Okullardaki yoga etkinliği başlamadan bitti

Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası etkinliği izni, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'ın girişimleriyle iptal edildi

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, MEB Yenilik ve EğitimTeknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretimyılı ikinci dönemini kapsayan ve öğrencilerin gönüllü katılım esası dikkatealınarak onay verilen "Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası" etkinliğinin izni iptaledildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, "Milli Eğitim Bakanlığımızın çocuk yogası uygulamasını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Hinduizm kaynaklı ve Budizm ve Jainizm'de de çeşitli uygulamaları olan ve de ne ülke nüfusumuzun neredeyse tamamının inancı olan İslam Dinimizde ne de binlerce yıllık kültürümüzde yeri olmayan bir uygulamanın gelecek nesillerimiz üzerinde olumsuz etkileri olabilecek bir şeydir. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Konu ile ilgili olarak yazının altında imzası olan Genel Müdürümüze tepkimi dile getiren mail yolladım. Hepimiz beşeriz. Hata yapabiliriz.Bu durum devlet yönetimi kademesinde olanlar için de geçerlidir. Hatayı kabul ederek; hatadan vazgeçmek en büyük erdemdir. Konuyu Sayın Bakanımıza da ilettim. Kendisi gerekenin yapılacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanımıza hassasiyeti için teşekkür ediyorum" dedi

17 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?