Hakan Şükür'ün o görevi de sona erdi!

AK Parti'den dün istifa eden Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, TBMM Sporda Doping Sorununu Araştırma Komisyonu Sözcülüğü de sona erdi

Duyurduğu uzun bir açıklamayla dünAK Parti'den istifa eden Şükür'ün Sporda Doping Sorununu Araştırma KomisyonuSözcülüğü, İçtüzük'ün "Komisyon üyeliklerinde boşalma" başlıklı 22. maddesinegöre sona eriyor.

Komisyonda, AK Parti'nin 10, CHP'nin 4, MHP'nin 2 ve BDP'nin bir üyesibulunuyor. Şükür'ün üyeliğinin sona ermesiyle, AK Parti'nin komisyondaki üyesayısı 9'a düştü. TBMM Başkanlığı, AK Parti'ye düşen bir üyelik için isimbildirilmesi amacıyla AK Parti Grubu'na yazı yazacak. AK Parti'nin ismibildirmesinin ardından toplanacak olan komisyon, yeni sözcüyü seçecek.

İçtüzük'ün 22. maddesi şöyle: "Mensubu olduğu siyasi parti ile üyelikbağı sona eren veya Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde grup kurma hakkını kaybedenbir siyasi partiye mensup olan milletvekillinin komisyon üyeliği kendiliğindensona erer. Noksan üyelik en kısa zamanda tamamlanır

18 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?