CHP'den 'Rüşvet' soruşturmasına sert çıkış!

CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten 'Rüşvet ve yolsuzluk' soruşturmasıyla ilgili yaptığı açıklamada hükümete sert sözler söyledi.

CHP İl Başkanı Büyükakten CHP teşkilatı adına son günlerde Türkiye gündemine bomba gibi düşen ve şüphelilerin arasında 2 devlet bakanı oğlunun bulunduğu 'Rüşvet ve yolsuzluk' soruşturmasıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Büyükakten'in açıklaması şu şekilde;

"Değerli basın mensupları,

Ülkemizde son günlerde yaşananlar yerel sorunları geri plana itmiştir. CHP İl yönetimi olarak aşağıdaki görüşlerimizi Sakaryalılarla paylaşma ihtiyacı duyduk.

Bakanlar İstifaetmeyi istifade etmek anladılar. Bu konuda haklarını yememek gerekir. çoluk çocuk çalışıyorlar. Maşallahları var.

Türkiye' de İnsan Hakları yerine İnsan haklamaları var. Türkan Sayan' lar, İlhan Selçuk' lar, Generaller, Basın mensupları gece yarısı evlerinden alınırken ses çıkarmayanlar bugün bağırmaya başladılar. Bakan çocukları sabaha karşı evlerinden alınıyorlar diye.

Yoksulluk-Yolsuzluk-Yasa tanımazlık-kısacası YYY diyerek iktidar olanlar 3Y'yi ye-ye-ye diye anladılar. Aksırıncaya, tıksırıncaya kadar yiyorlar.

Tayyip yıllar önce, "Hırsızlık babadan oğula geçer, oğuldan babaya geçmez." Diyerek ne kadar İLERİ GÖRÜŞLÜ olduğunu da ispatlamış olacak eğer bugün ki olaylar doğru çıkarsa. Allah var "Bu babalarda iyi geçirmişler." Çocuklara 'paraya el sürmeyin' demişler ve onlarda makinayla saymışlar. Çocukların günahı yok.

Bundan sonra Bakanlar Kurulu yerine veli toplantısı yapacaklar herhalde!

Çocuklarının ne yaptıklarını konuşacaklar. Ardından Rabia işaretindeki 4 parmaktan her biri bir bakanmış o zamanlar başparmak ne oluyor ? yani BAŞBAKAN. Ancak benim anlamadığım başparmak neden 4 parmağın önüne eğilmiş onu da önümüzdeki günlerde anlayacağız.

"Diren Tayyip" ! Hakan Fidan gündeme geldiğinde o bir kişiydi yedirmeyiz dedin. Şimdi Bakanlar, çocukları, banka müdürleri var. Hangi birini yedirmem diyeceksin! İşin zor ama diren!

Birileri bağırıyor! (Cambaza bak der gibi)

"CEMAAT BİZİ YEMEK İSTİYOR"

Tayyip FAİZ LOBİSİ'nden vazgeçti. Şimdi kafayı vaiz lobisine taktı.

Tamam haklı olabilirsinizde, öbür tarafta Bakan çocuklarının yüz milyon dolarla oynadığından bahsediliyor. Allah rızası için onlarla ilgili bir şeyler söylesenize, o konuda, dut yemiş bülbül gibisiniz.

Benden habersiz bu işleri nasıl yaparsınız diye Emniyet müdürlerini, daire müdürlerini görevden alıyorsunuz. "Bakan çocukları kadar olamadınız, onlarda, Bakanlarda benden habersiz bir şey yapmadılar." Der gibi. Yeni savcılar görevlendiriyorsunuz. Ama korkarız

"Körle yatan şaşı kalkar" sözünü hatırlatır gibi yenileri de eskisinden daha büyük yolsuzluk bulmaya kalkarlarsa vay halinize! Hem bir karar verin: polise, gezide destan yazdınız dediniz. Bugünde çetesiniz diyorsunuz.

Sevgili SAKARYALILAR,

TAYYİP, yüzde 50' yi evlerde zor tutuyorum derken 76 milyonun yarısını kastediyor anlamıştık. Meğer evlerdeki ayakkabı kutularındaki milyonları zor tuttuklarını söylemek istiyormuş. Şeytanın aklına gelmez işler oluyor.

Hem de Ayakkabı kutusundaki paralar babalarının parasıdeğil, senin benim ödediğimiz vergilerle toplanan paralar. Farkındamısınız?

Sağlık işini, kayınbiradere, enşiteye havale ettiler. Acil kısmını onlar, acil olmayanları da çocuklar hallediyor.

Bir kişiyi yedirmem diyenler,emniyet müdürleri ve daire başkanları söz konusu onar onar yiyorlar. İnşallah midelerine dokunmaz. Gidişat pek Hayra alamet değil!

İran'la ticarete ABD ambargo koyunca, bende Ticareti taşeron Sarraf' a yaptırdım. ; Herşeyden haberim var! Demeyesin. Bizden hatırlatması altında kalırsınız!

İleri demokrasi ilerliyor! Yolunuz açık olsun. Yalnız bizden söylemesi, fazla hızlı gidiyorsunuz. Bu hızla duvara toslarsanız siz hak ettiğinizi bulursunuz ama yine olan millete olur!

Saygılarımızla, CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten "

23 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.993.580 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?