Bibinoğlu'ndan tepki!

Eğitim Sen Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, eğitim sistemini (4+4+4) 12 yıl zorunlu yapacak olan ‘kanun teklifi' ile zorunlu eğitimin aslında 12 yıl değil de 4 yıla düşürülmeye çalışıldığını öne sürerek iktidarı eleştirdi.

Sendika binasında bir basın açıklamasıdüzenleyen Eğitim-Sen Şube Başkanı Sedat Ünsal, düzenlenen basın açıklamasında eğitim sisteminin 4+4+4 sistemine geçilmesi çalışmalarına tepki gösterdi.
Şube Başkanı kazım bibinoğluAK Parti hükümetinin zorunlu eğitimi 12 yıla çıkarmadığını, aksine eğitimi 4 yıla indirdiğini ileri sürdü. Kazım bininoğlu, "AK Parti, iktidarda olduğu 9 yıl içinde, eğitim sistemini okul öncesinden yükseköğretime kadar kendi siyasal-ideolojik çizgisine uygun olarak biçimlendirmeye çalışmıştır" diyerek şu şekilde konuştu:
"Yıllardır sürekli değiştirilen eğitim politikaları nedeniyle eğitim sisteminin yap-boz tahtasına çevrilmesi yetmiyormuş gibi şimdi de bizzat iktidar partisinin önerisiyle zorunlu eğitimin kendi içinde kademelendirilerek 12 yıla çıkarılacağı iddia edilmektedir.
Hükümetin hedefi Türkiye'de zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması değil, Başbakan'ın bir süredir dile getirdiği 'dindar nesil yetiştirmek istiyoruz' ifadesine uygun bir eğitim sistemi uluşturmaktır. Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasının bu amacı gerçekleştirmek için bir kılıf olarak kullanılması, iktidar partisinin pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da samimi olmadığını göstermektedir.

23 Şubat 2012 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?