'Sakarya'da bu borcun karşılığı yok'

Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenler Derneği'ni ziyaret eden MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Büyükşehir Belediyesinin borcuna dikkat çekerek, Sakarya'da bu borcun karşılığı bir şey görülmediğine söyledi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver ayrıca, göreve geldiklerinde şehir adına kapalı kapılar ardından hiçbir karar alınmayacağını belirterek, "Kentimiz adına ne yapılacaksa söyleyene değil, söylenenlere bakacağız. Adnan Menderes Caddesinde bulunan alt geçit için çok soru geliyor. Oraya bir milli servet harcandı. Evet bilimde alt geçidi yanlış buluyor. Orası için bir referandum yapacağız. Bu sadece bir örnek" dedi.

MEHMET GÖKTÜRK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Serdivan Belediye Başkan adayı Mehmet Göktürk ve il yöneticileri Sakarya Makedonya ve Tüm Göçmenler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Zeki Sürer ve dernek üyelerinin karşılığı Kutluata, Ünver ve Göktürk, yoğun ilgiyle karşılaştı. İlgiden hayli memnun olan MHP heyeti dernek üyelerine teşekkür ederek konuşmalarına başladı. İlk olarak konuşma yapan Dernek Başkanı Zeki Sürer, MHP heyetini ağırlamaktan mutlu olduklarını anlatarak , "Yerel seçimlere az bir süre kaldı. Siyasi partilerin hedeflerini, projelerini dinlemek, katkı sunmak şehrimiz adına önemli bir olgudur" dedi.

Daha sonra konuşan MHP Serdivan Belediye Başkan adayı Mehmet Göktürk, selamlamanın ardından projelerini anlattı. Göreve geldiklerinde şeffaf ve adil olacaklarını söyleyen Göktürk, "Adaletli, hak ve hukuk gözeten bir yönetim vaat ediyor. Kimsenin mağdur olmadığı, vatandaşa hizmetin temel olduğu bir anlayışla göreve talibiz" dedi.

HEP BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver ise konuşmasında, Sakarya'nın geleceği adına projeler hazırladıkları söyleyerek, gelecek yıllarının planlamasını vizyon projeler kapsamında şimdiden yaptıklarını ifade etti. Sakarya'dan yetki isteyen Ünver, "Seçildiğimiz andan itibaren kimsenin hangi görüşten olduğuna bakmayız. Kendi başımıza hiçbir kararda almayız. Hep bir araya geleceğiz, oturacağız şehir adına bu şehirde yaşayan herkesle birlikte karar vereceğiz. Tüm Sakarya'nın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapacağız. Bizden değil diyerek kimsenin söylediklerini dikkate almamak gibi lüksümüz yok. Ama şuan mevcut zihniyet söylenenlere ve doğruluğuna değil, söyleyenlere bakıyor" dedi. Uygulanacak olan bir çok projede herkesimin görüşüne saygı duyacaklarını ifade eden Ünver, Tarım, Ticaret ve Turizm(3T) vizyonuna dayalı projelerini dernek üyeleriyle paylaştı.

ADNAN MENDERES'E SERVET HARCANDI

Ünver, dernek üyelerinin sorularını da cevaplayarak, "Park, bahçe,yol ve altyapı çalışmaları elbette devam edecek. Ama bunlar bir proje değil, belediye birimlerinin zaten yapması gereken işlerdir. Nerede ne ihtiyaç varsa yapılır. Bununla övünülmez. Çiçek ekmekle, park yapmakla övünmek Büyükşehir Belediye Başkanına yakışmaz. İlgili birimler bunu yapar. Bir Büyükşehir Belediye Başkanının görevi şehri geleceği hazırlamak, vizyon katmak olmalıdır.Biz buna talibiz" dedi. Bir soru üzerine Adnan Menderes Caddesinde yapılan alt geçite değinen Ünver, " Aynı noktaya yine geliyoruz. Bir iş yaparken, ben yaptım oldu diyemezsiniz. Oraya bir milli servet harcandı. Milyonlarca lira para harcandı. Bu hepimizin parası. Orası kapatılsın mı, kapatılmasın mı?onun bir referandumu yapacağız. Sakarya'ya soracağız. Bilim zaten bu alt geçitin yanlış olduğunu söylüyor" ifadelerini kullandı.

1 KATRİLYONLUK BORCUN KARŞILIĞI YOK

Büyükşehir Belediyesinin 600Milyon lirayı aşan bir borcu olduğunu anlatan Ünver, bunun faizlerle 1 Trilyonu geçtiğini söyleyen Ünver, "Başbakanın tabiriyle Büyükşehir Belediyesinin 1 Katrilyonu aşan borcu var. Sakarya en borçlu belediyeler sırasında ilk 3'te yer alıyor. Bu borç bizim gözümü korkutmuyor. Projelerimizin ve hedeflerimizin önünde engel değil ama, bu kadar borcun Sakarya'da bir karşılığı da yok. Bu borç nasıl yapıldı, neden bu halede bu paralar nerelere harcandı?" dedi. Ünver'in ardından son olarak konuşan Milletvekili Kutluata, ise ülkede yaşanan gelişmelere değinmesinin ardından, partisinin belediye başkan adaylarının birbirinden değerli olduğuna dikkat çekti. Konuşmaların tamamlanmasının ardından sohbet şeklinde devam eden toplantı iyi niyet temennileriyle son buldu.

13 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.875.715 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?