Reformun yansımaları Akyazı'da

Sakarya Sosyal Güvenlik il müdürlüğü tarafından ilçelerde düzenlenen bilgilendirme toplantılarına Akyazı ilçesi ile bir yenisini daha eklendi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Sosyal Güvenlik Merkezmüdürlüğüve Akyazı Ziraat odasıişbirliği ile düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılım yüksek olurken,Türkiye Ziraat odaları Birliği Başkanı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Şemsi Bayraktar,Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınarı,Akyazı Belediye başkanı vekili Ayhan Balcı,oda başkanları,köy ve mahalle muhtarlarının yanısıra işverenler de hazır bulundu.
Sosyal Güvenlikte Reformun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte TeşvikUygulamaları konulu konferans, İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından , İl müdürü Nurten Canbasoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı ve SGK yönetim Kurulu üyesi Şemsi BayraktarAkyazı kaymakamı Erdoğan Beypınarı,Akyazı Ziraat odası başkanı Şener Bayraktarın açılış konuşmaları ile başladı.

KADINLARIMIZA ULAŞACAĞIZ

Kırsaldaki kadınlara ulaşmak ve bilgilendirmek için gerekirse köy köy gezeceğini söyleyen Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten Canbasoğlu yaptığıkonuşmada"Kaç kadınımız sigorta altında biliyor muyuz ?Yaptığımız araştırma neticesinde % 25 bile değil.

Yapacağımız çalışmalarda haksız yere ezilen güvencesi olmadan yıllarca çalışan kadınlarımızı Ek-5 ile sigortalı yaparak geleceklerini emeklilikle garanti altına almak için çaba sarfedeceğiz? dedi.Akılcı ilaç kullanımına da değinen Canbasoğlu?Sağlık sektöründe gereksiz ilaç kullanımından dolayı hem sizler sağlığınızı bozuyorsunuz hem kurumumuz da yük oluşuyor.Halk olarak üzerimize düşen Dr. gerekli görmedikçe ilaç kullanmayarak hem kendimizi hem de SGK da ki yükü hafifletebiliriz" dedi.

YENİ HİZMET BİNASI

Akyazı da yeni konsept e uygun SGKhizmet binasının yer tahsisi yapıldığının müjdesini vererek konuşmasına başlayan, SGK yönetim kurulu üyesi Şemsi Bayraktar" Türkiye nüfusunun yarısı tarım kesiminde çalışıyor.Tarım çalışanlarımızınsigortalılıklarınailişkin yapılan düzenlemeleri anlatmak için buradayız reformla birlikte tüm çalışan ları ve emeklileri kapsayan yenilikler var. Bu yeniliklerden biri devatandaşın SMS ile 10 farklı konudabilgi alabileceği 5502 hattı 3 büyük operatörle yaptığımız anlaşma sonucunda evinizden bile çıkmadan işlemlerinizle ilgili bilgileri 5502 ye mesaj atarak alabileceksiniz,ayrıca 170 nolu telefon hattı kayıt dışı ihbarlar için açılmıştı fakat her türlü bilgiye ulaşılabiliyor" dedi.

Bayraktar,tüm ülkeyi adım adım gezerek vatandaşların haklarını öğrenmeleri için çaba sarfedeceklerini de söyledi.

Akyazı merkez ilçe müdürü Bülent Turan tarafından organize edilen toplantı Mahalle ,köy muhtarlarının ve iş verenlerin yoğun ilgi gösterdiği soru cevap bölümünde, İl müdürü Nurten Canbasoğlu veAkyazı merkez müdürü Bülent Turan ın gelen soruların cevaplandırılmasıyla son buldu.

08 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?