları'da DEM eğitimleri sürüyor

Öğrencilerin duygu dünyalarını harekete geçirebilmek amacıyla SAÜ Vakfı Özel Okulları'nın "DEM" merkezi,ikinci yılında da çalışmalarını sürdürüyor.

Aylık faaliyet takvimi, çalışma planı hazırlıyan merkez Amaç olarak da çocuğun duygu yelpazesini geliştirmek, kendisine duygularını okuyabilme becerisini kazandırmakyı hedefliyor.
Duygu Eğilim Merkez'i Her ay dostluk,sevgi ve yardımlaşma gibi insani özelliklerine yoğunlaşarak bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Her branştaki eğitim liderleri derslerinde bu değere uygun aktiviteler hazırlıyor. Kompozisyon, resim, afiş tasarlama, kitap, sinema, doğa yürüyüşü, söyleşi aktiviteleriyle bu değerler öğrencilerlede içselleştiriliyor.
DEM eğitimleriyle ilgili SAÜ Vakfı Okuları tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;
"Ağaç yaş iken eğilir." atasözünü düstur edinerek pek kıymetli öğrencilerimizin de duygularını geliştirmeye kendimizi vakfettik.Çünkü çocuğun duygu dünyasına oturmayan bir bilgi çocukta yaşayamaz,yaşayamadığını da içselleştiremez,kalıcı hale getiremez.Bu sebeple her çocuk VAKIF OKULLARI'nca çok değerlidir,el değmemiş bir hazinedir,gizli bir bahçedir.Bu hazineye ulaşmak hem kolay hem de çok zordur.İşte o zorlu kapının anahtarı "DUYGULAR VE DEĞERLERİMİZ"dir.
Günümüz dünyasında çocuklarımızı bu duygu ve değerlerlerimizle buluşturmazsak akademik öğretilerimiz su üstüne yazı yazmak gibi kalır.Duygu ve akademik eğitiminde VAKIF OKULLARI olarak öğrencilerimizin gönüllerine duygu ve değerlerimizi nakşetmeye biz hazırız."

12 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?