Hem sınavlara hem de hayata hazırlıyorlar

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları deneyimli öğretmen kadrosuyla eksiksiz şekilde yetenek avcılığı yapıyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

SAÜ Vakfı Özel Okulları, yerleşkesi içinde bulunan tam donanımlı sanat,spor ve akıl oyunları atölyelerinde, alanında uzman,deneyimli öğretmen kadrosuyla tam anlamıyla yetenek avcılığı yapıyor.

Öğrencilerine kendilerini ve yeteneklerini sergileyebilecekleri oyunlar tertip ederek sosyal yönden öğrencilerini tam anlamıyla eksiksiz yetiştiriyor. Ayrıca Sakarya 'da bir ilki gerçekleştiren SAÜ Vakfı Okulları, özel okul anlayışına Avrupa standartlarında bir yenilik kazandırarak, "Yetenek Keşif Merkezini",Rehberlik Araştırma Birimiyle , öğrencilerinin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyor ve bu alanda öğretmenlerine de eğitimler aldırmaya devam ediyor.

Türkiye'nin en prestijli üniversitelerinden biri olan Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi hocalarının da sonsuz destekleriyle Sayın Doç.Dr.Mustafa Koç tarafından rehber öğretmenlerimiz Sayın Ebru İçöz,Sevanur Dilberoğlu,Zehra Hotallıoğlu ve Asuman Kırksekiz'in iştirak ettiği eğitimde değerli rehber öğretmenlerimiz geçen yıl da başarlı bir şekilde uygulaması yapılan"TYT"eğitimi aldı.

Öğrencilerimizin zihinsel ya da akademik yetenekleri hakkında bilgi toplamak amacıyla yapılacak testler hakkında değerli eğitim liderlerimiz detaylı bilgiler edindi.Öğrendiklerini örnek uygulamalarla pekiştirerek sorularını hocalarıyla paylaştılar.Öğrencilerimizin okul ve eğitimden ne derecede yararlanabileceği hakkında yordama yapmayı kolaylaştıran testler hakkında öğretmenlerimiz SAÜ Eğitim Fakültesi'nin değerli akademisyenleriyle birlikte uygulama imkânı da elde ettiler.

Amaç öğrencilerimizin zihin haritalarını doğru çıkartarak üstün zekâlı ve yetenekli çocukları topluma kazandırmak olduğunu ifade ettiler.Böylece akademik ve rehberlik alanında etkili dokunuşlarla VakıfOkullarıolarak elçilerimizi hem hayata hazırlıyor hem de öz güvenli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz.Bu anlamda SAÜ Vakfı Özel Okulları'nı tebrik ediyor ve diğer okullara da referans olmasını can-ı gönülden takdir ediyoruz.

13 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.862.964 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?