Şehirden 'Kurban Bayramı' mesajları

Şehirdeki protokol üyeleri Kurban Bayramı kutlama mesajları yayımladı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin ve Ülkemizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, kardeşliğin, paylaşmanın ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bir Mübarek Kurban Bayramı'nın daha sevinci ve huzuru içerisindeyiz.

Yüce Milletimizin en önemli özelliklerinden biri örf, adet ve inançlarına sahip çıkmasıdır. Bu vesile ile toplumumuzda Milli ve Manevi değerlerimizin, sevgi ve saygı ortamının dini bayramlarımızda daha da pekişerek ihtiyaç içinde bulunanlara yardım elini uzatmalı, darda kalanlara şefkatle yaklaşmalı, dini ve insani duygular içinde kırgınlıkları da bir kenara bırakarak Mübarek Kurban Bayramını idrak etmeliyiz.

Gönül huzuru içerisinde kurban ibadetini ifa ettikten sonra sevdiklerimizle bir araya gelirken özellikle Aziz Vatanımız uğrunda şehadet mertebesine yükselen Şehit yakınlarımızı ve Gazilerimizi, kimsesiz yaşlılarımızı, yetimlerimizi ve öksüzlerimizi ziyaret etmeli, hayır dualarını almalıyız. Ayrıca Bayram ziyaretlerinde ve dönüşlerinde trafik kurallarına her zaman olduğundan daha fazla riayet etmeli, ailelerimize, Milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebebiyet vermekten hep birlikte kaçınmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramı'nın Aziz Milletimize, Ülkemize ve İslam Âlemine ve bütün insanlığa huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, tüm Sakaryalı hemşerilerimizin Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularla kutlarım."

Sapanca Belediye BaşkanıAydın Yılmazer'in Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı mübarek Kurban Bayramı'na ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin Sapanca'mız, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Bayramlar, toplumda karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren müstesna günlerdir. Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı'nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah'tan temenni ediyorum. Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramı'nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyor, bayramın gerek İslam dünyasına gerekse tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum"

SATSO Başkanı Akgün Altuğ'un Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"İslam alemi olarak bizleri daha güçlü kılan, milli ve dini duygularımızın, örf ve adetlerimizin kuvvetlendiği birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güçlü şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramını daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bayramlarda, sevgi, saygı, özveri, fedakarlık ve güzellikler adına ne varsa harmanlayıp bunları birbirimize sunabilmeliyiz. Millet olarak, bayramlarımızı başlangıcına vesile kılacağımız, güzel bir geleceğe ilerlemek için gayret etmeliyiz. Birlikteliğimizle ve eksilmeyen azmimizle, daha müreffeh bir geleceğe, daha güçlü bir ekonomi ve genç, eğitimli iş gücümüzle varabilir, sıkıntıları aşabilir ve hak ettiğimiz yere ulaşabiliriz. Hepimiz birbirimizi sevgi ile kucaklayarak, ülkemizin uygarlık yolunda mutlaka ulaşacağı parlak ve mutlu geleceğe güvenle bakmalıyız.

İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı'nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. "

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Bu sevinci en güzel yaşayanlar; gönül kazanan, yardımlaşan ve kardeşçe birbirine sarılanlardır. Bayramın bütün inananlara huzur, refah ve güzellikler getirmesini diliyorum.

Kurban Bayramı paylaşmaktır.Hoşgörü, sevgi, kardeşlik ve insan onuruna yakışan ne kadar güzel duygu varsa hepsinin en yoğun bir şekilde yüreklere dolduğu bu özel günler dilerim daim olur. Bayramlarda yaşanan güzellikleri her gün hep birlikte yaşayabilmenin gayreti içerisinde olmalıyız. Kurbanlarımızı et için değil paylaşmak için kesersek ayrı bir huzur yaşayacağımıza inanıyorum.

Tehditler ve ekonomik savaş inanıyorum ki bizleri maneviyat ikliminde bizleri daha da kenetleyecektir. Kurban Bayramının ruhuna uygun paylaşımcı yaşantımızın sürekli olmasını temenni ediyorum. Kurban Bayramının İslam Alemine ve insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Başta Sakaryalı hemşehrilerimin olmak üzere herkesin Bayramını kutlar esenlikler dilerim"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Bayramlar biz Müslümanlar için huzurun barışın ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı, küslerin barıştığı, yakın akrabanın hatırlandığı müstesna günlerdir. Bayram en küçükten en büyüğe kadar insanın ne denli bir varlık olduğunu idrak ettiği, Allah'ın kuluna en güzel ikramlarından biridir. Bu çerçeve de bayramları manevi hazzını en iyi şekilde idrak edip en güzel şekilde yaşamamız ve yaşatmamız gerekir.

MÜSİAD Sakarya olarak bizlerde Kurban Bayramı'nda ilimizin bazı yardım kuruluşlarıyla ortak hareket ederek, vatandaşlarımıza destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Coşkun,"İnancımız gereği, yeryüzünün huzur ve barış içinde olmasını istiyoruz. Bizler de iş dünyası olarak iyilik için çalışmak, üretmek, kazanmak ve paylaşmakla yükümlüyüz. İyilikten ve adaletten yana olmakla yükümlüyüz. Acı ve gözyaşı değil, sevinç ve huzur dolu bayramlar geçirmemiz için Cenab-ı Hakk'a dua ediyor, İslam Âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum."

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Kurban Bayramı'na tekrar kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu yıl da Kurban Bayramı'nı idrak ettiğimiz şu günlerde İslam coğrafyasında umutların yeşermesi ve kaosun bitmesi en büyük temennilerimizin arasında yerini almıştır. Bayramlar küslüklerin sona erdiği, barışın ve huzurun sonsuza dek hakim olması adına önem taşıyan günlerdir. Bayramlar kardeşliğin pekiştirildiği, dargınların barıştırıldığı, fakirlerin, yaşlıların ve çocukların sevindirildiği önemli zamanlardır.

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Ülkemizde son günlerde yaşanılan sıkıntılı günler ve huzurumuzu bozmak isteyen mihraklara karşı Kurban Bayramı'nın ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını yüce Allah'tan temenni ediyor ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum"

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş'un Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Bayramlarımızın öneminibilmeliyiz Bayramlarda Yapacağımız ibadetlerin haricinde gönülleri de kazanmalıyız , bir çocuğun başını okşamak bir yoksulu sevindirmekBu özel günlerde yardımlaşmaya, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya daha özen göstermeliyizMillet olarak, toplum olarak gelenek ve göreneklerimizden kopmamalıyız gelenek ve göreneklerimizigelecek kuşaklarımıza evlatlarımıza aktarmalıyızBu bayramda yeni birsayfa açarak dargın olduklarımız, küskün olduklarımız ile bir araya gelmeliyizBu duygu ve düşünceler ile hemşerilerimizin milletimizinve Tüm MüslümanlarınKurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar sağlık, huzur ve barış dolu günler getirmesini temenni ederim"

KYK İl Müdürü Arif Özsoy'un Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Kurban cömertliktir.Kurban dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. En önemlisi de kurban, Allah'a, kardeşlerimize, kardeşliğe ve dayanışmaya yakınlaşmaktır.

Bayram günleri, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından toplumsal barış için çok önemlidir. Bu günler, toplumun tüm kesim ve katmanları arasındaki bağları güçlendirerek, gelecek için bizlere umut kaynağı olan, milli ve manevi değerlerimizin daha yoğun yaşandığı günlerdir. Bayramın kazandıracağı manevi anlayışla sosyal dayanışma duygularımızı zirveye ulaştırıp, yoksul ve muhtaç durumda olanlara yardım eli uzatıp, sevinçleri olduğu kadar acıları ve sıkıntıları paylaşıp, aydınlık bir geleceğe birlikte yürüyeceğiz.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin yadigarları, ailelerini, çocuklarını yetimlerimizi de unutmayacak, onların yanında olacağız. İnanıyorum ki, birlik ve beraberlik içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı, bütün milletimizin yüreğine daha çok ferahlık ve daha çok huzur verecek, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı güçlendirecektir.

Kurbanlarımızı Mülk'ün Sahibi'ne sunarken, Bayramın Milletimize, Sakaryalı hemşerilerimize, sınırlarımızın ötesindeki her bir kardeşimize derefah, felah, kurtuluş nasip etmesini gönülden niyaz ediyorum.

Bu duygularla, mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailelerinizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle, bayramın İslam alemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu'nun Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Bin yıllık inancımızın temelini teşkil eden ve bizleri birlik ve bütünlük içerisinde bugünlere ve yarınlara taşıyacak olan güzel günlerimizdir bayramlarımız. Bayramın, güzel ülkemizin huzur, güven, birlik ve mutluluğuna, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına, milletimiz için dostluk, kardeşlik, karşılıklı dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörü duygularının pekiştirilmesine, tüm insanlığın özlediği barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Yeni bir bayrama daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Karasulu vatandaşlarımızın ve her kademede görevli mesai arkadaşlarımın sağlık, mutluluk ve esenlik içinde güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyorum"

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"İhtiyaç sahiplerinin,yaşlılarımızın, öksüz ve yetimin yüzünü güldürüp gönlünü almayı şiar edinen aziz milletimiz; bayramın ruhuna uygun biçimde onları bu bayram da unutmayacaktır

İhtiyaç sahiplerinin, yaşlılarımızın öksüz ve yetimlerimizin yüzünü güldürüp gönlünü almayı şiar edinen aziz milletimiz; bayramın ruhuna uygun biçimde onları bu bayram da unutmayacaktır. Bizler, bayramların ruhunu, bayramların vesile kıldığı kardeşlik duygularını yıllarca içimize sindirmiş bir medeniyetin unsurlarıyız. Bayramlar; birlik ve beraberliğimizin simgesidir. Toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve kardeşliğimizin artmasını sağlayan önemli dayanışma ve paylaşma günleridir. Böyle güzel günleri fırsat bilerek bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşımalıyız"

Özel Konak Hastanesi Sakarya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Başhekim Op. Dr. Kamil Köse'nin Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Yardımlaşmanın ve birliktelik duygularının zirve yaptığı bu önemli günü hep birlikte paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. Birlik, beraberlik ve coşku ile idrak edeceğimiz bayramımızın bizim, ülkemiz ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Birlikte nice bayramlara aynı coşku ve neşe ile kavuşmak ümidiyle"

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Ziya Akar'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

"Birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan bayram günleri yardımlaşma ve dayanışmanın da simgesidir.15 Temmuz'da olduğu gibi, savaşın yeni cephesi olan ekonomik yaptırımlar, aziz Türk milletinin birlik ve beraberlik şuuru karşısında şüphesiz yine sonuçsuz kalacaktır. Bu sebeple de Kurban Bayramı'nın,birlik ve beraberliğimizin pekişmesine bir kez daha vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum"

21 Ağu 2018 - 10:43 - Güncel

medyabar.com son bir ayda 3.458.064 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.