Bilgi yarışması finalinde büyük heyecan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlenen Bilgi ve Kültür Yarışması finalinde büyük heyecan yaşandı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+3
Haber albümü için resme tıklayın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlenen Bilgi ve Kültür Yarışması finalinde Erenler Özel Güneş Ortaokulu, Arifiye Ekrem Oba Ortaokulu, Serdivan Özel Teksen Ortaokulu ve Akyazı Cumhuriyet Ortaokulu yarıştı. Büyük heyecanın yaşandığı yarışmada yedek soruların tamamına doğru cevap veren Erenler Özel Güneş ve Arifiye Ekrem Oba Ortaokulları arasındaki birincilik mücadelesi kura çekimiyle belirlendi. Kurada şanslı olan Erenler Özel Güneş Ortaokulu yarışmayı birinci tamamlarken, Arifiye Ekrem Oba ikinci, Serdivan Özel Teksen üçüncü, Akyazı Cumhuriyet Ortaokulu ise dördüncü oldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SRT Medya Grubu işbirliğinde gerçekleşen Ortaokullar Arası Bilgi ve Kültür Yarışması?nın finali büyük çekişmeye sahne oldu. Akyazı Cumhuriyet, Serdivan Özel Teksen, Arifiye Ekrem Oba ve Erenler Özel Güneş Ortaokulları ilçelerinde ve ilde düzenlenen elemeleri başarıyla aşarak geldikleri finalde büyük mücadele örneği sergilediler. 20 soru sonunda Akyazı Cumhuriyet Ortaokulu 140 puan, Teksen, Ekrem Oba ve Güneş Ortaokulları ise 160 puan aldı. Üç okul arasındaki eşitlik nedeniyle yarışma yedek sorularla devam etti. 7.yedek soruya yanlış cevap veren Serdivan Özel Teksen Ortaokulu yarışmayı üçüncü tamamlarken, Erenler Güneş ve Arifiye Ekrem Oba Ortaokulları arasındaki birincilik mücadelesi 10 yedek soru sonuna kadar devam etti. Yedek soruların tamamında da eşitlik bozulmayınca yarışma birincisi, şartnamede yer alan kural gereği kura çekimiyle belirlendi. Kurada şanslı olan Erenler Özel Güneş Ortaokulu yarışmayı birinci olarak tamamlarken, Arifiye Ekrem Oba Ortaokulu ikinci, Serdivan Özel Teksen Ortaokulu üçüncü, Akyazı Cumhuriyet Ortaokulu dördüncü oldu.
SRT Televizyonundan canlı olarak yayınlanan yarışmayı Tufan Candemir sundu. Büyük heyecanın yaşandığı yarışma sonunda okullara hediyelerini İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, SRT Medya Grubu temsilen Adapostası Gazetesi Genel Yayın Müdürü Güven Hasbaş, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Gümüş verdi. Yarışmayı enaz öğrenciler kadar heyecan içinde izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, finale gelen dört okulumuzun da gönüllerin birincisi olduğunu belirterek, bu yarışmaya ilk başından itibaren katılan tüm öğrencileri, öğretmenleri ve okul yöneticilerini tebrik etti. Sandıkçı, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlayan bu tür yarışmalara katılımın arttırılması dileğinde bulundu.

24 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?