MEYES ile Müteahhitler Birliği el ele!

Mesleki Yeterlilik Sertifikasyon A.Ş (MEYES) ile Müteahhitler Birliği arasında mesleki yeterlilik sertifika programlarıyla ilgili protokol imzalandı ve ortak hareket etme kararı aldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Mesleki Yeterlilik Sertifikasyon A.Ş (MEYES) Genel Müdürü Mursel Özmen, Sakarya Müteahhitler Birliğiniziyaret etti ve çalışmaları hakkında,hedefleriyle ilgili bilgiler aktardı.

Ziyaretin ardından sürekli irtibat halinde olan taraflar, bir takım çalışma ve araştırmaların ardından Sakarya'ya hizmet için ortak bir noktada buluştu. Eğitimsiz bir toplumun o ülkeye yararlı olamayacağını bilen Sakarya Müteahhitler Birliği MEYES'le iş birliği protokolü imzalayıp, İnşaat usta ve kalfalarını yetiştirmek üzere hizmet odaklı, taşın altına elini koydu. İnşaat usta ve kalfalarının eğitim süzgecinden geçerek sertifika programına tabi tutulması gerektiğini bilen Sakarya Müteahhitler Birliği ile MEYES bir protokol imzalayıp, eğitimleri uzman kişilerle sürdürüp, eğitime katkı sağlamak adına el ele mücadeleye imza attıldı.

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Kadir Savaş ve yönetim kurulu üyeleri, hizmet binasında MEYES genel Müdürü Mursel Özmen'le anlaşmayı resmiyete dökerek protokolü imzaladı. Başkan Kadir Savaş, eğitimin önemine değinerek şehrin ve ülkenin menfaatleri doğrultusunda anlaşmaya vardıklarını ve sivil toplum kuruluşların asli görevleri arasında bu tür programlar olduğunu hatırlatarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

MEYES Genel Müdürü Mursel Özmen ise, Sakarya Müteahhitler Birliği gibi çok önemli, işin ehli, eğitimli kişilerden oluşan, Sakarya ve Ülkemiz için çalışan, gönül dostlarıyla ortak hareket edecek olmalarından dolayı teşekkür ederek, kısa süre içinde eğitimsiz inşaat personellerinin kalmayacağını hedef aldıklarını söyledi. Şehre yön veren Sakarya Müteahhitler Birliği'nin taşın altına elini koyup, projemize katkı vermeleri de diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek teşkil etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Mesleki Yeterlilik ve sertifikasyon nedir ?

Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun amacı, meslek standartlarını temel alarak, teknik ve meslekî alanlarda ulusal yeterliliklerin esaslarını belirlemek; denetim, ölçme ve değerlendirme, belgelendirme ve sertifikalandırmaya ilişkin düzenlemeleri yürütmektir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan MYK kamu tüzel kişiliğine ve idari ve mali özerkliğe sahip, özel bütçeli bir kamu kurumudur. Kurum bu görevlerini Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, işçi ve işveren sendikaları, meslek kuruluşları ve diğer ilgili kurumlarla işbirliği yaparak yerine getirmektedir. Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun en önemli görevlerinden biri de sınav ve belgelendirme işlemlerinin yürütülmesi için gerekli olan yapının oluşturulması ve sürdürülmesidir. Sınav ve belgelendirme işlemleri, ilgili ulusal meslek standartları ve yeterliliklere göre akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kurum/kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

09 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?