Yenidoğan öğrencisinden büyük başarı

Taraklı Yenidoğan Ortaokulu'ndan Rüya Acar isimli öğrenci, Matematik Ve Fen Bilimleri Proje Çalışması, İstanbul Asya yakası Bölge bilim kurulu tarafından İstanbul sergisine katılması uygun bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Tarafından Yürütülmekte Olan 6,7,8. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Matematik Ve Fen Bilimleri Proje Çalışması (Bu Benim Eserim)'e katılan Yenidoğan Ortaokulu öğrencilerinden Rüya Acar'ın çalışması olan "Düğün sonrası Yüzük Ölçüsü Değişim Tahmini" projesi İstanbul Asya yakası Bölge bilim kurulu tarafından İstanbul sergisine katılması uygun bulundu.
Yenidoğan Orta okulunun Projesinin bu zamana kadar aldığı başarılar: Proje ilk olarak :18.02.2014tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Tarafından Yürütülmekte Olan 6,7,8. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Matematik Ve Fen Bilimleri Proje Çalışması (Bu Benim Eserim) Sakarya İl Çalışma Kurulu Değerlendirmesi sonucunda 29 Biyoloji Projesi, 20 Fizik Projesi, 18 Kimya proje ve 19 Matematik Proje arasına girerek İl onayı aldı. Bölge Çalışma gurubuna katılmaya haak kazandı. 21.02.2014 tarihinde İstanbul Bölge Çalışma Grubu değerlendirme sonucunu açıkladı. Yapılan değerlendirme sonucunda proje Avrupa yakasından 239 proje Asya yakasından 201 proje arasına girme başarısı yakaladı. Bölge Çalışma Grubu tarafından onaylandıen son olarak 17.03.2014 tarihindeİstanbul asya Bölge Bilim Kurulu Değerlendirmesi sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda Yenidoğan öğrencilerinin yapmış olduğu projeyle beraber Avrupa Yakasından 75 proje, Asya yakasından 52 proje Bölge Bilim Kurulu onayı aldı.

Proje 8-9-10 Nisan 2014 tarihleri arasında Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde sergileneceği ve büyük bir heyecanla o günü bekledikleri belirtildi

20 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?