Söğütlü'de MYO sevinci

Söğütlü MYO'nun temel atma töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “İnşallah MYO kısa süre içerisinde tamamlanır ve Söğütlü'nün eğitim geleceğine kazandırılır." ifadelerini kullandı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Söğütlü Meslek Yüksek Okulu'nun Temel Atma Töreni'ne katıldı. Gerçekleştiren törende Vali İrfan Balkanlıoğlu, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, ilçe belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, muhtarlar ve ilçe sakinleri yer aldı.

Söğütlümüzün sevdasıdır

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, "Söğütlümüz şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta. Tarım, sanayi ve turizmi ile ön plana çıkmaya çalışan bir ilçe. İmar, konut ve Meslek Yüksek Okulu seçim beyannamemizde yer alıyordu. 18 uygulamamızı yaptık. Akarca'da İmam-Hatip Ortaokulumuz bitiyor. İlkokul yatırımımızda başlayacak. Üniversite için bu bölgenin 5 dönümünü satın aldık. İnşallah 24 derslik yapılacak. 5 programla öğrencilere eğitim sunulacak. Sakarya'da ihtiyaca binaen Söğütlü'nün bulunduğu bölgede ihtiyaç olacak olan bölümleri tespit ettik. İnşallah 340 gün sonra açılış törenini de yapmış olacağız. Söğütlü için bu okul geç kalmış bir sevdadır. İnşallah bu sevdamıza kavuşacağız. Sevinçler paylaşnca çoğalır. Bizim sevincimizi paylaştınız. Sevincimiz arttı. Hayırlı olsun"dedi.

İlçe eğitimine üniversite katkısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Temel atma törenimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler olarak şehrimize ve ilçelerimize ciddi yatırımlar yapıyoruz. Temelini attığımız Meslek Yüksekokulu Söğütlü Belediyemizin kendi imkanlarıyla yaptığı bir proje. İnşallah bu proje Belediye Başkanımızın da ifade ettiği süre içerisinde tamamlanır ve Söğütlü'nün eğitim geleceğine kazandırılır. Hayırlı ve uğurlu olsun"diye konuştu.

Ara ve teknik eleman ihtiyacına cevap verecek

Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Anlamlı bir temel atma törenindeyiz. Bölgeye her açıdan hareket getirecektir. Sakarya hızla sanayileşen bir il. Şimdi yerli otomobilin Sakarya'ya yapılması konusunda bir iddiamız var. Savunma sanayi şehrimizde olacak. Bu durumda kaliteli insan gücü önemli bir ihtiyaç. İşçi gücünün karşılanması açısından bu okul ara ve teknik eleman ihtiyacına cevap verecektir. Bundan dolayı bu okullarda açılacak bölümler son derece kıymetli. İnşallah hayırlara vesile olur. Emeği olan herkesi tebrik ediyorum. İlçe belediye başkanımız Hüseyin Genç'i kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun"ifadelerini kullandı.

19 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

39

Fatih Ay - Reis 1 oy diyor önemli diyor bu Hüseyin efendi bir sürü oyun yön değiştirmesine sebep oluyor hain midir ? AK parti düşmanımıdır, alttan alttan kuyusunu mu kazıyorlar ne basiretsiz adamsın sen Hüseyin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
38

Cenk Sever - Rant için, çıkar için, para için, şahsi EGO'ların tatmini için, geçmiş tarihlerde seçim dönemlerinde oy dilenmek için kapılarında yattığınız kalktığınız insanları üç beş kişiye yaranmak üç beş kuruş para avanta etmek adına karşınıza aldınız. Halka hizmet etmek için oturduğunuz koltuğu halka karşı kullandınız. Mevkiyi makamı şahsi çıkarlarınız için kullandınız. Hayatta kimi insanlar vardır anısıyla anılır kimi insanlar vardır anasıyla anılır herkes kendine yakışanı yapar bu hayatta. Kimin kendine neyi yakıştırdığı ortada..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
37

Semih Acar - Yıllardır bağlı olduğu ilçeye gidecek düzgün bir yolu olmayan, ama bağlı olduğu ilçeye yüksekokul yaptırabilecek mal varlığına sahip Söğütlünün tek köyüdür MAKSUDİYE...

Aldığı hizmetse her sokakta bir çöp konteynırı.

Maksudiyenin ahıyla yaşayabileceksen yolundan dönme başkanım...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
36

Cemil Kılıç - Biz Söğütlü belediye Başkan'ının okul yapmasına kesinlikle karşı değiliz Söğütlüde arazimi yok şimdiye kadar Söğütlü Belediyesi bize ne verdi ne hizmet verdi bize şirin görünüp halkımıza danışmadan böyle karar alınması affedilemez

Cemil Kılıç

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
35

Nadir Acar Maksudiye KÖYÜ - İnsana hizmet etmekten daha üst bir amaç yoktur.

150 yıllık MANEVİ DEĞERİNİ VAKF EDİLMESİNİ bu köyün değerlerine ve ortaya koyduğu eserlere hiç mi saygın yok.

HÜSEYİN EFENDİ;

Sen bize Halka sordun mu.?

Tarım arazi gelirleri ile bir asırdır neler yaptık Siz biliyorsunuz.

Atalarımızın VAKF etiği bü tarlalar ile yaptık.

Hidayete eren merhum ve yaşayan tüm halkımızı sırtından hançerledin.

Ancak Kişisel ihtirasların ile temsil ettiğin kuruma (Partine) ve halka verdiğin tahribatın savunmasını da hazırlamışsındır umarım..Yola çıktıklarını Yolda bulduklarına değişme.

Amaç için kullandığın araçlar amaçtan değerli ise araçlara dokunma..Yapma HÜSEYİN EFENDİ YAPMA..Saygılarımla..Nadir Acar

.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
34

Esnas - Sacma sapan yorumlara bakiyorumda birakin bu işleri sakaryada gelişmeyen tek beldeyi söğütlü belediyesi bugüne kadar bir tane bile yatırım yapilmadi.

BİR bakın diğer ilçelere nasıl uçtu gitti söğütlü köy kaldı.

Bu yatırımların yapılmasını istemeyen zihniyet imar konusunda göktepeye 3 kat sögütlüye 3 kat arada kalan yerlere 2 kat imar veren zihniyettir,neden çünkü daha herkezin yerlerini ucuza toplayamadılar söğütlü gelişirse daha çok zengin olamayacaklar. Bırakın bu işleri belediyemize nekadar yatırım yapılırsa geleceğimiz okadar garanti evlatlarimizin geleceği okadar parlak olacaktır.

Sögütlüye yapilan bu yatırımı alkışlıyorum şehrimizdeki büyüklerimizden sögütlüye daha fazla yenilik ve yatırım getirmelerini temenni ediyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
33

Sinem - Eğitim bir toplumun olmazsa olmazıdır. İlçeye de birçok açıdan katkısı olacaktır bu aşikar. Fakat bahsedilen okul yapılması değil,okul inşaatına başlarken göz dikilen arsalardır. Üstelik o arsalar çoğu insan tarafından para makinası olarak görülmezken .Köylerine her türlü katkıyı kimseye muhtaç olmadan o arsalar üzerinden sağlamaya çalışırken ..İnsanların yaşamadığı bir sıkıntıntıdan bu kadar kolay bahsetmesi çok normal. Yani anlayacağınız güzel bir şey yapılıyorsa ardında hasarlar bırakmadan,toplumun çok saydığı ve sevdiği bir lider olarak onların tutumlarını en azından dinleyip, uzlaşmadan uzak bir tavır sergilemeden yapmak gerektiğini düşünüyorum. Yine de olaya yukarıdan bakıp anlamayanlar olacaktır.. Canları sağolsun..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
32

.MAKSUDİYE. - KÖYLÜYE ŞİRİN GÖRÜNÜP KÖY YAŞLILARIYLA HOŞ SOHBETLER İÇERİSİNDE OLAN KENDİNİ BELEDİYE REİSİ ZANNEDEN SAYIN HÜSEYİN GENÇ BİRDE KÖY GENÇLERİYLE BİR ARAYA GELEREK HOŞ SOHPET ETMEYE ÇALIŞ.ATALARIMIZDAN KALAN TOPRAKLARI SATMAYA ÇALIŞIYORSUN ARTIK BUNA KUYUMU KAZMAK DENİR NE DENİR BİLMEM SABIR TÜKENME YOLUNDA ATTIĞIN ADIMLARA HALK GÖZÜYLE BAK VEDE DİKKAT ET...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
31

Söğütlülü - Belliki Söğütlü?nün diğer ilçeler gibi büyümesini istemeyen bir kesim var unutmayın ki kendi kendimize yeteriz düşüncesiyle yola çıkarsak yerinde saymayı geçelim başka ilçelere bağlanan mahalleler oluruz bir hizmet gelmeden önce senin nüfusuna bakılıyor başkanın amaçlardan biri nüfusu arttırıp Söğütlüye gelen hizmet kalitesini arttırmak başka illerden ve ilçelerden bizim ilçemize okumaya gelen üniversiteliler sizin için bir şey ifade etmese de ilçeye kattığı değeri görmezden gelemezsiniz Hüseyin başkanı eğitim ve sanayide gelişmek için göstermiş olduğu çabadan dolayı tebrik ederim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
30

onnman - Herkesin yorumunu tek tek okudum hak verdim kendimce.

Unuttuğunuz en önemli olayı atlamışsınız. Neden o zaman BÜYÜKŞEHİR e bağlanalım diye kahvelerde yaygara yaptınız, neden BÜYÜKŞEHİR e bağlanınca her şey düzelecek gibi kendi partiniz uğruna milleti kandırdınız ?

BÜYÜKŞEHİR diye diye kahvelerde ahkam kesenler şimdi gelmiş Belediyelerin BÜYÜKŞEHİR kanunları ile yapılan imar tadilatlarına , 18 uygulamalarına laf yapıyor :)

Yapılanların hepsi kanun çerçevesinde yapılmaktadır. Sıkıntınızı o çok övdüğünüz BÜYÜKŞEHİR' e anlatırsınız tabii dinleyen olursa :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
28

Zeki DÜZGİDER - Söğütlünün böyle bir yatırıma ihtiyacı vardı.Vesile olanlara,destek olanlara sonsuz teşekkürler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
27

Mehmet Fikret Bey - Ben size demedim mi ibrahim, bu hüseyin genc köyünüzün bütün taşınmazlarını satar, ona oy verip belediye başkanı seçmeyin diye. Siz de demediniz mi hüseyin genc egitimcidir, manevi degerleri onem verir, köyümüzün gecmisini hice saymaz, köyümüze devamli gelip gidiyor, bizi yari yolda birakmaz Mehmet Fikret Bey diye. Ben de demedim mi sonra, siyasetci bu, size hos gozukur ama ilk firsatta size arkasini döner diye. Demedim mi ibrahim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
26

rahip - okulun temelini atıyorsun sormazlar mı adama kime, neye güveniyorsun da o okulun yapımına başlıyorsun. ......... başkan, güvendiğin dağlara yemin olsun ki kar yağacak. .......... olsun o arsaları satarsan sana bu dünyada rahat yüzü yok. o ihaleleri yapıp güzelim araziyi önceden anlaştığın birilerine sattıktan sonra söğütlüdeki evinde ailenle çocuklarınla rahat oturabileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun. yorumları tüm şehrimiz insanı okuyodur. herkes bundan sonrasını izleyip neler olduğunu görecek..........

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
25

Ugur sever - Yillardir bir civi dahi cakmadiginiz koylerden (mahallelerden) sakinlerinlerin durumu fikri maneviyati gozetmeden parsel parsel satip birilerine yamanmani vatandasa hizmet olarak sunamazsin.yaptigin haksizligin hirsizligin altinda kalacaksin belediye baskani (!)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
24

Maksudiyen bir genç - Egitim egitim diye milletciligimizi orfumuzu adetlerimizi geleneklerimizi unuturdunuz koylerimizi istila etmeye kalktiniz.bizi bizlere kirdirmaya kalktiniz yetmedi simdi okul kuruyorsunuz. Buralar bizim topraklarimiz ve bizim geleneklerimiz orfumuz adetlerimizle gelecek nesillere kalacak olan topraklarimizdan uzak durun artik...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
23

Abdülkerim Satuk Buğra Cebecioğlu - Belediyelerin görevi halka hizmet etmektir vatandaşın arazisini,tarlasını gaspetmek değildir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
22

Murat Akcan - Okul yapmak çok güzel ama talanla yapmak okadar kötü

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
21

mAkSuDiYeLi- - Egitim şart...

Egitim yapilacak diye cevre ilcelerin belediyeleri tarafindan baslanilan egitim kurumlari insaatlari devam etmekte bir kismi atıl durumda.

Kim bilir hangi mahalle yada koylerin arttirdiklari harcandi.

Mevcut konumda?;: insaat maliyeti hesaplamalari statu degistirmis bir köye ve koylulere (mahalle/mahalleli) ait tasinmazlarindan yola cikilarak yapiliyorsa. Gecen donemler boyunca ne yapildida ne edildide kalmadida... o tasinmaz... tasinamaz... olanlara GÖZ DİKİLDİ...

Nerde bir guzellik görülsün hemen çökülsün ne güzel dunyaaa.

Yillardir Ugranilmayan mekanlar. Yasa-tuzuk bahane...

Ne guzel yaptiniz buralari yaa.

Ne guzel yerler yaaa.

Oooh mis gibi yaaa.

Cennet burasi yaaa

Dediginiz yerler...

Bizimdir!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
20

mAkSuDiYeLi- - Egitim şart...

Egitim yapilacak diye cevre ilcelerin belediyeleri tarafindan baslanilan egitim kurumlari insaatlari devam etmekte bir kismi atıl durumda.

Kim bilir hangi mahalle yada koylerin arttirdiklari harcandi.

Mevcut konumda?;: insaat maliyeti hesaplamalari statu degistirmis bir köye ve koylulere (mahalle/mahalleli) ait tasinmazlarindan yola cikilarak yapiliyorsa. Gecen donemler boyunca ne yapildida ne edildide kalmadida... o tasinmaz... tasinamaz... olanlara GÖZ DİKİLDİ...

Nerde bir guzellik görülsün hemen çökülsün ne güzel dunyaaa.

Yillardir Ugranilmayan mekanlar. Yasa-tuzuk bahane...

Ne guzel yaptiniz buralari yaa.

Ne guzel yerler yaaa.

Oooh mis gibi yaaa.

Cennet burasi yaaa

Dediginiz yerler...

Bizimdir!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
19

mAkSuDiYeLi- - Egitim şart...

Egitim yapilacak diye cevre ilcelerin belediyeleri tarafindan baslanilan egitim kurumlari insaatlari devam etmekte bir kismi atıl durumda.

Kim bilir hangi mahalle yada koylerin arttirdiklari harcandi.

Mevcut konumda?;: insaat maliyeti hesaplamalari statu degistirmis bir köye ve koylulere (mahalle/mahalleli) ait tasinmazlarindan yola cikilarak yapiliyorsa. Gecen donemler boyunca ne yapildida ne edildide kalmadida... o tasinmaz... tasinamaz... olanlara GÖZ DİKİLDİ...

Nerde bir guzellik görülsün hemen çökülsün ne güzel dunyaaa.

Yillardir Ugranilmayan mekanlar. Yasa-tuzuk bahane...

Ne guzel yaptiniz buralari yaa.

Ne guzel yerler yaaa.

Oooh mis gibi yaaa.

Cennet burasi yaaa

Dediginiz yerler...

Bizimdir!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
18

mAkSuDiYeLi- - Egitim şart...

Egitim yapilacak diye cevre ilcelerin belediyeleri tarafindan baslanilan egitim kurumlari insaatlari devam etmekte bir kismi atıl durumda.

Kim bilir hangi mahalle yada koylerin arttirdiklari harcandi.

Mevcut konumda?;: insaat maliyeti hesaplamalari statu degistirmis bir köye ve koylulere (mahalle/mahalleli) ait tasinmazlarindan yola cikilarak yapiliyorsa. Gecen donemler boyunca ne yapildida ne edildide kalmadida... o tasinmaz... tasinamaz... olanlara GÖZ DİKİLDİ...

Nerde bir guzellik görülsün hemen çökülsün ne güzel dunyaaa.

Yillardir Ugranilmayan mekanlar. Yasa-tuzuk bahane...

Ne guzel yaptiniz buralari yaa.

Ne guzel yerler yaaa.

Oooh mis gibi yaaa.

Cennet burasi yaaa

Dediginiz yerler...

Bizimdir!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
17

Didem Öztürk - İl ilçe belediyelerinin yegane görevi yerel ve genel seçimlerde kazandiği halkin haklarini gözetmek,seslerini duymak var oldugu kentte tarihi,tarihi dokunun korunmasini,kent tarihi bakimindan önem taşiyan makanlarin ve işlevlerinin korunmasini saglamak degilmisir?şimdi siz okul yaptirmak için köylünüzün mallarina göz dikiptemi söz verdiniz?halkin malini ayni halka satip sattirip halka hizmet etmek nasil halka liderlik yapmaktir?bütcesi olmayan bir belediyenin verdiği söz neye kimlere hizmet etmektir?üstelik en başta yazdigim en basit hizmet alanlarindan hiç birini yapmazken şimdi bu büyük projeye imza atma hirsi nedendir? Merak işte aydinlatsaniz herkezi...Anlasak sizleri...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
16

Didem Öztürk - İl ilçe belediyelerinin yegane görevi yerel ve genel seçimlerde kazandiği halkin haklarini gözetmek,seslerini duymak var oldugu kentte tarihi,tarihi dokunun korunmasini,kent tarihi bakimindan önem taşiyan makanlarin ve işlevlerinin korunmasini saglamak degilmisir?şimdi siz okul yaptirmak için köylünüzün mallarina göz dikiptemi söz verdiniz?halkin malini ayni halka satip sattirip halka hizmet etmek nasil halka liderlik yapmaktir?bütcesi olmayan bir belediyenin verdiği söz neye kimlere hizmet etmektir?üstelik en başta yazdigim en basit hizmet alanlarindan hiç birini yapmazken şimdi bu büyük projeye imza atma hirsi nedendir? Merak işte aydinlatsaniz herkezi...Anlasak sizleri...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
15

Didem Öztürk Okul - Kent belediyelerin imar,ulaşim,çevre sağligi, temizlik,kanalizasyon,alt yapi,zabita,itfaiye,acil yardim,sehir içi trafik,defin ve mezarliklar,park ve yeşil alanlar,kültür ve sanat,turizm,park ve yeşil alanlar,gençlik ve spor vb. bir çok hizmet alani vardir.Bunun yaninda evet devlete ait tum derecelerde egitim alanlari,saglik kuruluslari gibi binalarin insaatlarini bakim ve onarimlarini yapabilme yaptirabilme yetkisine sahiptir peki hadi devaminida okuyalim bir de diger açilardan belediyenin gorevlerini gözden gecirelim...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
14

Didem Öztürk Okul - Devaminda...

Belediyelerin yegane görevi yerel ve genel seçimlerde yarandiği oy topladigi halkin haklarini gözetmek,seslerini duymak üstelik var olduğu kentte tarihi,tarihi dokunun korunmasini,kent tarihi bakimindan önem taşiyan makanlarin ve işlevlerinin korunmasini sağlamak degilmidir?şimdi siz okul yaptirmak için köylünüzün mallarina göz dikipdemi söz verdiniz?halkin malini halka satip sattirip halka hizmet etmek nasil halka liderlik yapmaktir?bütcesi olmayan bir belediyenin verdiği bir söz neye kimlere hizmet etmektir?kimlerin haklarini yok saymaktir? Üstelik en başta yazdigim en basit hizmet alanlarindan hic birini yapmazken simdi boyunuzfan büyük projelere imza atma hirsi nedendir?merak işte aydinlatsaniz herkezi...anlasak sizleri...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
13

Didem Öztürk Okul - Kent belediyelerin imar,ulaşim,çevre sağligi, temizlik,kanalizasyon,alt yapi,zabita,itfaiye,acil yardim,sehir içi trafik,defin ve mezarliklar,park ve yeşil alanlar,kültür ve sanat,turizm,park ve yeşil alanlar,gençlik ve spor vb. bir çok hizmet alani vardir.Bunun yaninda evet devlete ait tum derecelerde egitim alanlari,saglik kuruluslari gibi binalarin insaatlarini bakim ve onarimlarini yapabilme yaptirabilme yetkisine sahiptir peki hadi devaminida okuyalim bir de diger açilardan belediyenin gorevlerini gözden gecirelim...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
12

Saadet Arslan - Belediyelere alın size rant diyerek Büyükşehir yasası ile Köylere ait taşınmazlar belediyelere ikram oldu.Hizmetten önce arazileri satmanın derdine düşüldü.Köylünün elinden alınanlarla ben okul açtım, ben şunu yaptım diye denemez.Valla o sözlerinizi gırtlağınıza sokarlar.Söğütlü sanayi bölgesi ise OSB'si var. ve bir OSB daha yapılacak sanayiciye eleman lazımsa O sanayicilere bu okulu yaptıra biliyorsan iş bilen yönetici olunur.Okul yapmak belediyelerin öncelikli işi değil.İlla okul lazımsa Eğitimle ilgili Devlet kurumları bunu yapmakla mükelleftir.Yollar standart değil,yamalı bohçaya dönmüş.Altyapı mazallah. Köylerde imar sorunları hat safhada ve vatandaşlar mağduriyet yaşıyor iken anahtar teslimi okul yapmak anlaşılır bir durum değildir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
11

S.c. - Eğitim tartışılmaz fakat bu kurum yapılırken feda edilecek değerler tartışılır..alternatif kaynaklar aramaktansa en basit yöntem olan eldeki değeri satayım günü kurtarayım zihniyetiyle hareket etmek emin olun ki büyük vebal yükler..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
10

Faruk DENİZ - Sn. Hüseyin Genç bu olayı bulunduğu makama güvenerek diretmektedir. Her ne kadar kişiselleştirmiş olsa da bu faturayı ödeyecek sadece kendisi değil aynı zamanda temsil ettiği partidir. Kamu yararına diye yapılan projelerin, yine aynı kamunun parçaları olan kişilerin yıllardır sahip olduğu yerleri ?, tıpkı Kemal Sunal?ın filminde olduğu gibi ?vallaha sataram köyü? mantalitesiyle satışa çıkarmak akıl kârı değildir. Bu olaya sadece bahsi geçen köy değil bütün köylerin aynı şekilde tepki vermesi gerekir. Zira bu yönetim biçimine sahip bu ülkede yüzlerce belediye başkanı mevcut. «Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.»

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
09

Taha Fatih Akcan - Öyle bir yer düşünün ki mahallesinden ilçesine otobüs yok! Yıllarca bir tane çivi çakmadığınız mahalleleri parsel parsel satıp okul yapacaksınız. Bu halk salak değil, kimin ne yapmaya çalıştığını gayet iyi biliyor ve gerektiği zaman gereğini yapar ve şunu asla unutmayın!... 15 Temmuzda kuyruğunuzu sıkıştırıp arkasına sakladığınız halkı menfaatleriniz uğruna karşınıza almayın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
08

Maksudiyeli - Okul vb. yapılar olması gereken topluma faydalı yapılardır fakat bu değerleri topluma kazandırırken diğer yandan bir takım değerleri yok etmek ADALETsizliktir. Bu tür yapılar için devlet tarafından gerekli ödenekler verilmektedir. Başkana bu yolda başarılar diliyorum bugünün yarınıda var BAŞKAN..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
07

Hamit Ay - Okul yapmak insanlara eğitim vermek kutsaldır. ancak Köylerin 1. Sınıf tarım arazilerini parselleyerek, kalan tarım arazisini de rant uğruna satarak okul yapılmaz, vermiş olduğum bir oydan dolayı hakkım varsa helal etmiyorum, yazıklar olsun böyle belediyecilik anlayışınıza

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
06

Nelson mandela - O iş oyle olmaz yalniz sizin bilmediginiz seyler var

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
05

M. Ö. - Söğütlü Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla yaptığı denilen meslek yüksekokulu için harcanacak parayı, Belediyenin köylülerin elinden aldıkları arsalardan gelecek para ile karşılayacağı söyleniyor.

Bir yandan eğitime destek verirken, bir yandan da, o köylülerin atalarının tırnaklarıyla çalışıp, kazanıp, arttırıp, o köylerin cami ihtiyaçlarını, köylerin farklı ihtiyaçlarını karşılaması için köy tüzel kişiliklerine bağışladıkları tarlaların, tekrar aynı köylülere parayla satılmaya çalışılması, o köylülerin geçmişini hiçe saymak, Söğütlü Belediyesi'ne yakışmayacak düzeyde bir yaklaşımdır. Bunun vebalini kimse ödeyemez.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
04

Duyarlı vatandaş - Okul yapmadan önce orada okuyacak olanlara imkan sağlamak lazım yol ev sosyal imkan vs tıpkı karaman camili korucuk gibi yapın hizmetsiz hayalet yerler.... millet yolda izde kulak çınlatsın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
03

Mehmet - Çok lazımsa KacaAli'de yarım kalmışı var, onu bitirin....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55
02

Ahali - Az daha ileri akçakamışa yapsaydınız bari. Hangi ilçede var merkezin bu kadar dışında meslek yüksek okulu? Merkeze biraz yakın olur ki esnaf da faydalansın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:55


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?