Koca şehri dinlemişler(1)

Kamuoyunu sarsan 7 bin kişilik dinleme skandalı büyüyor.Sakarya'nın da aralarında bulundugu 7 ilde 7 farklı cemaatler, STK'lar ve gazetecileri dinlediği ortaya çıktı.

Aziz Güvener'in haberi.

Devlet içindeki çetenin şantaj amaçlı yaptığı telekulak skandalı her geçen gün büyüyor.

Star'ın duyurduğu 7 bin kişinin dinlendiği skandalının ardından ilimizin de aralarında bulundugu 7 ayrı ilde dinleme yapıldığı belirlendi..

Valisinden belediye başkanına, siyasi parti il başkanlarından yöneticilerine, danışmandan kaymakama, savcı ve hakimlerin yanı sıra STK'lara kadar çok sayıda ismi dinlediği belirlendi.

AK Parti'den Çiğdem Erdoğan Atabek,Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un danışmanı Süleyman Karakuş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Bayraktar ile Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Sakarya Vali yardımcısı Adem Saçan, Hukuk İşleri Müdürü Mustafa Taş..

VALİ BÜYÜK 'MÜFETTİŞ İSTEDİK'

Vali Büyükmedyabar.com editörüne dinlemelerle ilgili olarak İç işleri bakanlığından müfettiş istediklerini söyledi.
Büyük 'Göreve geldikten sonra bu yönde tespitim olunca İçişleri bakanlığından müfettiş talep etmiştim.'dedi

Vali Büyük kaç kişinin dinlendiği yönündeki soruya ise'Kaç kişi dinlendi bu soruya cevap veremem. İnceleme sonrasında ortaya çıkacak'

Vali Büyük dinlemelerin nerede yapıldığı yönündeki soruya ise 'O na da cevap veremem ancak dinlemeler uzun süreden beri yapılıyormus'dedi.

DİNLEMELER 5-6 YILLIK

Telekulak skandalıyla ilgili olarak ilimizde sadece valiliğin dinlenmediği aralarında siyasetçiler ,gazetecilerin de bulunduğu çok sayıda ismin dinlendiği belirtiliyor...
Sakarya'da kaç kişinin dinlendiği yönünde bilgi yok. Ancak dinlemelerin hukuk dışı yapıldığı için sayının binlerle ifade edilebileceği belirtiliyor..

Dinlemelerin son 5 yıl içerisinde ilimizde görev yaptıktan sonraİzmir Emniyet Müdürlüğü görevini yaparkenAli Birkay, ve son olarak 17 Aralık Operasyonu sonrasında merkeze alınan Mustafa Aktaş dönemlerinden itibaren yapıldığı da öne sürülüyor.

13 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?