Sahildeki büfeler için 'Kaldırın' talimatı

Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si, 2015 yı­lın­da Ka­ra­su sahil şe­ri­din­de yap­tır­dı­ğı ve üç yıl sü­rey­le ki­ra­ya ver­di­ği bü­fe­le­ri kal­dır­ma ka­ra­rı aldı. En­cü­men ka­ra­rı iş­let­me­ci­le­re bil­dir­di

Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si İmar ve Şe­hir­ci­lik Da­ire­si Baş­ka­nı Mus­ta­fa De­ve­ren­li im­za­lı ve 5 Nisan 2018 ta­rih­li ya­zı­da, Ka­ra­su sa­hi­lin­de­ki 17 bü­fe­nin 21 Mayıs 2015 ta­rih­li En­cü­men ka­ra­rıy­la üç yıl­lık sü­rey­le ki­ra­lan­dı­ğı­na işa­ret edil­di.

Ya­zı­da 12 Ekim 2017 ta­ri­hin­de söz­leş­me­nin 3.2. mad­de­si ge­re­ğin­ce kira söz­leş­me­si­nin uza­tıl­ma­ya­ca­ğı ka­ra­rı alın­dı­ğı be­lir­ti­le­rek bü­fe­ler­le per­go­le ve sun­dur­ma gibi ek­le­ri­nin kal­dı­rı­la­ca­ğı ifade edil­di.İşlet­me­ci­le­re 11 Ha­zi­ran 2018 ta­ri­hin­de yı­kı­mın ger­çek­leş­ti­ri­lecek bü­fe­le­rin tah­li­ye­si için 10 Ha­zi­ran 2018 ta­ri­hi­ne kadar süre ve­ril­di.

Ka­ra­su sa­hi­lin­de gü­neş­le­nen ve de­ni­ze giren ta­til­ci­le­rin WC, şez­long, şem­si­ye, yi­yecek ve içecek gibi ih­ti­yaç­la­rı­nın kar­şı­lan­ma­sı için ha­ya­ta ge­çi­ri­len proje, Bü­yük­şe­hir be­le­di­ye­si ta­ra­fın­dan yap­tı­rı­lan bü­fe­le­rin ve iş­let­me­ci­ler ta­ra­fın­dan yap­tı­rı­lan ek­le­ri­nin yapı ya­sa­ğı bu­lu­nan sahil şe­ri­din­de yer al­dı­ğı ge­rek­çe­siy­le şi­kâ­ye­te konu oldu.

Tur­han Piş­kin'in şi­kâ­ye­ti üze­ri­ne Va­li­li­ğin yap­tır­dı­ğı bi­lir­ki­şi in­ce­le­me­si son­ra­sın­da ha­zır­la­nan ra­por­da bü­fe­le­rin kıyı şe­ri­di­ni ihlal et­ti­ği ve kabul edi­le­bi­lir 6 m2'lik pre­fab­rik sı­nı­rı aş­tı­ğı be­lir­til­di. İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı da Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si'nin bü­fe­le­ri 2018 se­zo­nu ön­ce­sin­de kal­dır­ma ta­ah­hü­dün­de bu­lun­du­ğu ge­rek­çe­siy­le in­ce­le­me ya­pıl­ma­sı­na gerek gör­me­di.

Şi­kâ­yet­çi Turan Piş­kin Ba­kan­lık ka­ra­rı­nı Da­nış­tay'a ta­şı­dı. Da­nış­tay 1. Da­ire­si, İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı'nın Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye Baş­ka­nı Zeki To­çoğ­lu hak­kın­da "işlem ya­pıl­ma­sı­na gerek gör­me­yen" ka­ra­rı­nı "Ön in­ce­le­me ya­pıl­ma­dan böyle bir karar ve­ri­le­mez" ge­rek­çe­siy­le kal­dır­dı. Böy­le­ce To­çoğ­lu için ön in­ce­le­me­nin yolu açıl­dı. karasuhaber.com

19 Nis 2018 - 19:12 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.422.605 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

01

ender han - REZALET BİR GÖRÜNTÜ VARDI ORADA KALDIRILMASI ÇOK YERİNDE AMA YERİNE DÜZGÜN YAPILAR YAPILIP BURANIN ESNAFINA ORADA ÖNCELİK VERİLMESİ GÜZEL OLUR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Nisan 19:12Anket Koronavirüs aşısı olacak mısınız?