Yedirenk Yeni Öğretim Yılını Açtı

Sakarya Üniversitesi Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu yeni eğitim öğretim yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yedirenk Dünya Öğrenci Topluluğu Başkanı İlyas Molla; 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Yönetim Kurulu planlama toplantımızın ilkini Sakarya Üniversitesinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora yapan 15 ülkeden Misafir Öğrenci Kardeşlerimiz ile birlikte gerçekleştirdik.

Görevimiz;
"Siz ve Biz; Bizler, Birlikte Bu Dünya?yı Mutluluklar Bahçesine Dönüştürmek"
Farklı coğrafyalardan ülkemize gelip, eğitimleri için şehrimizi seçmiş olan öğrencilerimizin; din, dil, ırk, renk, mezhep ayrımı yapmadan, ihtiyaçlarını gönüllü bir şekilde layığıyla gidermektir. Ne tür farklılıklar olursa olsun; öğrencilerimizin, "Her biri, Dünya Bahçesinde Açan Yeni Bir Çiçek Gibi" anlayışı ve düşüncesine sahip olmalarını sağlamak ve onlara barış, kardeşlik, sevgi ve adalet öncüleri olabilmeleri için gerekli desteği vermektir.

Eğitimini tamamlamış ve hem şehrimizden, hem de ülkemizden ayrılmaya hazırlanan öğrencimizin, gelecek nesillere aktarabileceği güzel birikimler sağlaması; yani onların hür, vicdanlı ve adil bir yaklaşımla ve evrensel kardeşlik bilinciyle; modern dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin yaralarına merhem olan bir barış elçisi ve "medeniyet öncüsü" olarak yetişmesine zemin hazırlamak ve yönlendirmektir dedi.

30 Eylül 2016 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.463 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?