Psikolojik danışma hizmetleri toplantısı yapıldı

Sakarya ili genelindeki okullarda görev yapan rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanların katılımıyla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Serdivan Hanedan Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Gevher, Şube Müdürü Nesri Girgin, ilçe milli eğitimlerin rehberlik hizmetlerinden sorumlu şube müdürleri, RAM Yöneticileri ile okullarda görev yapan rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar katıldı.

MEB Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğinde yer alan il-ilçe genelindeki Rehberlik ve Psikolojik Danışma hizmetleri ile ilgili etkinliklerin bütünlük içerisinde planlanması, programlanması, eşgüdümü ve yürütülmesinin sağlanması amacıyla yapılan değerlendirme toplantısında; Özel Eğitim Sınıfı ve Destek Eğitim Odası, Okul Rehberlik Servis Hizmetleri önleyici ve koruyucu çalışmaları, Aile Danışma Hizmetleri, Madde bağımlılığı ile ilgili veri bildirimi, Bilim ve Sanat Merkezine öğrenci yönlendirme süreci, Özel Eğitime gereksinimli öğrencilerin yönlendirme, tanılama, izleme ve değerlendirmeler ile ilgili çalışmalar ele alındı.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı eğitimde rehberlik çalışmalarının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin hayatın her alanında olduğu gibi eğitimin her kademesinde de vazgeçilmez çağdaş bir yardım hizmeti olduğunu belirtti.

02 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?