MHP'den tepki: 'Kama işine bakacak'

ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın kulüp temsilcileriyle yaptığı toplantıda Ak Parti'ye destek istemesine MHP'den sert tepki geldi

ASKF başkanı Hüseyin Kama'nın Çarşamba günü akşamı kulüp yöneticilerine verdiği yemekte sadece Ak Parti adayını davet ederek "1 Nisan'da başkan Hasan Akcan'dır" sözlerine cevap veren MHP Akyazı ilçe başkanı Ahmet Birinci basın açıklaması yaptı

Ahmet Birinci açıklamasında şunları söyledi; " MHP Akyazı ilçe teşkilatı olarak ASKF Başkanı Sayın Hüseyin Kama'nın futbol kulübü başkanları ile Ak Parti ilçe başkanı, belediye başkan adayı ve meclis üyelerinin de katılmış olduğu yemekli toplantıda sözde spora hizmet adı altında basına çok talihsiz açıklamalarda bulunduğunu öğrendik. Bu açıklamadan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Kama'nın yaptığı açıklamaya göre seçim bile yapılmasına gerek kalmamıştır. Çünkü Kama 1 Nisan'da belediye başkanı Hasan Akcan'dır diyerek seçim yapılmadan ve sonuç alınmadan şimdiden belediye başkanını seçmiş ve de açıklamış oldu.

HERKES İŞİNİ YAPACAK
MHP Akyazı İlçe başkanı açıklamasını şöyle sürdürdü: "Hüseyin Kama'ya Bugüne kadar Akyazı'nın çocuğu diyerek ASKF seçimlerinde destek verdik. Bu açıklama ile Sayın Kama Akyazı'nın değil Ak Parti'nin çocuğu olduğunu ispat etmiştir. Kama tabii ki nemalandığı iktidarın gitmesini istemeyecektir. Muslukların kesilmesini istemeyecektir. Bunu anlıyoruz Fakat ya siyaset yapacak ya da futbolla uğraşacak. ASKF Başkanı olarak böyle bir açıklama ne hakkı, ne de haddidir"

"Siyaset yapacaksa şu anda bulunduğu görevinden istifa eder, istediği partiden aday olabilir. Akyazı'nın belediye başkanını bu günden belirlemek vatandaşın tercihine ipotek koymak, vatandaşın tercihini tanımamak Hüseyin Kama'nın ne görevidir ne de hakkıdır" diyen MHP İlçe başkanı Ahmet Birinci, Akyazı'da40 yılı aşkın zamandan beri sporcu kişiliğe sahip birisi olarak spora katkı verdiğini söyledi. Birinci açıklamasını şöyle tamamladı " Gerek sporculuğumda, gerekse antrenörlük yaptığım dönemde hiçbir sporcunun siyasi kimliğini sorgulamadım ve de ona telkinde bulunmadım. Kama'nın da böyle davranmasını ister ve de beklerdim. Ne var ki o kulüpleri AKP'nin arka bahçesi olarak görmüş olacak ki, böyle bir talihsiz toplantı yapıp talihsiz bir konuşma gerçekleştirmiştir. Bu konuşmadan büyük üzüntü duydum ve Kama'yı da şiddetli kınıyorum"

Alaattin Onur

07 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?