Aşçı Öğrencilerden Büyük Başarı

25 ülkeden 400'ü yabancı 2000 yarışmacının katıldığı 11.Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri yemek yarışmasında Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin aşçı öğrencileri kazandıkları madalyalarla ilimize büyük gurur yaşattılar.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi Esin Yalçın'ın öncülüğünde yarışmaya katılan öğrencilerimizden İremnur Songur, Rengin Elif Şenses ve Zuhal Bulut, Modern Türk Mutfağı Ekip yarışmasında 1.olarak altın madalya kazandı. Yine okulumuz öğrencilerinden Sinan Korkmaz balık yarışmasında 2.olarak gümüş madalya, Dilan Aydın makarna dalında, İremnur Songur da ana yemek dalında 3.olarak bronz madalya kazandılar.
İstanbul Mutfak Günleri'ne katılan aşçı öğrenciler kazandıkları madalyalar ve sertifikalarıyla birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı'yı ziyaret ettiler. Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Okul Müdürvekili Fahri Özdemir, Müdür Yardımcıları Semahat Usta, Ferhan Birlik İşbitiren ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölüm Şefi Esin Yalçın'ın da hazır bulunduğu ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Sandıkçı aşçı öğrencileri tek tek tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, ilimizin Türkiye'nin değişik bölgelerinden Kafkaslardan, Balkanlardan gelen vatandaşlarımızın yaşadığı bir yer olmasının yanında yemek çeşitleri ve kalitesiyle de zengin bir kültüre sahip olduğunu belirterek, dünyaca ünlü Türk ve yabancı aşçıların katıldığı yemek yarışmasında çocuklarımızın önemli dereceler kazanmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Sandıkçı, yemek çeşitliliği, kalitesi ve sunumu hususlarında olduğu gibi sosyal ve kültürel alanlarda da ilimizin bu zenginliğini ülkemizin her tarafına benzer yarışmalar yoluyla tanıtma gayreti içinde olduklarını belirterek, uluslararası yarışmada ilimize büyük gurur yaşatan Erenler İlçesi Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerini canı gönülden kutladığını ifade etti.
Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla düzenlenen uluslararası gastronomi yarışması İstanbul Mutfak Günleri'nde 25'i yabancı 100 jüri üyesi görev yaparken, 5-10 şubat tarihleri arasındaki yarışmaya ülkemizin ve dünyanın ünlü aşçıları, gurmeleri, öğrenciler ve akademisyenler katıldı.

28 Şubat 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?