Alemdar, 30 yeni projeyi açıklıyor!

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Çubuklu, Dağyoncalı ve Selahiye Köylerinde düzenlenen kahve toplantılarında yeni projeleri anlattılar.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Çubuklu, Dağyoncalı ve Selahiye'de vatandaşların gösterdikleri ilginin kendilerine güven verdiğini ifade ederek, yeni büyükşehir yasası ile birlikte köylerin de mahalle statüsüne kavuşacağını ve Serdivan'a güç katacağını söyledi.

Gölet Haziran'da Bitiyor

Or-Köylerde; İl genel Meclisi, İl Özel İdaresi'nin ve belediye'nin önemli çalışmalara imza attığını belirten Çelik, bunlar arasında gölet ve baraj çalışmasının bölge için son derece önemli olduğunu söyledi. Göletin %50'sinin bittiğini ifade eden Çelik, yapılan çalışmanın toplam maliyetinin 850 bin TL civarında olduğunu ve Haziran ayında biteceğini söyledi.

Belediye Başkanımız Serdivan'a En İyi Hizmetleri Getirdi

Tüm köylerde meydanların parke ile kaplandığını da belirten Çelik ayrıca su kanallarının da yapıldığını söyledi. Bunları her gittikleri yerde anlattıklarını ifade eden Çelik, amaçlarının Serdivan'a ve Serdivanlılara hizmet etmek olduğunu söyledi. Bunun için sürekli vatandaşlarla içi içe olduklarını dile getiren Osman Çelik, muhalefet partilerinin temsilcilerinin ise Serdivan'ın köylerinin yolunu dahi bilmediklerini ve bulamayacaklarını ifade ederek, "Bu arkadaşlara gidin de Çubuklu, Dağyoncalı, Meşeli, Kızılcıklı, Aşağı Dereköy, Yukarı Dereköy'ün yolunu bulun desek bulamazlar, Göleti sorsanız onu da gösteremezler. Bunu biz biliriz. Çünkü biz dert ediniyoruz. Bizler Sayın Başbakanımızın dediği gibi mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı gezip insanlarımızın sıkıntılarını ve dertlerini dinleyerek, çözüm üretiyoruz. Belediye başkanımız burada ve 5 sene boyunca Serdivan'a en iyi hizmetleri getirdi. Sakarya'da Serdivan'ı cazibe merkezi haline getirdi" diye konuştu.

Serdivan Çoktan İsviçre Oldu

Başkan Çelik Yusuf Alemdar'ın önümüzdeki günlerde 30 yeni projeyi açıklayacağını belirterek muhalefet partilerinin ise vatandaşlarla paylaştıkları bir tek projeleri dahi olmadığını söyledi. Muhalefet partilerinin sadece Serdivan'ı İsviçre yapacaklarını söylediklerini ifade eden Çelik, Serdivan'ın çoktan İsviçre olduğunu belirtti. Serdivan'ın artık tercih edilen bir ilçe olduğunu söyleyen Osman Çelik, buna örnek olarak da Serdivan AVM'yi gösterdi. Çelik, Serdivan AVM'yi sadece Şubat Ayı'nda 680 bin kişinin gezdiğini belirtti.
Fındık Desteği İçin Bakan Talimat Verdi

Fındık desteği ile ilgili de bilgi veren Çelik, Çubuklu, Selahiye, Meşeli, Dağyoncalı bölgelerinin Serdivan'da en fazla fındık dikimi yapılan yer olduğunu ifade ederek, Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar ile birlikte belediye başkanlığı döneminde Tarım Bakanı Mehdi Eker'i ziyaret ettiklerini ve fındık desteklemesi için talepte bulunduklarını söyledi. Serdivan'ın her yerine değil, sadece eğimi %6'nın altında olan ve toprak vasfı 6'ncı ve 7'nci olan yerlere talep ettiklerini, Çubuklu, Meşeli, Kızılcıklı, Dağyoncalı, Aşağı Dereköy

ve Yukarı Dereköy'e istediklerini belirterek, bakan Mehdi Eker'in de gerekli talimatları verdiğini ve önümüzdeki günlerde de bu desteğin yapılacağını söyledi.

Önce İnsan

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da, önce insan ve insana hizmet anlayışıyla, yaşam standardını yükseltmek olduğunu söyledi.

5 yıl boyunca Serdivan'a yapılan hizmetlerde kentin önceliklerine göre hareket ettiklerini ifade eden Alemdar, yapılan çalışmaların sadece bölgede değil ülke genelinde de takdir edildiğini ve ödüllendirildiğini belirterek bunun en güzel örneğinin sosyal sorumluluk kategorisinde ödüle layık görülen Trafik Park olduğunu söyledi.

Model İlçe Serdivan

Serdivan'ın her anlamda tercih edilen ve örnek gösterilen bir ilçe olduğunu ifade eden Alemdar, diğer partilerin Sakarya genelindeki ilçe adaylarının vaat olarak Serdivan gibi olma sözü verdiklerini söyledi. Bunun kendileri için onur verici olduğunu vurgulayan Alemdar, bu başarının sadece kendilerinin değil tüm Serdivanlıların olduğunu söyledi.

Kazımpaşa Yolu İzmit'e Kadar Genişletilecek

Bölgedeki altyapı çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Yusuf Alemdar, en önemli sorunlardan biri olan Kazımpaşa Yolu'nun düzenlendiğini ve 50 yıllık sorunun çözüldüğünü belirterek, yolun geri kalan bölümünde de aynı şekilde vatandaşlarla birlikte ortak karar verilmesi durumunda İzmit'e kadar olan bölümün de düzenleneceğini, ayrıca tretuvar ve yol üzerindeki köprülerde de çalışma yapılacağını söyledi.

Çarşamba Büyük Gün

Çarşamba günü 30 yeni vizyon projeyi kamuoyuyla paylaşacaklarını belirten Alemdar, "5 yıl önce 15 proje söz verdik, daha fazlasını yaparak 144 milyon TL yatırımla 35 projeyi hayata geçirdik. Çarşamba günü ise Serdivanımız için planladığımız 30 vizyon projemizi kamuoyuyla paylaşacağız. Dün nasıl söz verip yaptıysak, Çarşamba günü de 30 projenin sözünü vereceğiz ve Serdivanlı hemşehrilerimiz de bize tekrar yetki verirlerse, rabbimin de izniyle 30 projemizi hayata geçireceğiz" dedi.

11 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?