Ada Kedi'den çocuklara mesaj!

Adapazarı Belediyesi'nin "Güzel Adamız İçin Kentlilik ve Çevre Bilinci Oluşturma Eğitim Projesi" kapsamında Anasınıfı, 3 4 ve 7'nci sınıflara yönelik hazırlattığı çocuk kitaplarının tanıtımı Elmas Otel'de yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Adapazarı Belediyesi'nin "Güzel Adamız İçin Kentlilik ve Çevre Bilinci Oluşturma Eğitim Projesi" kapsamında Anasınıfı, 3 4 ve 7'nci sınıflara yönelik hazırlattığı çocuk kitaplarının tanıtımı Elmas Otel'de yapıldı.

Açelya Akkoyun'un sunuculuğunu yaptığı tanıtım programına Vali Mustafa Büyük, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli,çok sayıda okul müdürü,yöneticileri ve öğretmen katıldı.Adapazarı Belediyesinin çocukları yarına hazırlayarak şehirde birlikte birlikte yaşamanın bilincini oluşturarak daha modern ve daha sağlıklı bir Adapazarı için hazırlattığı proje basına tanıtıldı.

ÖĞRETMENLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Programın açılış konuşmasını yapan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, belediyelerin hizmet yapmaya çalışan kurumlar olduğunu ancak yapılan hizmetleri yaşatmanın daha önemli bir görev olduğunu söyledi.Yeni yol ve yeni yapılan parklara harcanan parayla bu yolların ve oyun parklarının tahribattan dolayı meydana gelen zararlarından örnek veren Başkan Dişli, "Maalesef yapılan hizmete tahribattan dolayı harcadığımız para çok daha fazla.İstiyoruz ki, insanlarımız hizmetten 3 5 sene istifade etsinler.Ancak yaptığımız parkların 2 3 ay içinde kırılmaya başlandığını görmek bizi üzüyor.Biz korumayı başaramadık ama öğretmenlerimize güveniyoruz"dedi.

EKONOMİYE KATKI SAĞLAR

Adapazarı'ndaki temizlik konusuna da değinen Başkan Dişli, "Sakarya'da önceden 27 mahalle vardı ve 600 kişi çalışıyordu.Şimdi 86 mahalle var ve 300 kişi çalışıyor.Öğretmenlerimize bu konuda inanıyorum.Eğer tüm bu kitapta anlatılanlara uyarsak belki de kaybolan boşa harcanan değerler ekonomiye döner.Bu projede Milli Eğitimle ortak hareket etmek gerektiğini düşünüyorum.Projeyi tabana yaygınlaştırırsak ekonomiye çok büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyorum.Çünkü tahribatların bedellerini hesapladığımızda çok ciddi rakamlar ortaya çıkıyor.yeni nesle bu bilinci aşılamalıyız"diye konuştu.

KAMU MALINI KORUYALIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Sakarya'nın en büyük ilçesinin Adapazarı olduğuna dikkat çekerek, "Adapazarı 60 bin öğrencisi olan bir ilçe.Büyük ilçelerin beraberinde getirdiği problemler de vardır.Adapazarı Belediyesi'nin bu projesini önemsiyorum.Kamu mallarına verilen zararların azaltılması lazım.Milli Eğitim olarak bu güne kadar gerek Adapazarı Belediyesi gerekse Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ne zaman gitsek kapıları bize açılmıştır.Taleplerimiz yer bulmuştur.Bu açıdan her iki başkana da teşekkür ediyorum"diye konuştu.

TOPLUMDA GÜVEN

Protokol konuşmalarının ardından konuşan Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Kemal Sayar, "Modern Dünya Şehirleşme ve Ruh Sağlığı"konulu sunum yaptı. Sayar, her şeyin yol ve park yapmak olmadığını insan altyapısının da önemli olduğunu ifade etti.Şehir hayatının beynimizi anılarımızı uzun süre hafızada tutmayı zorlaştırdığını kaydeden Sayar,

"Toplum arasındaki güven çok önemli.Sakarya çok göç alan bir şehir.Çok göç alan bir şehirde şehirleşme zor olur.Herkes bulunduğu ilde bir dernek açarak yaşamaya çalışıyor.Bunun sebebi de derneklerini daha güvenli bulmalarından kaynaklanıyor"diye konuştu.

ÇOCUKLARA MESAJ

Son sunumu yapan Dr.Melike Gündüz, "Anasınıfı, İlköğretim 3,4 ve 7'nci sınıflara yönelik hazırlanan kitaplarda çocuklara kentlilik bilinci çizgi film karakterleriyle anlatılıyor.Bu kitaplarda çocuklara verilen mesajlar çok önemli.Sorumluluk bilincinin çocuklara keyifli bir şekilde anlatılarak aşılanmaya çalışılmış.Keyifle çokşeyi öğrenebilecekleri eğelnceli bir kitap"dedi.Adapazarı Belediyesi tarafından bastırlan 20 bin adet kitap okullara ücretsiz olarak dağıtılacak.

06 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?